maj
2019
Fra 03-05-2019 til 05-05-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

Ballerup Rideklubs C-stævne i spring (C)

Stævnenummer
Prop00033824

Dato for resultat d. 07-05-2019

Resultatbehandling færdig

Ballerup Rideklub (Distrikt D01)
Kildesvinget 16 16
2750 Ballerup

Kontakt inden stævnet

Julie Bjerg Hynne
44662524
staevner@balleruprideklub.dk

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll, Michella Oppenheuser
Dommere
Per Krohn, Cecilie Raagaard Kunstek
Teknisk Delegerede
Pernille Winzentsen
Tilbage til klasseoversigt

12. LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) S2 (C)

Spring: LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) S2 (SVH 1)

Opdateret: 07-05-2019
Antal starter:
24
Antal placeringer:
6

Dommere: Mette Dyrbye Hersbøll, Michella Oppenheuser, Per Krohn, Pernille Winzentsen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Signe Gren Sjøholm FOX TOWN
2006/IHR///
HRK 0 72,23 8,8 1
1 1
Emilia Norrbom Sams ÄNGASKOGS COOPER
2005/CO/POETIC JUSTICE/MYRENS ANITRA/NICE-N-EASY
TPRK 0 63,54 8,6 1
2 2
Frederikke Gersdorff Schrøder MOREPARK MERVYN
2003/CO/BALLINAVILLE PRINCE/SALLY/EMOE BERTI
HRK 0 63,69 8,6 1
2 2
Laura Søgren Gade SHEILA
2007/SP/AMMADOOR/SCARLET/BROADWAY
BAL 0 70,49 8,5 1
4 4
Mille Bogason KING
2005/LU/RØGILD'S KILIMANJARO/CIKI/
ESP 0 67,18 8,5 1
4 4
Vega Sicilia Herbst BÆKLUNDS ARQUETTE
2003/SP/AQUAVIT N/BÆKLUNDS LUCIA/LINCOLN
SØSR 0 60,59 8,5 1
4 4
Annika Friis PANTANI
1998/LU/PAL OX/ØXENHOLM DANCING QUEEN/RORY RUADH
SLR 0 69,29 8,4 1
Mie Cecilie Laungaard HALLEY MC
2009/RP/CASINO ROYALE K/HIGH LIGHT/BLACK DANCER
ESP 0 63,17 8,2 1
Anna Gothen Ibsen SKATERGIRL
2010/LH///
ESP 0 60,11 8 1
Victor Branskær Offenberg THORNBROOK STAR
2007/CO/FORESTVIEW JJ/CASDEEL PUDDLE/TUBBER PATRICK
HOL 0 62,47 8 1
Sacha Branick LINTRUPGAARDS SPIRIT
2006/SP/ANTARIO N/ASHKA/VITA NOVA'S HANASSIE
XSRF 0 68,76 7,8 1
Mie Cecilie Laungaard RUGBJERGGÅRDS WILD-WERKIBA
2002/HA/WILLIAM/RUGBJERGGÅRDS WILD-VERBENA/ARIE RUNDHØJ
ESP 0 68,66 7,7 1
Nicoline Udby Edvardsen MAYFIELD AXE
2013/IRH/DEXTER LEAM PONDI/SPRINGBROOK SPARKLE/SPARNBROOK BLUE GEM
FAK 1 67,97 7,6
Mayse Hjorth Bonde BLUE
2006/BL///
CEP 0 65,25 7,5 1
Xenia Kjær Lønkvist LUNA AF HVORVARP
2010/SP/CHAMBERLAIN/MAGIC POWER/
SLR 1 68,38 6,7
Rasmus Søgaard Nielsen STAVSDALS GARCON
2005/LU/STAVSDAL´S LOBI/STAVSDAL´S LOLITA/ORLANDO MARIENHØJ
VÆR 2 90,46 5,7
Ida Marie Bronnée Møller GOLDEN BOY
2008/LH///
GEK 3 97,30 5
Nicoline Udby Edvardsen CLASSAROE SCOTT
2013/CO/WOODFIELD SAMMY/MOUNT MARY GIRL/EMOE BERTI
FAK Opg.
Frederikke Olivia de Linde Henriksen GALINA 216
2005/Reit/BEGAS/GAYA B/GERRIG BRENIN
VÆR Opg.
Viktoria Finne Bunch BUNGOWLA MORAFIC FLY BY
2003/IHR///
AMR Opg.
Tilde Kornerup AALDONK'S PANORA
2008/WF/FIRST STAYERHOF 'S RAMZI H/AALDONK'S SUZAN/KOOIHUSTER FOLKERT
ØKR Opg.
Laura Errebo Truelstrup SCHILLINGGAARDS MONIQUE
2007/PI/CAPPUCCINO-T/SHADOW/
RVV Opg.
Sofie Nørgaard-larsen COSTA 54
2007/RP/CHARIVARI/ARGENTINA/ARGENTINUS
SOLR Opg.
Sara Fivelsdal FERRARI
2010/SP/CHAMBERLAIN/KARISMA/BOOMERANG
VEK Opg.