sep
2019
Fra 06-09-2019 til 08-09-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

Vindinge Rideklub Store Hestedag Spring med HØJE doteringer (C)

Stævnenummer
Prop00033713

Dato for resultat d. 12-09-2019

Resultatbehandling færdig

Vindinge Rideklub (Distrikt D03)
Mosestykket 21
4000 Roskilde

Kontakt inden stævnet

spring@vindinge-rideklub.dk
25188078
spring@vindinge-rideklub.dk

Officials

Banedesigner
Peter Jørgensen
Dommere
Karina Eckert, Preben Nielsen
Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg
Tilbage til klasseoversigt

15. LB2** Springning Heste (110 cm) B7 - høje doteringer (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B7 (SVH 1)

Opdateret: 12-09-2019
Antal starter:
21
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 1000 2: 600 3: 315 4: 210 5: 175 6: 175 7: 175 8: 175 9: 175 10: 175 11: 175 12: 175

Dommere: Karina Eckert, Peter Jørgensen, Bibi Hollenberg

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Jannik Gobert Lorentzen ODETTE W (61) (SWB)
2011/SWB/ODERMUS R/ROBBIE (61) (SWB)/ROBIN Z I
OHR 0 43,12 0 34,32 34,32 1
1 1
Pernille Christiansen FARMAND'S CAVALLERO
2014/DV/CAVALL ASK/LUCILLA ASK/CASIR ASK
SLR 0 45,96 0 35,05 35,05 1
2 2
Marie Ida Hocke ZATORI
2008/OS/LORDANOS/LA LUNA II/CARTHAGO
NVR 0 42,25 0 35,23 35,23 1
3 3
Mathilde De Neergaard LIBERTINA
1996/DR/Libertino/Gamina/Calando I
STRÅ 0 46,07 0 35,63 35,63 1
4 4
Laura Rask Christensen ROLSTEDS CASHOT
2006/DV/QUIJOTE/FRISHOLT'S CALINA/CALYPSO I
CSC 0 46,65 0 36,40 36,4 1
5 5
Nana Eskestad CLIFF Z
2009/ZA/JKH TRUCKS COMMANCHI/UMBRIA/NABAB DE REVE
NSR 0 50,68 0 38,76 38,76 1
6 6
Ann-sofie Brandt Odgaard AGOSTINO
2005/HN/ACORD II/PIA/PRESTIGE PILOT
SLR 0 47,70 4 37,41 37,41
Ina Mønsted Pedersen MØNSTEDS MACHO MAN
2014/DV/MESSENGER/MØNSTEDS PRICELESS/CAJUS
SPR 4 47,25 0 37,73 37,73
Amanda Kielgast Q-10
2008/DV/GODSEND DU REVERDY/ABDI/ABDULLAH
SPR 8 46,07 0 36,09 36,09
Tana Brodersen DONNERSPON
2008/HN/DON FREDERICO/RIVER QUEEN O/ROTSPON
VER 0 43,15 8 40,74 40,74
Celine Hviid Espersen CASSIOPEIA
2013/DV/CARMARGUE/CATHALINA/CALATO
NSR 8 47,74 4 46,33 46,33
Aia Friis BANKGÅRDS CÈLESTE
2014/DV/CRELIDO/POPPELGAARDENS CALISTA/COME BACK II
VASK 8 44,82 8 38,87 38,87
Eirin Henni BALLINCHALLA EARL
2011/CO/ROBE EARL/CORCLOUGH DREAMER/ARDGAINEEN BOY
HSK 15 64,49 4 41,78 41,78
Mia Thomassen WILDDANCER
2003/KWPN/PATIJN/PRUDANCE/FABRICIUS
HGRK 4 45,18 16 45,24 45,24
Charlotte Kecia Solvig SL BELLE DU JOUR
2011/DV/BALOU DU ROUET/LIRONA/LEANDRO
SPR 20 45,18 4 44,67 44,67
Charlotte Kecia Solvig SL JOLIE COEUR
2010/DV/TAILORMADE STARDUST/LIRONA/LEANDRO
SPR Udg.
Jonathan Ingerslev LINDEGAARDS WISEGUY
2009/LU/EMINENZ/GLORYLINE XX (DEN)/BLUE ALERT XX (SWE)
RIR Opg.
Laura Lander CASANOVA
2010/DV/CARPENTER/MARITZA/DIAMANT
SLR Opg.
Sarah Albæk Berthing THECA'S BOY
2011/KN/FAIRBANKS SKRØDSTRUP/THECA/CAJUS
SPR Udg.
Inge-mette Kjemtrup MADAME
2008/DV/HEARTBEAT/MADDIE - COME/COME BACK II
SPR Udg.
Emma Aabo Nielsen CHUBBY ASK
2005/DV/Carson Ask/Taifa/Cantus
ARK Udg.