nov
2019
Fra 25-11-2019 til 01-12-2019 -
  • Spring
, Hest

AB RIDEUDSTYR Christmas Show Warm Up HEST (C)

Stævnenummer
Prop00034554

Dato for resultat d. 10-12-2019

Resultatbehandling færdig

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
29924851
km@danishderby.dk

Officials

Banedesigner
John Nielsen, Lars Alschner
Dommere
Inge Alette Sørensen, Bjarne Mørup, Lis Mølholm Juul
Teknisk Delegerede
Eva Stæhr Iversholt, Inge Alette Sørensen, Inge-Marie Hald, Lis Mølholm Juul, Carina Fuglsbjerg Overgaard
Tilbage til klasseoversigt

46. AB RIDEUDSTYR - Messingtur Finale (105 cm) B4 (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 10-12-2019
Antal starter:
58
Antal placeringer:
15
Dotering:
1: 1200 2: 1000 3: 700 4: 500 5: 400 6: 400

Dommere: John Nielsen, Lars Alschner, Lis Mølholm Juul, Eva Stæhr Iversholt

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Maria B. Frederiksen EMPIRE
2009/KWPN/QUASIMODO Z/OLIVIA/HOLLAND
BOR 0 50,66 0 19,57 19,57 1
1 1
Anne-Kathrine Hjorthøj LUCKY STAR
2007/DV/LIBERTYMAN/TIENNA/LEONCE
ØSR 0 52,04 0 19,82 19,82 1
2 2
Filip Ditlev HEDEGÅRDENS CHANELL
2008/DV/CHURCHILL/REJERA/CEZARO
LOR 0 45,25 0 20,18 20,18 1
3 3
Malene Bach FALCON
2014/DV/FAVORIT ASK/SERINA-D/CRELIDO
AAHR 0 50,65 0 21,12 21,12 1
4 4
Julie Armose Jensen SANDBÆK'S ASTONIA
2011/LU/HEARTBEAT/SANDBÆKS ANN-LUCIA/ASTON
AOR 0 45,02 0 21,18 21,18 1
5 5
Emilie Bækgård Lillerud WILLOW
2011/LH///
HYOR 0 48,66 0 21,90 21,9 1
6 6
Thea Fiil Hjulmand GINFRA V.D. LINDEHOEVE
2006/AES/TWISTER/GITA/AKTION
TORI 0 49,09 0 22,34 22,34 1
7 7
Tina Brun Mortensen GRACIA Z
1999/DR/Grosso Z/Jessy Bright Xx/Fayruz Xx
DDHS 0 46,06 0 23,16 23,16 1
8 8
Kicki Winther DICHTE NBG
2011/HO/CONNOR/SANTA FE NBG/CALIDO I
ARK 0 52,31 0 24,26 24,26 1
9 9
Kristina Kistrup Bungaard AMIGO
2005/KWPN/OKLUND/HEIDEBLOEM/JULIO MARINER XX (GB)
VOSK 0 48,70 0 24,86 24,86 1
10 10
Maiken Jæger TREKRONERS QUINTA
2012/DV/QUIDAM DE REVEL/MC-KINNEY/INTELLECT
KSRK 0 48,74 0 25,10 25,1 1
11 11
Isabella Lind-Larsen FANTUSSA M
2010/KW/FLIPPER D'ELLE/WANTUSSA M/CLINTON I
ISR 0 48,95 4 21,20 21,2
12 12
Nicoline Andersen Lau ÅEN'S APRIL
2008/DV/COSMEO/BABETTE/BOHEME
GJK 0 48,17 4 22,08 22,08
13 13
Simone Henriksen KJÆRGAARDS JACKPOT
2003/LU/SPEEDY/MISS JAY OX/TICAN OX
ROR 0 50,09 4 23,08 23,08
14 14
Natascha Nyborg Madsen SOVANGS VICTORY
2009/ZP/KÆRGAARDENS MARGAUX/LYKKE/
SMAF 0 52,19 4 23,15 23,15
15 15
Josefine Neydig Kiel PRÆST'S AGUDINA
2009/DV/CRELIDO/NIGHTINGALE'S/HOLLAND
HJRK 0 46,23 4 31,17 31,17
Tulle Lund ENGEPLET CHESTER
2009/DV/COSMEO/PARISETTE/FRÜHLING
FKR Udg.
Matilde Beiter Christensen LIJOU
2007/OLD/LUDWIGS AS/RICOLA/LORDANOS
JSK 4 44,76
Inge Hansen GRAVERSGAARDS CHAMP. SUPREME
2010/DV/CHURCHILL/FAITHFUL'S QUEEN/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
RIC 4 46,07
Ida Holst Petersen BALCINI
2014/HO/BALDINI II/B-MACINI/CASSINI I
HRV 4 46,35
Hanne Juel ARAMIS
2006/GHH/ARCUS/DOMINA X/LAGANO
SRI 4 46,96
Michelle Jepsen RANKEGÅRDS DISNEY
2006/DV/Midt-West Ibi-Light/Rankegårds Xantippe/Lucky Light
NÅR 4 47,28
Kristine Kousted LUCKY
2009/LH///
BÆK 4 47,38
Maria Brødsgaard KIELS QUÉBEC
2004/DV/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"/RETINA/RATIO
VÆR 4 47,77
Mathias Revsbæk CASMIR
2009/LU/CAJUS/FLEUR/GORM DAMSGÅRD
KÅR 4 48,17
Emilie Andersen Leiholm CARRY 70
2005/HO/CARINJO/GOLDEN GATE/LESANTO
ODR 4 48,39
Charlotte Kecia Solvig SL JOLIE COEUR
2010/DV/TAILORMADE STARDUST/LIRONA/LEANDRO
SPR 4 48,55
Anne Louise Bennetsen MB. NORDAL'S CATCH ME
2014/DV/MB BIRKEGÅRDENS CHARMEUR/PERFECT BEAT/HEARTBEAT
HOSK 4 48,84
Pernille Werenberg Jensen AK'S SUKINOX CASHMORE
2014/DV/VOLSTRUPS CASH/SILLE XX (DEN)/BRIGHT BIRD XX (FR)
HRV 4 49,09
Laura Elisabeth Andersen ISA DE LUI
2013/KW/C-INDOCTRO/FOLLE DE LUI/RIVAGE DU PONCEL
HFR 4 49,28
Nadine Wolf Holm GRAVERGAARD'S QUICKSTEP
2012/LU/SAMONDO/FAITHFUL'S QUEEN/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
SRA 4 49,70
Anne Sofie Leth KOPP'S TOURMALET
2012/DV/TOULOUSE/GLISTENING SILVER XX (GB)/PUISSANCE XX (GB)
HER 4 49,84
Matilde Ståhl CARTE D'OR
2012/LU/CARTE BLANCHE XX/MICHELLE/MICHELLINO
RÆV 4 50,02
Ditte Moesgaard BJERGLUNDS VOLANTE
2013/HO/CONNOR/ORKIDE/CASSINI II
NSPR 4 50,44
Iben Just Madsen CALIFORNIA ACE
2009/DV/CORONADO II/LADY FLEUR/RACING ACE XX
KONG 4 50,80
Martine Beyer Jellesen CERRUTI
1998/DV/Come Back Ii/Comtessa/Churchill
SRKH 4 51,11
Kristina Stilling MAURIAC DE LA POMME
2012/BWP/VAGABOND DE LA POMME/FLEUR DE LA POMME/QUERLYBET HERO
ØSR 4 51,79
Sophia Kvist Langley ZANTOR
2008/DV/KRAKE ASK/RAZZMATAZ/ROYAL Z II
REB 4 52,53
Marie Mødekjær HOLMGAARD'S CONTES
2009/DV/COLMAN/CARMEN THAIS/CASINO
RIS 4 52,89
Nadja Jensen LANGLEY
2007/HO/LANDOS/UNIT/RINALDO
HRB 4 53,18
Alberte Hornemann HAY
2012/KW/BACK GAMMON/WISPER/NUMERO UNO
NDRK 4 53,77
Julie Zoëga Søndergaard CALANTHE
2014/DV/CARPENTER/ANACONDA/ACORD II
KER 4 55,15
Laura Lykkegaard Andersen LUCIFER
2009/LH///
SKÅR 4 58,11
Line Brixen Nielsen BALTIMORE
2010/NR/GAMEBOY/MARON/HOLLAND
GRK 6 65,97
Julie Schak Nielsen DON JUAN
2002/DV/LORENTIN II/ANALIE/FANAL PRYDSHOLM
AAHR 8 46,93
Katrine Ankjær Rasmussen AWESOME DILIGHT
2012/DV/MOSEGÅRDENS DILIGHT/APRILLA/A-DUR
PSR 8 46,94
Alberte Dahl Mikkelsen HEJBØLS TERMINATOR
2008/DV/CRELIDO/KORA/DAGERAAD
SAO 8 47,93
Betina Hørby Jørgensen SKONHØJS MURINHO
2007/LH///
DDHS 8 49,07
Josephine Smed Busse CAN-CAN
2011/HO/COME BACK II/RONJA XVIII/CARRY
NDRK 8 51,34
Maria Winther Iversen KUDE'TA'
2005/HO/CORONADO/ESMERALDA VI/LANDGRAF I
AAR 9 61,68
Victoria Sophia Hartvig Kledal LODAL´S CARREA
2012/ZP/COMPANIERO/CAYENNE/CARANO
HRK 10 68,91
Lisa Victoria Andersen MYSTERIE
2011/LH///
HFR 11 72,43
Simone Lykkegaard Sørensen LITTLE JOY
2013/LH///
ØBR 12 47,50
Nadja Hegnbo FJORDVANGENS LA SANTA
2014/LU/LAGAVULIN/LESLEI/LA ZARRAS
HHR 12 54,17
Cecilie Møhl Prick BEACH BERNY
2010/HN/BERTOLI W/PRIMADONNA/PRINCE THATCH XX
KSRK 12 74,64
Nicoline Olesen VOLSTRUPS COSY
2012/DV/CHURCHILL/VOLSTRUPS COPY/CORLANDO
HRV 13 62,76
Yasmin Fauerholm Kristensen INDIANS RUBIN M
2007/HO/QUIDAM'S RUBIN/INDIAN TEIKE/CALATO
SDS 22 83,44
Tatjana Møller LADYKILLER VAN DE KLEINENEYEN
2011/BWP/GAME-BOY D'10/RIVALDI/JUNIOR STV
JSK Udg.