aug
2019
Fra 16-08-2019 til 18-08-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

SIV C-stævne i spring med Pavo og Dansk Ride Forbunds springchampionater for ungheste (C)

Stævnenummer
Prop00034522

Dato for resultat d. 10-09-2019

Resultatbehandling færdig

Vallensbæk Ridecenter Vejlegårdsvej 123-125
2625 Vallensbæk

Kontakt inden stævnet

Emilie Johansen
22197110
springstaevnesiv@gmail.com

Officials

Banedesigner
Christian Eilschou Holm
Dommere
Karina Eckert, Rasmus Birk
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

4. Springning Sløjfeklasse - 90 CM Hest & Pony (B0) (D)

Spring: Springning Sløjfeklasse - Hest & Pony (B0) (SVH 0)

Opdateret: 10-09-2019
Antal starter:
36
Antal placeringer:
20

Dommere: Rasmus Birk, Christian Eilschou Holm, Dea Rockhill Lysgaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Emma Bøjer Wimdrup LAZIO
2007/LH///
SIV 0 66,47
3 3
Simone Bøgelund Nielsen LOULOU
2014/SP/LAGAVULIN/BLOKLANDS HOEVE'S HILDE/LINDE HOEVE'S SEBASTIAAN
CEP 0 65,33
3 3
Sarah Albæk Berthing THECA'S BOY
2011/KN/FAIRBANKS SKRØDSTRUP/THECA/CAJUS
SPR 0 60,71
3 3
Karina Kosack KNAPSHOLMS SILVERBOY
2000/LU/MIDT-WEST DACAPO/HEARTBREAK/SOREL
LØSR 0 64,45
3 3
Antonie Lauritzen Mølgaard LEBENSLIEBE
2014/TR/WAITAKI/LEBENSFREUDE/HEOPS
NSR 0 71,41
3 3
Frederikke Olsen VEMMETOFTE COMPASSION
2003/GHH/COME BACK II/FELINA PORSBØL/LAGANO
ROR 0 67,05
3 3
Anna Brinch Bach PENDULL
2009/TR/KAISER WILHELM/PASADENA/LADRONEUR
VER 0 61,68
3 3
Melissa Fobian CONNY W
2015/DV/CHANDLER/COMTESA/BOSTON
SPR 0 59,84
3 3
Emilie Niebuhr ANNA MADE
2015/DV/CARPENTER/AMULET/DIAMANT
SLR 0 73,12
3 3
Pedro Gosk GRENOBLE
2014/HO/ASKARI/NIZZA VI/COROFINO I
SPR 0 71,63
3 3
Emilia Sofia Fischer LEO
2006/HO/LANDOS/RACARANDA/LORENTIN I
SPR 0 65,47
3 3
Emma Josefine Camitz T
2000/KWPN/CAVALIER/MARGAUX/GLENNRIDGE
RIC 0 59,29
3 3
Mai Crafack BLONDI
2006/KW/CARTANO/REGINA/ANIMO
SPR 0 62,72
3 3
Emilia Sofia Fischer LEO
2006/HO/LANDOS/RACARANDA/LORENTIN I
SPR 0 63,95
3 3
Signe Mathilde Pedersen L' AFFECTUEUSE
2015/DV/KANNAN/STALINA SP/STAKKATO GOLD
SPR 0 66,10
3 3
Tulle Lund ENGEPLET CHESTER
2009/DV/COSMEO/PARISETTE/FRÜHLING
FKR 0 73,72
3 3
Sandra Enemark SECOND EDITION
2015/DV/QUINTON/CARISMA/CONVERTER
RIC 0 73,99
3 3
Dennis Lüth FRASER RIVER
2015/OS/FAVORIT ASK/PROFOTOPICARA/RHEINSBERG
RIC 0 67,35
3 3
Ida Dyrbye Hersbøll DUNHAMMERGAARDS MON CHÉRI
2013/DV/LAGAVULIN/MON CEUR/CARANO
RKV 0 73,48
3 3
Ida Mundberg Hansen MUNDBERGS BAILANDO
2015/DV/BALOU DU ROUET/SOURIS/LORAN
ØSR 0 67,36
3 3
Nikoline Lehnshøj Poulsen WR BALLYLEEN LAD
2013/IHR///
ØSR 4 58,32
Dennis Lüth COMMENDORE
2011/SP/FS CONCORDE/MADONNA/GOLDEN EMPIRE
RIC 4 64,07
Benedikte Skagge UNDERBERG AX
2015/HO/URIKO/PETUNIE (CANDELA 23)/CANDILLO
UK 4 63,68
Mie Rømer PERIADOR
2007/HN/PERIGUEUX/CALENA/CALYPSO II
HIRK 4 66,50
Eva Wichmann Duus BUTT'S ASTON
2011/HN/EMBASSY/HERALDIK'S AMELIE/HERALDIK XX (CZE)
CEP 4 68,91
Melissa Fobian CONNY W
2015/DV/CHANDLER/COMTESA/BOSTON
SPR 4 60,71
Mathilde Lindskov Stang CYRANO
2006/HO/CASSIANO/PICCOLINA VII/RHEINSBERG
MSR 4 63,80
Rikke Victoria Bohnstedt BUEGÅRDS TITAN
2009/SP/AMMADOOR/TØSEN (THUNDER'S MAY)/LINUS T (US)
LØSR 4 58,90
Mathilde Frederiksen BAKKEGAARDENS ASTERIX
2010/DV/AKINOS/MARGUERIT/MAGO XX
LØSR 4 63,80
Karina Kosack KNAPSHOLMS SILVERBOY
2000/LU/MIDT-WEST DACAPO/HEARTBREAK/SOREL
LØSR 5 79,16
Filippa My QUESTION K.
2005/OS/QUALITY/GRANNY/GRANNUS
OHR 8 63,70
Nikoline Lehnshøj Poulsen WR BALLYLEEN LAD
2013/IHR///
ØSR 8 58,98
Tania Seierø KAHUKU TS
2015/DV/KJÆR'S CAJSAR/WAIKIKI-VITZ/WILLEMOES
SLRK 8 71,08
Simone Hansen Scherff SØNDERVANGS MATILDE
2015/DV/CATOKI/SØNDERVANGS MANILLA/CASSINI II
SPR 8 65,17
Sarah Albæk Berthing THECA'S FAIRLIGHT
2015/KN/FAIRBANKS SKRØDSTRUP/THECA/CAJUS
SPR 12 62,90
Petra Wittendorff GLAVENDRUPLUNDS COM-ONE-II
2015/DV/FAVORIT ASK/COMTWO/COME BACK II
RIC 17 93,19