maj
2019
Fra 03-05-2019 til 05-05-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

Ballerup Rideklubs C-stævne i spring (C)

Stævnenummer
Prop00033824

Dato for resultat d. 07-05-2019

Resultatbehandling færdig

Ballerup Rideklub (Distrikt D01)
Kildesvinget 16 16
2750 Ballerup

Kontakt inden stævnet

Julie Bjerg Hynne
44662524
staevner@balleruprideklub.dk

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll, Michella Oppenheuser
Dommere
Per Krohn, Cecilie Raagaard Kunstek
Teknisk Delegerede
Pernille Winzentsen
Tilbage til klasseoversigt

21. LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 07-05-2019
Antal starter:
34
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 450 2: 360 3: 270 4: 180 5: 150 6: 150 7: 150 8: 150 9: 150 10: 150 11: 150 12: 150

Dommere: Mette Dyrbye Hersbøll, Cecilie Raagaard Kunstek, Pernille Winzentsen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Emma Aabo Nielsen CHUBBY ASK
2005/DV/CARSON ASK/TAIFA/CANTUS
ARK 0 52,58 0 28,67 28,67 1
1 1
Anna-Sofie Olsen COCO
2008/DV/HEARTBEAT/BALADINE XX/RICHARD OF YORK XX (GB)
SØG 0 54,08 0 29,54 29,54 1
3 3
Jacob Scheel Lystrup BONIQUE
2006/KWPN/ULTIMO/DOMINIQUE/LE MEXICO
SLRK 0 56,68 0 30,17 30,17 1
4 4
Lone Søgård CAPACITY LUCKY YOU
2010/LU/LORD IF DE CHALUSSE/CAPACITY QUICONQUE/QUARNAK DE LONGPRE
FAK 0 60,42 0 30,59 30,59 1
5 5
Rikke Alsing VERA.S.G.
2002/KW/CREOOL/MAAIKE/VOLTAIRE
VÆR 0 60,24 0 30,80 30,8 1
6 6
Mette Augustesen CANBERRA PP Z
2009/ZA/CALVADOS Z/QUITANA II Z/QUITO DE BAUSSY
BAL 0 61,35 0 32,06 32,06 1
7 7
Stephanie Jones UNION STAR Z
2014/ZA/UNTOUCHABLE/DARLYNN.PP/QUICK STAR
RIC 0 65,54 0 32,24 32,24 1
8 8
Christian Wilmerskov EDSON W Z
2013/ZA/EMILION/KHARTOUM.PP/NABAB DE REVE
BAL 0 63,42 0 32,41 32,41 1
9 9
Janne Bach Falkenberg GENEVA
2014/HO/CONNOR/PRISCILLA/LORD CALIDOS
UK 0 63,94 0 32,82 32,82 1
Pedro Gosk COURAGE
2014/HO/COLMAN/TESSA/CHELLO I
BAL 0 70,25 0 33,13 33,13 1
Lisa Kaplan Hansen CANNAVARO 20
2011/HO/CASSIANO/LUCILECTRIC/CASCAVELLE
CSC 0 63,18 0 33,65 33,65 1
Jes Madsen COME BACK 18
1997/HO/Cassini I/Farah Xv/Alasca
VÆR 0 67,03 0 34,73 34,73 1
Lisa Kaplan Hansen CARNEVAL DE PA- RIS KORSVÆNGET
2006/DV/CASIR ASK/LANDI/LANDO
CSC 0 60,40 4 27,94 27,94
Susanne Thornby CLOVIS
2007/KW/POLYDOX/KYRA/EINSTEIN
NSR 0 65,67 4 35,31 35,31
Julie Skjøt CHARLY M
2008/HN/CHARILAN/CLARA/CALYPSO II
OHR 0 66,62 6 45,76 45,76
Mathilde Boldreel FACTOR ASK
2011/DV/FAVORIT ASK/FELINE ASK/CARTHAGO
KRK 0 69,87 8 51,23 51,23
Christina Kruse MILD SEVEN
2006/DV/CARSON ASK/SANDRA HØJVANG/LUCKY LIGHT
SPR 4 57,36
Mie Xue Nehrkorn BULL'S 1814
2013/NV/FAVORIT ASK/ACKWORTH DAZZLER/ANIMO
VÆR 4 59,44
Camilla Als Horn COPENHAGEN Z
2010/DV/CANDILLO/ELIZA-BARONG/LANTHANID
BAL 4 62,72
Maria Brødsgaard KIELS QUÉBEC
2004/DV/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"/RETINA/RATIO
VÆR 4 62,84
Maja Kimmie Hansen CARLOS
2003/DV/CARANO/SURPRISE/LAVALLO
SLR 4 63,65
Michella Oppenheuser QUANTICO
2010/DV/QUINTENDER/LEDA/LEENDERT
BAL 4 64,70
Mikka Lund HYSOPES DIAMANT
2010/LU/DIAMANT DE REVEL/HYSOPE DU SAULCY/ULMOS DU SAULCY
DVRK 4 75,51
Maja Fraenkel NYKILDEGÅRDS ASTI
2011/LU/CONTO 4/NYKILDEGÅRDS SMILLA/LORAN
BAL 8 66,54
Pedro Gosk COLANDO
2014/HO/COLMAN/USCHI IX/CON AIR
BAL 8 72,82
Jes Madsen COTE DOR
2002/HN/CONTENDRO I/LADY/LASTRO
VÆR 8 77,86
Heidi Pedersen LUCKY KATE
2010/IRH/O.B.O.S. QUALITY 004/MISS LUCKY BAY/LUX Z
NSR 10 82,89
Rikke Rasmussen TOFTEGÅRD'S BOUNTY
2003/DV/LORAN/LANITA/LANTHANID
RKV 12 77,46
Isabella Andersen LERTEVANGS CASTANO
2010/DV/CHAMPION FOR PLEASURE/LERTEVANG´S LINEA/CARANO
GLK 19 87,89
Marika Nørredal THOR
2001/LH///
DARK 20 54,52
Janne Bach Falkenberg COKELIGHT TM
2014/DV/CARMARGUE/CANDLELIGHT TM/CHELLYS Z
UK Opg.
Trine Straegaard Emig FORMAN V/D DONKHOEVE
2005/BWP/VIGO D´ARSOUILLES/VIENNA DE CARME ET04/IROKO
NSR Udg.
Rasmine Laguna Kristensen FLYING LOLITA
2003/DV/LOBSTER/FLYING DUTCH/CAVALET (CONQUEST M)
HGR Udg.
Marika Nørredal ZENIA NØRGAARD
2002/DV/CARANO/BUENA/ROYAL Z II
DARK Udg.