maj
2019
Fra 03-05-2019 til 05-05-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

Ballerup Rideklubs C-stævne i spring (C)

Stævnenummer
Prop00033824

Dato for resultat d. 07-05-2019

Resultatbehandling færdig

Ballerup Rideklub (Distrikt D01)
Kildesvinget 16 16
2750 Ballerup

Kontakt inden stævnet

Julie Bjerg Hynne
44662524
staevner@balleruprideklub.dk

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll, Michella Oppenheuser
Dommere
Per Krohn, Cecilie Raagaard Kunstek
Teknisk Delegerede
Pernille Winzentsen
Tilbage til klasseoversigt

14. LA2** Springning Ponyer (100/90/80 cm) A (C)

Spring: LA2** Springning Ponyer (100/90/80 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 07-05-2019
Antal starter:
15
Antal placeringer:
4

Dommere: Mette Dyrbye Hersbøll, Michella Oppenheuser, Per Krohn, Pernille Winzentsen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Cathrine Batchelor HØNSEHALSENS BALDUR
2011/CO/HOHNHORST JEREMY/HEDEGÅRDENS BELLA/TEGLSTRUP DUKE
SPIP 0 56,91 1
1 1
Stine TIkkanen Pagh ROOSGÅRDENS CHIANTI
2005/LH///
HGS 0 57,80 1
2 2
Kamille Agerbo TRITON HIPPIOS
2009/NF/SIRIUS HIPPIOS/ESKEHØJGAARDS MØRK NAT VIOL/HAVENS SUNSHINE
SOLR 0 58,75 1
3 3
Helene Nielsen SABU
2002/LH///
DARK 4 52,46
4 4
Emma Maj Lindorff HALLELEVGÅRDENS CHILI
2012/NF/ELMHOLTS RAKET/ELMHOLTS BARBETH/BAVIAN
HASP 4 58,36
Mia Rex Bøgvald Pedersen KEEGAN'S DUFFY
2009/SP/STEENDIEKS DARCO/BUCASIA/KANUDOS XX
AMR 8 49,79
Victoria Celestine Pape-Kloss ZOË V.D. NOARDEREIN
2006/BL///
HRK 8 53,45
Karoline Amalie Uhd-Nielsen GOLDEN MACK
2008/CO/TYNAGH MILLER/BALLYGARRIS KATIE/PARKMORE BOBBY
HIS 8 65,13
Sofie Møller Ellegaard ØRSTEDS NOUGAT
2007/LH///
SLR 8 68,30
Anna Helena Ekman-Sørensen ALFRED
2007/LH///
SLR 16 55,73
Catharina Zenia Waterstradt ESKERS DREAMER
2007/IHR///
RIC 16 60,89
Maja Kimmie Hansen MILKY TWILIGHT
2000/BL///
SLR Opg.
Anna Willer Klein SWEET MISS MOLLY
2011/NF/MISTER MALTHE/MONTANA'S SWEET ANGEL TODAY/HOPPENHOF´S SHARDON
ESP Opg.
Vilde-Thit Hoffmeyer Molbech PHANTOM
2007/BL///
ESP Opg.
Sigrid Gudman Andersen RAMBO
2004/BL///
SAS Opg.