jul
2019
Fra 04-07-2019 til 04-07-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

HJR’s Aftenstævne i Spring (D)

Stævnenummer
Prop00034460

Dato for resultat d. 18-07-2019

Resultatbehandling færdig

Hjørring Rideklub (Distrikt D14)
Åstrupvej 114
9800 Hjørring

Kontakt inden stævnet

Lone Bang
23248090
lone.bang@hotmail.com

Officials

Banedesigner
Bjørn Munk Hansen
Dommere
Julie W. Kjeldgaard
Tilbage til klasseoversigt

1. Valgfri Højde - Springning Showklasse - Pony B0 (D)

Spring: Springning Showklasse - Pony B0 (SVH 0)

Opdateret: 18-07-2019
Antal starter:
21
Antal placeringer:
11

Dommere: Bjørn Munk Hansen, Julie W. Kjeldgaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Merle Moldberg Kjeldsen KIRKEGÅRDSMINDE MARTHA
2009/SP/AQUAVIT N/KIRKEGÅRDSMINDE MITZI/EKENS FANFARE
HJR 0 43,60
3 3
Josefine Møller Hansen SOLDAL WALTZING MATHILDA
2010/NF/LUNDEMARKSGÅRDS LAYOUT/STORÅDALENS CECILIE/BAVIAN
RST 0 50,70
3 3
Bastian Holm-Dall NIKITA
2004/LH///
REB 0 47,70
3 3
Bastian Holm-Dall EGEBALLES IDOL
1999/NF/Park´S Tambour/Odbjergs Itique/Anydale Martien
REB 0 45,90
3 3
Bastian Holm-Dall EGEBALLES IDOL
1999/NF/Park´S Tambour/Odbjergs Itique/Anydale Martien
REB 0 45,70
3 3
Ronja Thomsen SAM
2006/LH///
BBR 0 64,30
3 3
Ronja Thomsen SAM
2006/LH///
BBR 0 54,50
3 3
Frida Bruun jensen LITTLE MISS MAY
2006/BL///
RSR 0 49,80
3 3
Laura Kappelgaard Larsen HAAHR'S BLUE DIAMOND
2013/CO/KILPATRICK BOY/HAAHRS SIRIKIT/HIGHTOWER TIROL
HIR 0 46,00
3 3
Naja Nørgaard Riisager ASSEEFAH EL AZRAFF OX
2008/OX/MEHDI STAR OX/HISTORIA OX/MONOGRAF OX
HJR 0 45,10
3 3
Mia Christiansen NIKI
2005/LH///
REB 0 45,00
3 3
Merle Moldberg Kjeldsen KIRKEGÅRDSMINDE MARTHA
2009/SP/AQUAVIT N/KIRKEGÅRDSMINDE MITZI/EKENS FANFARE
HJR 4 42,70
Jeanette Dahl TIRA'S SIR CASPIAN
2009/WE/KLINTHOLMS SIR CLARK/BJERREGÅRDS SHEILA/CENNEN SCHUBERT
ASR 4 53,50
Luna Carlsen ODBJERGS TAZETTE
2011/NF/DRIFTSBROGÅRD'S DARTH VADER/ODBJERGS ESTRELLA/ANYDALE MARTIEN
HJR 4 48,30
Mia Christiansen NIKI
2005/LH///
REB 4 46,00
Josefine Marie Westerskov SURPRISE
2009/LH///
FRK 4 63,70
Julie Dahl DAHL'S RIONA
2010/IHR///
ASR 4 42,00
Josefine Møller Hansen SOLDAL WALTZING MATHILDA
2010/NF/LUNDEMARKSGÅRDS LAYOUT/STORÅDALENS CECILIE/BAVIAN
RST 8 76,00
Luna Carlsen ODBJERGS TAZETTE
2011/NF/DRIFTSBROGÅRD'S DARTH VADER/ODBJERGS ESTRELLA/ANYDALE MARTIEN
HJR 12 81,90
Nanna Kirkelund FESTINA'S ROCCA
2008/SP/GRANDEUR/FESTINA LENTE/AQUAVIT N
BTR 12 69,40
Bastian Holm-Dall NIKITA
2004/LH///
REB Udg.