sep
2019
Fra 06-09-2019 til 08-09-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

Vindinge Rideklub Store Hestedag Spring med HØJE doteringer (C)

Stævnenummer
Prop00033713

Dato for resultat d. 12-09-2019

Resultatbehandling færdig

Vindinge Rideklub (Distrikt D03)
Mosestykket 21
4000 Roskilde

Kontakt inden stævnet

spring@vindinge-rideklub.dk
25188078
spring@vindinge-rideklub.dk

Officials

Banedesigner
Peter Jørgensen
Dommere
Karina Eckert, Preben Nielsen
Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg
Tilbage til klasseoversigt

22. LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 (C)

Spring: LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 12-09-2019
Antal starter:
18
Antal placeringer:
5

Dommere: Karina Eckert, Peter Jørgensen, Bibi Hollenberg

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Ida Ursin TAMSON OX
2007/OX/TAMTAM OX/DISHNA OX/RED CREST OX
SPR 0 46,21 0 25,65 25,65 1
1 1
Elvira Becker Gaardlykke TOVDAL'S CRAZY DAIZY
2009/LU/CJ CHARGON BREDAGER/TOVDAL´S MAY DAY/MANGO AA
EDAL 0 53,19 0 29,08 29,08 1
2 2
Klara Kirstine Bendixen SPOT THE DOT
2007/BL///
OHR 0 51,89 0 29,22 29,22 1
3 3
Victoria Braad MELO GULDBJERG
2010/NF/MISTER MALTHE/KVÆGENBJERG'S DOMONIK/ESKEHØJGAARDS ALI
EDAL 0 49,79 0 29,46 29,46 1
4 4
Annika Andersen ROLSTEDS ALTHEA
2012/SP/AQUAVIT N/ROLSTEDS AMANDA II/ATLAS STENGAARD
HKR 0 52,76 0 32,15 32,15 1
5 5
Sofie Kamp Nielsen GWENSIDE CASANOVA
2007/WD/TYNYBRYN BOBBY DAZZLER/KINDALE CHARISMA/GWENDRAETH DANNY BOY
FAK 0 54,10 4 32,43 32,43
Annika Andersen HESTEKLEWA MARY
2007/CO/HESTEKLEWA WILD DONOVAN/SKOUSBOE MARVIE/SKOUSBOE MORNING ROCK
HKR 4 46,53
Helene Nielsen LUA LANI
2009/LH///
DARK 4 52,39
Mille Sofie Meyer GREGERSMINDES ELVIRA
2009/CO/HAAHR'S ANTONY/DAMBÆKGÅRDS PRETTY PEARL/TEGLSTRUP DUKE
TPRK 4 57,72
Laura Ølvang Thorvil SAXO'S KICK-Á-LOT
2009/NF/SOPHIENHOFS MAROON/SOLBAKKENS SHA-MANDA/ZWAVO'S SUPRISE
SKØR 4 58,25
Angelina Rasmussen CHICAGO 57
1999/Reit/CAP CENNEDY N/CLARISSA/DOWNLAND CHORISTER
EBR 4 64,78
Emma Reuss Tranberg QUI - HANZI
2011/LH///
BRF 8 49,19
Sarah Linnemand Andersen GRAFETTI
2009/IHR///
FRKS 10 88,13
Malou Knudsen Güllich FØLLE
2006/LH///
SLR 12 53,83
Victoria Merete lindeneg CNOC AN NOÍNÍN DILL
2009/CO/DRUMBAD FLETCHER MOSS/LITTLE COLLEEN/KYLEMORE ROCKY
KRK 12 55,24
Inge Bach Mikkelsen SPOTLIGHTS DONNA
2008/SP/DOUCAN/BROOMELLS MALTESER/SPARSIDE BUTTONS
SPR 20 96,63
Mikkeline Gandløse VADEKÆRGÅRDS LILLE MY
2003/PI///
AAGS Opg.
Line Mikkelsen BECH´S MALLACHY
2005/CO/ØXENHOLM MARKBOOK/KATRINEBJERGS NORMA JEAN/ØXENHOLM GERONIMO
KTR Udg.