sep
2019
Fra 06-09-2019 til 08-09-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

Vindinge Rideklub Store Hestedag Spring med HØJE doteringer (C)

Stævnenummer
Prop00033713

Dato for resultat d. 12-09-2019

Resultatbehandling færdig

Vindinge Rideklub (Distrikt D03)
Mosestykket 21
4000 Roskilde

Kontakt inden stævnet

spring@vindinge-rideklub.dk
25188078
spring@vindinge-rideklub.dk

Officials

Banedesigner
Peter Jørgensen
Dommere
Karina Eckert, Preben Nielsen
Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg
Tilbage til klasseoversigt

6. 80-90-100 cm - Hest & Pony (B0) (D)

Spring: Springning Sløjfeklasse - Hest & Pony (B0) (SVH 0)

Opdateret: 12-09-2019
Antal starter:
28
Antal placeringer:
15

Dommere: Karina Eckert, Peter Jørgensen, Bibi Hollenberg

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Kia Harvej GA FLYING FANTASY
2007/LH///
VOSK 0 67,29
3 3
Isabella-Maria Bech-Olsen ROMEO'S KARL SMART
2010/NF/RONALD/HORSEMOSENS JULIA/STAPLECROSS SPITFIRE
HHR 0 63,15
3 3
Laura Ølvang Thorvil SAXO'S KICK-Á-LOT
2009/NF/SOPHIENHOFS MAROON/SOLBAKKENS SHA-MANDA/ZWAVO'S SUPRISE
SKØR 0 63,88
3 3
Emma Reuss Tranberg QUI - HANZI
2011/LH///
BRF 0 57,38
3 3
Angelina Rasmussen CHICAGO 57
1999/Reit/CAP CENNEDY N/CLARISSA/DOWNLAND CHORISTER
EBR 0 53,98
3 3
Sofie Holmslykke Jensen STREJFER
1995/DR///
HJOR 0 60,87
3 3
Pernille Kaudi GL. HVARREGÅRDS VERONA
2005/OL/TIBERIAS/VALENZIA/RACING ACE XX
RKV 0 64,74
3 3
Tomine Tøiberg Vestergaard CARNEVAL DE PA- RIS KORSVÆNGET
2006/DV/CASIR ASK/LANDI/LANDO
SLR 0 62,20
3 3
Isabella-Maria Bech-Olsen ROMEO'S KARL SMART
2010/NF/RONALD/HORSEMOSENS JULIA/STAPLECROSS SPITFIRE
HHR 0 60,25
3 3
Linda Sandø Simonsen CHERUBIM 5
2004/HO/CALATO/DE MENUETTE/MARACAIBO
BRN 0 58,83
3 3
Tomine Tøiberg Vestergaard CARNEVAL DE PA- RIS KORSVÆNGET
2006/DV/CASIR ASK/LANDI/LANDO
SLR 0 66,61
3 3
Caroline Behrend Rasmussen ROSITA KROGH
2006/OL/LÁMOUR AF STØVLEBÆK/ROSALIN HØJBOGÅRD/RAMSES
SØG 0 57,57
3 3
Sille Nielsen KRATTETING'S CRÉFI
2001/DV/Crelido/Fiffi/Saskibard Ii
SKØR 0 68,67
3 3
Ditte Moesgaard BJERGLUNDS VOLANTE
2013/HO/CONNOR/ORKIDE/CASSINI II
NSPR 0 64,94
3 3
Caroline Behrend Rasmussen ROSITA KROGH
2006/OL/LÁMOUR AF STØVLEBÆK/ROSALIN HØJBOGÅRD/RAMSES
SØG 0 56,25
3 3
Ulla Bjørn Poulsen DESAFIO XXI
2006/PE/OLIMPICO XXVII/ALMONTEÑA XXIII/IBERICO VII
SPR 4 63,17
Linda Sandø Simonsen CHERUBIM 5
2004/HO/CALATO/DE MENUETTE/MARACAIBO
BRN 4 68,93
Idamaria Nielsen STALD SOFIEDAHL S ARIEL Z
2010/LH///
SRK 4 53,80
Idamaria Nielsen STALD SOFIEDAHL S ARIEL Z
2010/LH///
SRK 4 53,94
Sille Nielsen KRATTETING'S CRÉFI
2001/DV/Crelido/Fiffi/Saskibard Ii
SKØR 4 66,02
Rikke Victoria Bohnstedt BUEGÅRDS TITAN
2009/SP/AMMADOOR/TØSEN (THUNDER'S MAY)/LINUS T (US)
LØSR 4 58,75
Sabrina Hillestrøm Grøn-Iversen CARINAL VAN'T MERELSNES
2002/DR/Skippy Ii/Withney Van´T Merelsnes/Ahorn Z
SKØR 5 76,39
Ellen Sofie Schelde PRIMETIME SHOOTER
2010/LH///
RVV 8 58,83
Helena Hochstenbach Fink-Jensen CORVINA
2007/DV/CORRATUS/FINESS/FANAL PRYDSHOLM
HGRK 11 85,21
Rikke Victoria Bohnstedt BUEGÅRDS TITAN
2009/SP/AMMADOOR/TØSEN (THUNDER'S MAY)/LINUS T (US)
LØSR 12 60,20
Emma Aabo Nielsen CHUBBY ASK
2005/DV/Carson Ask/Taifa/Cantus
ARK 15 87,06
Clara Ryom WONDER LIGHT
2006/LH///
ØSR Udg.
Sabrina Hillestrøm Grøn-Iversen CARINAL VAN'T MERELSNES
2002/DR/Skippy Ii/Withney Van´T Merelsnes/Ahorn Z
SKØR Udg.