maj
2019
Fra 03-05-2019 til 05-05-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

Ballerup Rideklubs C-stævne i spring (C)

Stævnenummer
Prop00033824

Dato for resultat d. 07-05-2019

Resultatbehandling færdig

Ballerup Rideklub (Distrikt D01)
Kildesvinget 16 16
2750 Ballerup

Kontakt inden stævnet

Julie Bjerg Hynne
44662524
staevner@balleruprideklub.dk

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll, Michella Oppenheuser
Dommere
Per Krohn, Cecilie Raagaard Kunstek
Teknisk Delegerede
Pernille Winzentsen
Tilbage til klasseoversigt

4. Springning Showklasse - Hest & Pony B0 90 CM (D)

Spring: Springning Showklasse - Hest & Pony B0 (SVH 0)

Opdateret: 07-05-2019
Antal starter:
25
Antal placeringer:
14

Dommere: Mette Dyrbye Hersbøll, Cecilie Raagaard Kunstek, Pernille Winzentsen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Gitte Jensen WAKAT
2010/BL/ETOS/WIKI/RADIATOR
VÆR 0 61,40
3 3
Malina Engelhardt Werther ANNEKSGAARDENS KASHMIR
2006/DV/KANUDOS XX (GER)/ANNEKSGAARDENS FILICITY/BLUE HORS DON SCHUFRO
BAL 0 54,90
3 3
Patricia Conell VENDETTA M
2012/DV/VIVALDI K/MALIBU/CASIR ASK
EGE 0 56,20
3 3
Gitte Jensen SAVANNAH
2000/DR///
VÆR 0 64,50
3 3
Liv Rahbek Kamp BAKKEGÅRDENS LA CILLA
2011/DV/CONNOR/BAKKEGÅRDENS LAICA/CAPE TOWN S.
KRK 0 59,80
3 3
Anja Lunn 4 EVER LOUI LOUI
2014/DV/LAGAVULIN/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
RIC 0 75,50
3 3
Lilian Vestergård CINDERELLA
2009/DV/CAJUS/FLEURET/LOGAN
MMR 0 61,60
3 3
Rikke Gyldensted Edvardsen CAZELLO 88
2014/HO/CLARCON/ZELINA IV/CLARIMO
KRK 0 62,00
3 3
Rikke Alsing COULERINA
2007/OLD/COULEUR ROUGE/LAVINIA/LANDOR S
VÆR 0 59,90
3 3
Cecilie Broholm Christophersen HOVEDGÅRDENS CA'ZEM
2012/LU/CAJUS/HOVEDGÅRDENS MILISSA/SIDNEY
ESP 0 59,90
3 3
Lise Weilsby CADOS L
2009/WP/CAYETANO L/CAT PENNY L/CORNET OBOLENSKY
NSR 0 64,60
3 3
Michala Flensborg KILGAST'S MISS LUNA MAY
2013/LU/HEDENS LE MIOCHE/MAY ASTÈRIA/ASTAIRE
FUR 0 64,10
3 3
Stine Sophia Lolansen AMACOEMBA
2005/KW/MERMUS R/MACOEMBA/ZEOLIET
BAL 0 70,00
3 3
Maja Juul Hansen HAUGEGÅRDS SATISFIED
2011/DV/SUNNY-BOY/LATINA/LIONELL
ARK 0 73,60
3 3
Anja Lunn 4 EVER LOUI LOUI
2014/DV/LAGAVULIN/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
RIC 4 70,70
Rasmine Laguna Kristensen I'M MAGIC
2014/OS/MIGHTY MAGIC/CONSELIA/CONSUL
HGR 4 57,10
Karina Kosack KNAPSHOLMS SILVERBOY
2000/LU/MIDT-WEST DACAPO/HEARTBREAK/SOREL
LØSR 4 80,80
Natashia Wöhliche WHISKY
2003/BL///
VÆR 4 64,80
Christel Rasmussen STORBJERGS CASSIOPEIA
2009/DV/CASIR ASK/LUNA/LORAN
FØLR 4 66,70
Sofie Jørgensen IRIS
2000/DR/Brandy Xiii/Jasmijn/Oosterbroek Sergio
BAL 7 93,80
Victoria Greve ROMINA (MERCI)
2006/GHH/ARCUS/JOVINA/AKZENT II
RKV 8 62,30
camilla christensen SUMMER STAR
2009/TR/PARLØR/CORDOZA'S SHOOTING STAR/EXCELLENT BAJAR
HKR 8 80,50
Bjørk Ammitsbøl Breidahl CASINO'S SWEETHEART
2012/ZP/CASINO/PARAN/MYTENS XX (USA)
STRK 12 61,90
Maja Juul Hansen HAUGEGÅRDS SATISFIED
2011/DV/SUNNY-BOY/LATINA/LIONELL
ARK 16 83,50
Victoria Greve ROMINA (MERCI)
2006/GHH/ARCUS/JOVINA/AKZENT II
RKV Opg.