nov
2019
Fra 25-11-2019 til 01-12-2019 -
  • Spring
, Hest

AB RIDEUDSTYR Christmas Show Warm Up HEST (C)

Stævnenummer
Prop00034554

Dato for resultat d. 10-12-2019

Resultatbehandling færdig

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
29924851
km@danishderby.dk

Officials

Banedesigner
John Nielsen, Lars Alschner
Dommere
Inge Alette Sørensen, Bjarne Mørup, Lis Mølholm Juul
Teknisk Delegerede
Eva Stæhr Iversholt, Inge Alette Sørensen, Inge-Marie Hald, Lis Mølholm Juul, Carina Fuglsbjerg Overgaard
Tilbage til klasseoversigt

2. AB RIDEUDSTYR LB1* ÅBEN FOR ALLE (105 cm) B4 (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 10-12-2019
Antal starter:
50
Antal placeringer:
13

Dommere: John Nielsen, Lars Alschner, Inge Alette Sørensen, Inge-Marie Hald

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Maria B. Frederiksen EMPIRE
2009/KWPN/QUASIMODO Z/OLIVIA/HOLLAND
BOR 0 51,31 0 21,03 21,03 1
1 1
Line Foldager Madsen QUINTUS LANTINO
2003/LU/SOLOS LANDTINUS/SALLY SØNDERLYNG/SEBASTIAN
NDRK 0 52,02 0 21,36 21,36 1
2 2
Rebecca Zarra Benzon COLETT EGERIS
2006/DV/CORONET ASK/BJERGGÅRDENS CASANA/CASIR ASK
HRV 0 50,33 0 21,39 21,39 1
3 3
Camilla Dalsgaard GREDSTEDGÅRDS TAMARA
2003/DV/BØGELYS CAMARO/TIRA/CALANDO I
HDR 0 47,92 0 21,95 21,95 1
4 4
Nicoline Olesen VOLSTRUPS COSY
2012/DV/CHURCHILL/VOLSTRUPS COPY/CORLANDO
HRV 0 49,27 0 22,37 22,37 1
5 5
Nicoline Andersen Lau ÅEN'S APRIL
2008/DV/COSMEO/BABETTE/BOHEME
GJK 0 49,93 0 22,58 22,58 1
6 6
Matilde Skrædderdal Andersen FEMME FATALE BLUE
2008/PA/CARPE DIEM BLUE/GAMBIA/THOKE TORP
VAS 0 48,98 0 23,13 23,13 1
7 7
Tatjana Møller LADYKILLER VAN DE KLEINENEYEN
2011/BWP/GAME-BOY D'10/RIVALDI/JUNIOR STV
JSK 0 49,92 0 23,36 23,36 1
8 8
Brian Jacobsen C-OP JIMMI CORDESS
2014/DV/CORDESS/ATLANTA/CARANO
VIR 0 47,21 0 23,73 23,73 1
9 9
Lone Linding 4 EVER SMILLA
2012/DV/PARTY DANCE/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
HASP 0 52,17 0 23,94 23,94 1
10 10
Freja Slumstrup Lyhne SOLVANGS' CANDIS
2008/DV/CASIR ASK/CHANELL/CALATO
BSR 0 49,55 0 24,62 24,62 1
11 11
Kristine Kousted LUCKY
2009/LH///
BÆK 0 52,79 0 24,91 24,91 1
12 12
Anne-Dorthe Møller POLAR FOX
2008/BWP/COOPER VD HEFFINCK/ESTEBANE VAN DEN BERGAKKER/CLINTON
ØRSR 0 56,87 0 25,12 25,12 1
13 13
Karoline Arvidson CAMPARI FF
2012/LU/CAMPBELL/CREME DE CASSIS/CASSINI II
FRK 0 49,52 0 25,16 25,16 1
Malene Bach FALCON
2014/DV/FAVORIT ASK/SERINA-D/CRELIDO
AAHR 0 52,20 0 25,16 25,16 1
Camilla Weidemann ADMIRAL
2003/DS/ACCUSÉ/PHALARIS/LAUDATIOS
EGE 0 49,99 0 25,32 25,32 1
Laura Elisabeth Andersen ISA DE LUI
2013/KW/C-INDOCTRO/FOLLE DE LUI/RIVAGE DU PONCEL
HFR 0 52,61 0 25,54 25,54 1
Tina Brun Mortensen AMBER
2005/KW/PLACIDO/NOBBY NORALY/EPILOT
DDHS 0 51,33 0 26,13 26,13 1
Cecilie Møhl Prick BEACH BERNY
2010/HN/BERTOLI W/PRIMADONNA/PRINCE THATCH XX
KSRK 0 52,46 0 26,82 26,82 1
Dorte Dahlmann Olsen COSTELLO
2013/HO/COME BACK II/ORCHIDE 0006/HERALDIK XX (CZE)
FSRK 0 55,15 0 27,40 27,4 1
Solveig Malmkjær KONG'S NEO
2011/DV/FAVORIT ASK/DESIREÉ ROLD/DIADEM
FRH 0 50,08 0 27,60 27,6 1
Signe Dueholm Veng Kristensen GANESH-VITZ
2013/LU/GODSEND DU REVERDY/TUJA-VITZ/CARANO
TØRK 0 57,57 0 28,69 28,69 1
Alberte Hornemann HAY
2012/KW/BACK GAMMON/WISPER/NUMERO UNO
NDRK 0 57,46 0 29,80 29,8 1
Julie Zoëga Søndergaard CALANTHE
2014/DV/CARPENTER/ANACONDA/ACORD II
KER 0 57,14 0 31,36 31,36 1
Ida Holst Petersen BALCINI
2014/HO/BALDINI II/B-MACINI/CASSINI I
HRV 0 51,32 4 22,86 22,86
Pernille Werenberg Jensen AK'S SUKINOX CASHMORE
2014/DV/VOLSTRUPS CASH/SILLE XX (DEN)/BRIGHT BIRD XX (FR)
HRV 0 53,98 4 23,09 23,09
Gustav Hollænder Jensen CAJOU
2008/HO/CRISTO/ULINKA/CALIDO I
HBR 0 49,41 4 27,25 27,25
Mette F Schougaard NOLA LOVE
2013/BWP/GLASGOW-W VH MERELSNEST/LUCKY LADY/LUCKY LIGHT
BÆK 1 63,46
Katrine Ankjær Rasmussen AWESOME DILIGHT
2012/DV/MOSEGÅRDENS DILIGHT/APRILLA/A-DUR
PSR 4 46,70
Stephanie Bøje Jensen HALLIE
2014/LH///
HDR 4 46,86
Amalie Brahe Hansen KONG'S CHARDONNAY
2014/DV/VOLSTRUPS CASH/WINCETT III/CALIDO I
KONG 4 49,10
Amalie Lønskov CONDEUR CROWN
2007/PA/CROWN'S BLUE PEARL/CASMIR CROWN/BELLONARD
LSR 4 50,14
Matilde Ståhl CARTE D'OR
2012/LU/CARTE BLANCHE XX/MICHELLE/MICHELLINO
RÆV 4 51,26
Lisa Victoria Andersen MYSTERIE
2011/LH///
HFR 4 51,29
Maria Brødsgaard KIELS QUÉBEC
2004/DV/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"/RETINA/RATIO
VÆR 4 52,37
Mette Anine Nielsen Andersen MB SHOWMAN
2010/HN/SIR SHUTTERFLY/DENNA MC LOY/DROSSELKLANG II
NDRK 4 54,83
Jeff Paw Nielsen NATAN VAN DORPERHEIDE
2013/BWP/CAYENNE VAN DE HEFFINCK/CAMILA DE WULF SELECTION/PARCO
KOOR 5 63,97
Line Hvistendahl FARIDA
2010/KW/ZIROCCO BLUE/CARIDA/EMILION
RÆV 6 65,44
Sarah Hartmann Pedersen NYGAARDS CONTADOR
2013/SP/AMMADOOR/GALATHEA/GOLDEN EMPIRE
LYK 6 67,60
Josefine Cady MONBEG MCGREGOR
2012/IRH/MERMUS R/NEWTOWN ELAINE/ROYAL PERSIAN XX (IRE)
AAGS 8 56,66
Emma Alberte Adolfsen O'PUCCINI
2008/DV/ONASSIS/MILINA/MICHELLINO
HIRI 8 56,68
Kristina Stilling MAURIAC DE LA POMME
2012/BWP/VAGABOND DE LA POMME/FLEUR DE LA POMME/QUERLYBET HERO
ØSR 8 74,61
katrine Walentine kjærgaard LUCIFER
2009/LH///
HRB 10 67,73
Jeanette Lindegaard Poulsen NINO VAN 'T NEDERHOF
2013/BWP/ADORADO/CLINTAYA Z/CLINTISSIMO
FSRK 12 59,23
Laura Egholm Andersen NØRREMØLLEHØJ'S LINETTE
2006/DV/BØGEGÅRDENS LANTANO/NØRREMØLLEHØJ'S RONJA/ROD STEWARD
FSRK 13 63,88
Anna Pørtner GIOVANO-J
2006/BWP/NONSTOP/VANOLDE VAN HET SCHAARBROEK/NABAB DE REVE
KSRK 20 92,63
Lone Linding SIMPLY A STAR
2008/DV/COSMEO/EMILIA/SEMPER ODEM
HASP 20 92,80
Maria Nielsen KJÆRMARKS BORKA
2008/LH///
SER 28 55,40
Cæcilie Agerbæk Fokdal BØGEHOLMS MACCO
2012/LH///
VJRK Udg.
Janni Birkkjær ØSTMARKS MARGRETHE
2010/LH///
DRLR Udg.