sep
2019
Fra 13-09-2019 til 15-09-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

HDR springstævne indendørs (C)

Stævnenummer
Prop00034194

Dato for resultat d. 18-09-2019

Resultatbehandling færdig

Rindbækvej 2
8722 Hedensted

Kontakt inden stævnet

Hedensted Rideklub
28 96 19 11
spring@hedenstedrideklub.dk

Officials

Banedesigner
Erling E. Simonsen, Mia Schødt Dickow, Lis Mølholm Juul
Dommere
Vivi Grav Hansen, Jonny Kristiansen, Lis Mølholm Juul
Teknisk Delegerede
Mette Christensen, Helle Smidt Bill, Else Bjerre Dalum
Tilbage til klasseoversigt

9. MB1* Springning Heste (125 cm) A (C)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) A (SVH 3)

Opdateret: 18-09-2019
Antal starter:
51
Antal placeringer:
13
Dotering:
1: 750 2: 600 3: 450 4: 300 5: 150

Dommere: Erling E. Simonsen, Mia Schødt Dickow, Mette Christensen, Lis Mølholm Juul

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Martin Mose Knudsen SØNDERVANGS LIMBO
2012/BL/LIMBUS/SØNDERVANGS MANILLA/CASSINI II
LYK 0 55,52 1
1 1
Kit Møller Pedersen MØLLGÅRDS COMTESSE
2007/DV/Corratus/Møllgårds Wilhma/Willemoes
DDHS 0 57,30 1
2 2
Rikke Haastrup Kristensen BALOUCA Z
2011/ZA/BALOUBET DU ROUET/CATANA VAN'T SCHAAPHOF/PARCO
LYK 0 57,55 1
3 3
Georgia Timmermann PUGE MØLLES SIF
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/HESTEHAVENS SILKE/HELENIKOS XX (IRE)
SVRK 0 58,60 1
4 4
Mathilde Lind Skjøtt DUSTY DEVIL
2011/HO/CARPACCIO/CORONADI II M/CORONADO
LYK 0 59,63 1
5 5
Dorthe Kristiansen MINI
2007/LH///
RKH 0 59,65 1
6 6
Rikke Haastrup Kristensen COUPE DIOR
2011/HN/COUPE DE COEUR/LARENA K/LANDADEL
LYK 0 60,05 1
7 7
Sofie Jessen COR
2004/DV/Rockland/Corina/Corlando
KSRK 0 61,05 1
8 8
Fiona Linnea Bach-Gansmo HAMILTON
2007/BWP/UPSILON VAN DE HEFFINCK/QUINI/LIDO MINOTIERE
AAR 0 61,56 1
9 9
Christina Henriksen EVENING BLACK
2006/HN/ESCUDO I/GRAEFIN MARITZA/GRAF TOP
STRK 0 61,84 1
10 10
Maria Nørregaard Langhoff DIARADA S
2011/HO/DIARADO/CASABLANCA S/CASSINI I
HDR 0 64,77 1
11 11
Christian Svendgaard CAPACITY LADY LORD
2010/LU/LORD IF DE CHALUSSE/QUICK LADY BZ/QUIDAM DE REVEL
JSK 0 66,01 1
12 12
Jacob Theodor Schmidt CARACAS
2007/HO/CARETINO/ROXANA III/CAROLUS I
BOOR 0 66,81 1
13 13
Kathrine Brohus TAQUITA BANANA
2010/DV/COSMEO/GLAVENDRUPLUNDS TATJANA/CHOPIN DANE
CSK 0 67,14 1
Thomas Kolborg Johansen COLLINDA Z
2008/ZA/QUINTA REAL/COLLIN/COLLIN L
DDHS 0 68,01 1
Line Pagh Nielsen COPY LUCKY
2008/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/BLEJSBJERGS LUCKY/LASZLO (LOCKY-SPIET)
HRB 4 54,73
Johanna Gallus HEART BEAT'S BRAKEOUT
2010/DV/HEARTBEAT/LADY SHIKIRA/LIMBUS
PRC 4 56,52
Lise Dalsgaard CANDYMAN 122
2006/ZFDP/CONDOR'S CHAMPION/MAZHA/MASTER
TAPS 4 57,74
Anita Louise Petersen EXTRA P
2009/KWPN/C-INDOCTRO/SUMMERLOVE/AHORN
GRR4 4 58,94
Mikkel Friedrich A.CORNELIS Z
2007/ZA/AIR JORDAN Z/LADY'S OPSTALAN/ELMSHORN
AOR 4 59,87
Helle Nielsen RTS-CALIGULA
2005/LU/CONSUL/RTS - CASSIOPIA/LORAN
HDR 4 60,74
Line Pagh Nielsen GØRKLINTGÅRDS HENNESSY
2011/OS/HEARTBEAT/GØRKLINTGÅRDS MALIN/QUIDAM'S RUBIN
HRB 4 61,14
Filippa Christer Andersen FIONA
2011/DV/FAVORIT ASK/JACKIE/DONCASTER AA
BSR 4 61,18
Lærke Olesen BOMBAY 36
2009/HO/CASALL/TAARIQ/QUIDAM DE REVEL
ØMKR 4 61,93
Rebekka Lomholt Kyed PAAVO
2002/TH/PHARIS/MY DREAM/PAQUIRRI
JSK 4 62,03
Clara Bergman Smit CAVOUR
2007/KWPN/DAYANO/NIKITA/C-INDOCTRO
SAO 4 62,64
Emile Louis Hartmann CI BEAU ASK
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/CILLA ASK/LAMBRUSCO ASK
LYK 4 63,23
Kit Møller Pedersen EUROSTAR
2009/KWPN/NAMELUS R/RACUNDA/COLINO
DDHS 4 63,41
Astrid Lund Wisholm CODIAC
2007/HO/CON AIR/SILVANA I/LANDJUNGE
ASR 4 64,30
Michelle Lassen ZOCKER 19
2009/OS/ZANDOR Z/AXINA/ACORD II
SRI 4 64,88
Mie Daugaard Reimer LAYOUT 22
2010/HO/LASINO/FALETTA I/CAPITOL I
SAS 4 67,11
Dennis Noes Nielsen DIADUCCI
2010/HO/DIARADO/RATINA N/LANDUCCI
LYK 5 70,47
Mathilde Lind Skjøtt CACIDO L.
2009/DV/COME BACK II/LUCIENNE-WUNDER/LUCKY LIGHT
LYK 8 57,51
Celina Fink Aabo CASINO ROYAL
2009/OLD/CASINO/QUICK ROXANNE/QUICK STAR
STRK 8 60,36
Signe Voldgaard Hansen LUGANA E
2011/DV/LUGANER/CELESTE/COME BACK II
VRK 8 61,22
Anne Sofie Kristensen CHAMPIONS LEAUGE
2010/HO/CASINO/TIFFANY II/CASH AND CARRY
JSK 8 61,96
Konstantin Deeken Künnemann QUEEN ARIELLE
2013/HO/QUIRAN/ARIELLE/LARIMAR
LYK 8 62,93
Victoria Sophia Hjorth-Madsen CATWALK V
2012/DV/COSMEO/KIA V/HEARTBEAT
TSC 8 63,42
Christine Krogh Frausing MONTANA -S
2005/DV/CARSON ASK/CÉST SI BON/CHURCHILL
KER 8 66,79
Karla Harder CAN'T BEAT
2012/DV/HEARTBEAT/CANDESSA S.G./CANDILLO
LYK 8 67,22
Lone Marie Øglend HARIBO
1992/DV/Helenikos Xx (Ire)/Mariko/Grandis
BOR 8 68,41
Julie Paludan Sørensen RUPERT - K
2011/DV/HEARTBEAT/RONETT-K/ROBIN Z II
SKÅR 8 68,81
Line Wartenberg Wollesen CALDERO N
2011/DV/COULTHARD/GANETTA/CASCAVELLE
ABR 10 74,17
Rikke Haastrup Kristensen SWEDISH DYNAMITE
2013/HN/SAMPRAS/QUIVIVE P/QUALITY
LYK 11 77,50
Cilia Jaegergaard AB'S CONQUEROR
2008/LU/CON AIR/A QUESTION OF LOVE/QUIDAM DE REVEL
BIS 12 66,42
Julie Voldgaard Hansen CLEVER CASH Z
2012/ZA/CLINTO Z/BALUGA/ZIWAGO
LYK 12 67,07
Kamilla Grauff Albrektsen WEGA F. DAMGAARD
2013/DV/WARRANT/WICA F. DAMGAARD/CARANO
CSK 16 67,41
Julie Paludan Sørensen CRISPIN 14
2009/HO/CLIOSTRO/ORCHIDEE 32/CARTHAGO
SKÅR 16 67,90
Michelle Lassen CEVIN
2008/ZP/CORNET DU LYS/RABEA/REBEL Z III
SRI 22 96,95
Lærke Isabell Godsk MISS ELLIE
2008/DV/GLENLIVET SEBIOUNE/GAIA/GRACIEUX
SVRK 25 101,78
Jeanet Glud Jørgensen BREE LYNGRIIS
2009/HO/CORRADO I/ULTIMATE LADY/DIAMANT DE SEMILLY
BIS Udg.