okt
2019
Fra 25-10-2019 til 27-10-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

ARK'S JUBILÆUMSSTÆVNE - SPRING (C)

Stævnenummer
Prop00034524

Dato for resultat d. 28-10-2019

Resultatbehandling færdig

Albertslund Rideklub (Distrikt D01)
Gl. Landevej 24
2620 Albertslund

Kontakt inden stævnet

Lotte Jaenicke
31126557
staevneudvalg@albertslundrideklub.dk

Officials

Banedesigner
Per Krohn
Dommere
Nina Krogsgaard-Jensen, Finn Soelberg
Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg
Tilbage til klasseoversigt

18. LA1* Springning Heste (115 cm) B4 - FORHØJEDE DOTERINGER (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) B4 (SVH 2)

Opdateret: 28-10-2019
Antal starter:
27
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 1500 2: 600 3: 300 4: 200 5: 150

Dommere: Per Krohn, Nina Krogsgaard-Jensen, Bibi Hollenberg

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Lise Kjelstrup NØRHEDENS CIRELL
2012/LU/CAMPBELL/MIRELL AF SULSTED/OGLIO XX
BAL 0 37,59 0 25,90 25,9 1
1 1
Mia Maj Kruuse Larsen KK'S UNLIMITED
2010/DV/ROCKLAND/NO LIMET J/CONCORDE
GLK 0 35,27 0 27,00 27 1
2 2
Line Lehnshøj CELINE BALSLEV
2012/DV/CONTHARGOS/CONBETTE/CON AIR
AAGS 0 39,07 0 30,09 30,09 1
3 3
Ina Mønsted Pedersen CASILIA S
2011/DV/CATOKI/BRASILIA S/BALOUBET DU ROUET
SPR 0 39,27 0 30,14 30,14 1
4 4
Vibeke Niberlung SEX-Z CASIZ
2007/DV/STOLZENBERG/KOBBERHOLMS CHILLI/CORNETTO
SPR 0 38,28 0 30,91 30,91 1
5 5
Dina Hansen KALISTO VAN HET BERNARDSHOF
2010/BWP/NONSTOP/TOSCANA/CEVIN
SPR 0 39,66 0 32,74 32,74 1
6 6
Signe Nørgård Pedersen AZALEA
2004/DV/DON/ANEMONE/FANAL PRYDSHOLM
SLR 0 38,33 0 33,01 33,01 1
7 7
Amanda Kielgast Q-10
2008/DV/GODSEND DU REVERDY/ABDI/ABDULLAH
SPR 0 36,27 4 29,33 29,33
Mie Borch-Kristensen AIRDINO Z
2006/ZA/AIR JORDAN Z/NEDANGA V/LIBERO H
LØSR 0 38,94 4 40,27 40,27
Marie Køhler Gudum CASSILLAS
2011/HO/CLARIMO/S-CELINE/CORRADO II
SKØR 4 36,68
Alberthe Fohlmann KUNDALINI RISING XX (IRE)
2006/XX/SUNSHINE STREET XX (USA)/EUROMOSS XX (IRE)/EUROBUS XX (IRE)
ISR 4 37,38
Mia Maj Kruuse Larsen CASTELLO
2007/KW/WITTINGER VDL/JOY/ELMSHORN
GLK 4 38,97
Peter Lykke Svendsen OILILLY
2014/BWP/I AM MOERHOEVE'S STAR/ALISTE VAN DEN OVERWEG/INDOCTRO II
BAR 4 39,65
Donatella Broglia IROCCO VH.
2008/BWP/CARDENTO/THOWRA VAN DE STERRE/QUIDAM DE REVEL
BAR 4 42,82
Julie Skjeldborg LIBAK'S LAMENTOS
2008/DV/LAMBRUSCO ASK/PINOT/A'KHAN Z
BAR 6 51,49
Sandra L. Hansen STAUGAARD'S FAITHFUL HEART
2007/DV/HEARTBEAT/FABINA/PRINCE MAB XX (FR)
SLR 8 39,67
Mathias Kofoed Larsen OEDIPE ST LOIS
2002/SF/QUIDAM DE REVEL/AZALEE DE MAI II/MUGUET DU MANOIR
HASP 8 39,93
Julie Ahm EJAAS LUNA
2009/DV/CHURCHILL/ENGHOLM´S LANDIA/LANDAU
LØSR 8 41,78
Sandra L. Hansen RUBY TUESDAY
2001/HO/CANDILLO/CHANTAL I/LATUS II
SLR 9 50,71
Kamilla Juhl MICHELLINA
2001/DV/MICHELLINO/EVITA/BODYGUARD
BAL 10 54,13
Caroline Andrea Herschend CASTRO V
2006/DV/COME BACK II/CHATEL'S VOLDOW/VOLTAIRE
BAR 12 40,73
Tana Brodersen DONNERSPON
2008/HN/DON FREDERICO/RIVER QUEEN O/ROTSPON
VER 15 55,44
Anne Lindgreen BINDIE
2009/HO/CRISTO/UTOPIA XI/LIMBUS
RKV Opg.
Kia Wallin Jørgensen ARDYNA
2005/KW/CARTIER VD HEFFINCK/DOUBLETTE/JASPER
RKV Opg.
Christian Lygum MONA-LIGHT AF OMMESTRUP
2000/DV/MOSEGÅRDENS DILIGHT/MONA-LISA AF OMMESTRUP/LATINO
FHSR Udg.
Mathias Kofoed Larsen LAGUNA AMOUR
2014/DV/LAGAVULIN/FLINTEGÅRDENS MON AMOUR/CARANO
HASP Udg.
Jennifer Nisted Florboe STORBJERGS CRUELLA
2007/DV/CRELIDO/LIA/LAST LAGANO
HIS Udg.