maj
2019
Fra 03-05-2019 til 05-05-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

Ballerup Rideklubs C-stævne i spring (C)

Stævnenummer
Prop00033824

Dato for resultat d. 07-05-2019

Resultatbehandling færdig

Ballerup Rideklub (Distrikt D01)
Kildesvinget 16 16
2750 Ballerup

Kontakt inden stævnet

Julie Bjerg Hynne
44662524
staevner@balleruprideklub.dk

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll, Michella Oppenheuser
Dommere
Per Krohn, Cecilie Raagaard Kunstek
Teknisk Delegerede
Pernille Winzentsen
Tilbage til klasseoversigt

3. Springning Showklasse - Hest & Pony B0 80 CM (D)

Spring: Springning Showklasse - Hest & Pony B0 (SVH 0)

Opdateret: 07-05-2019
Antal starter:
33
Antal placeringer:
13

Dommere: Mette Dyrbye Hersbøll, Cecilie Raagaard Kunstek, Pernille Winzentsen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Emilie Darmer NØRGAARDS TONTON
2013/DV/CHANDLER/NØRGAARDS MISS LONDON/GODSEND DU REVERDY
BAL 0 68,30
3 3
Mikka Lund HYSOPES DIAMANT
2010/LU/DIAMANT DE REVEL/HYSOPE DU SAULCY/ULMOS DU SAULCY
DVRK 0 65,50
3 3
Patricia Conell BIENE MAJA 19
2009/HO/ARAGORN/OMARA III/RAMIRADO
EGE 0 54,20
3 3
Caroline Hjelholt Jensen LAFITTE
2011/DV/LAMBRUSCO ASK/LOUISIANNA SP/BACCARAT XX
BAL 0 68,60
3 3
Sille Marie Krøyer RUBY RUBY RUBY
2008/IHR///
STRK 0 62,10
3 3
Rikke Alsing CYRAS CRITEK
2002/SAR/Calido I/Donna Critee/Calypso I
VÆR 0 62,80
3 3
Laura Søgren Gade SHEILA
2007/SP/AMMADOOR/SCARLET/BROADWAY
BAL 0 67,40
3 3
Sofie Jørgensen IRIS
2000/DR/Brandy Xiii/Jasmijn/Oosterbroek Sergio
BAL 0 64,00
3 3
Michala Flensborg KILGAST'S MISS LUNA MAY
2013/LU/HEDENS LE MIOCHE/MAY ASTÈRIA/ASTAIRE
FUR 0 64,70
3 3
Christel Rasmussen STORBJERGS CASSIOPEIA
2009/DV/CASIR ASK/LUNA/LORAN
FØLR 0 64,40
3 3
Mette Joranger Jensen GURTEEN GREY
2009/BL///
VÆR 0 59,50
3 3
Patricia Conell VENDETTA M
2012/DV/VIVALDI K/MALIBU/CASIR ASK
EGE 0 64,20
3 3
Cecilie Broholm Christophersen HOVEDGÅRDENS CA'ZEM
2012/LU/CAJUS/HOVEDGÅRDENS MILISSA/SIDNEY
ESP 0 61,50
3 3
Patricia Conell BIENE MAJA 19
2009/HO/ARAGORN/OMARA III/RAMIRADO
EGE 4 57,70
Mette Joranger Jensen ULANTA
2001/AES/GERMANICO/KERIANTA/NIMMERDOR
VÆR 4 77,70
Jette Kastrup MOSELY BROWNIE
2012/LH///
LØSR 4 74,20
Julie Højris Hansen HJÆLMSBJERGS CHARONA
2009/DV/ESCUDO I/HJÆLMSBJERGS CHANTELLE/ULRICH Z
SLR 4 75,40
Julie Højris Hansen HJÆLMSBJERGS CHARONA
2009/DV/ESCUDO I/HJÆLMSBJERGS CHANTELLE/ULRICH Z
SLR 4 72,00
Sarah Jylland Storm MILLE BRANDSLUND
2000/FR/MILTON TORP/SENORITA BRANDSLUND/SEBASTIAN SKOVAGERHØJ
JET 4 78,10
Pernille Stribolt LANTANO
2012/HO/LASINO/MARSCHGRAEFIN/GRAF GRANNUS
SPR 4 55,80
Emilie Darmer NØRGAARDS TONTON
2013/DV/CHANDLER/NØRGAARDS MISS LONDON/GODSEND DU REVERDY
BAL 4 83,30
Bjørk Ammitsbøl Breidahl CASINO'S SWEETHEART
2012/ZP/CASINO/PARAN/MYTENS XX (USA)
STRK 4 73,60
Natashia Wöhliche WHISKY
2003/BL///
VÆR 4 64,70
camilla christensen SUMMER STAR
2009/TR/PARLØR/CORDOZA'S SHOOTING STAR/EXCELLENT BAJAR
HKR 4 64,90
Freja Hjort CALVINO DH Z
2010/ZA/CATALANO/VEROLANA VAN DE DWERSE HAGEN/CENTO LANO
JET 5 85,00
Pernille Stribolt LANTANO
2012/HO/LASINO/MARSCHGRAEFIN/GRAF GRANNUS
SPR 8 60,50
Rikke Alsing CYRAS CRITEK
2002/SAR/Calido I/Donna Critee/Calypso I
VÆR 8 73,70
Stine Sophia Lolansen AMACOEMBA
2005/KW/MERMUS R/MACOEMBA/ZEOLIET
BAL 8 68,30
Malina Engelhardt Werther ANNEKSGAARDENS KASHMIR
2006/DV/KANUDOS XX (GER)/ANNEKSGAARDENS FILICITY/BLUE HORS DON SCHUFRO
BAL 12 54,70
Karina Kosack KNAPSHOLMS SILVERBOY
2000/LU/MIDT-WEST DACAPO/HEARTBREAK/SOREL
LØSR 12 76,20
Malene Nielsen NYEGAARDS NASCHA
2005/HA/WINTERLING SKOVLYGAARDENS/NIKIE/LIZ. AMARETTO
HSDK 15 93,10
Sarah Jylland Storm MILLE BRANDSLUND
2000/FR/MILTON TORP/SENORITA BRANDSLUND/SEBASTIAN SKOVAGERHØJ
JET 25 85,50
Freja Hjort CALVINO DH Z
2010/ZA/CATALANO/VEROLANA VAN DE DWERSE HAGEN/CENTO LANO
JET Udg.