nov
2019
Fra 25-11-2019 til 01-12-2019 -
  • Spring
, Hest

AB RIDEUDSTYR Christmas Show Warm Up HEST (C)

Stævnenummer
Prop00034554

Dato for resultat d. 10-12-2019

Resultatbehandling færdig

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
29924851
km@danishderby.dk

Officials

Banedesigner
John Nielsen, Lars Alschner
Dommere
Inge Alette Sørensen, Bjarne Mørup, Lis Mølholm Juul
Teknisk Delegerede
Eva Stæhr Iversholt, Inge Alette Sørensen, Inge-Marie Hald, Lis Mølholm Juul, Carina Fuglsbjerg Overgaard
Tilbage til klasseoversigt

16. AB RIDEUDSTYR - Sølvtur 2. kval. + KRAFFTTOUR (Herning) (115 cm) A (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 10-12-2019
Antal starter:
84
Antal placeringer:
22

Dommere: John Nielsen, Lars Alschner, Inge Alette Sørensen, Inge-Marie Hald

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Amanda Khuu WESTERGÅRDENS ARON
2003/DV/COME BACK II/RENETTA/RAIMONDO
FYR 0 54,21 1
1 1
Julie Rask LANDLYSTES LEEROX
2007/DV/Solos Landtinus/Seneca/Lord Caletto
RKH 0 54,70 1
2 2
Line Busk Heltborg ACE OF BEADEEBELL
2008/DV/HEARTBEAT/RABELL/ROYAL Z II
KRT 0 56,23 1
3 3
Emilie Mosegaard Christiansen SYVHØJEGÅRDS FERNANDO
2013/DV/CABACHON/STAUGAARD'S FANTASY ROYAL/ROYAL Z II
IRK 0 56,67 1
4 4
Viktor Tholstrup Skjøth SKOVGAARDENS AFTER EIGHT
2009/DV/LIONELL/REGITZE/RAGTIME
DVRK 0 59,53 1
5 5
Sine Ramsdal Sørensen BELLIS A.K.
2009/HO/CASSUS/WOLGA V/CALATO
SERK 0 60,19 1
6 6
Laura Dahl Pedersen WALDEU
2013/DV/WARRANT/MA DIEU/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO
NÅR 0 61,05 1
7 7
Simone Toft APOLLO-HIT
2008/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/CALINKA/CORNETTO
ODIN 0 61,34 1
8 8
Emilie Cecilie Birkø WIANA VAN DE TOJOPEHOEVE Z
2011/ZA/WARRANT/ZAWIANA VAN DE TOJOPEHOEVE/FUEGO DU PRELET
SLR 0 61,52 1
9 9
Emma Pløen Plaetner CLAUDE MONÉT
2012/RL/CLAPTON 6/INDIAN DREAM/CYBER SPACE
HERR 0 62,54 1
10 10
Alexander Lundgaard Kjeldsen TEGLVANGS ATHENE JONG
2014/DV/ACOLINO/WILLCETT/WILLEMOES
RKH 0 62,58 1
11 11
Anne Katrine Kolborg Johansen HELIOS
2012/KW/SPARTACUS/DARANTA/HEARTBREAKER
DDHS 0 63,52 1
12 12
Mie Daugaard Reimer LAYOUT 22
2010/HO/LASINO/FALETTA I/CAPITOL I
SAS 0 63,98 1
13 13
Kristina Stilling LILLE SKYTTEHUS LAIKA
2012/DV/BØGEGÅRDENS LANSINI/LILLE SKYTTEHUS QUICKIE/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
ØSR 0 64,56 1
14 14
Isabella Zitz ESSO
2005/HN/ESCUDO I/SOLEIL NOIR/SAINT CLOUD
FYR 0 64,66 1
15 15
Anne Katrine Kolborg Johansen LOTTO KING KARL P.D
2009/HO/LASINO/GINA T/CALATO
DDHS 0 64,90 1
16 16
Josephine Stenholt Knudsen BRISBANE ASK (BRISBANE)
2011/DV/FAVORIT ASK/ADELAIDE/CARANO
SIR 0 65,06 1
17 17
Alexander Lundgaard Kjeldsen MY CHOICE
2014/DV/NUMERO UNICO/JUNE/FRUHLING (LANDJONKER)
RKH 0 66,07 1
18 18
Kia Keller FUTURA LIGHT
2004/DV/FERNANDO/STUTTERI FØLFOD S LIVA/LAVALLO
SPS 0 68,78 1
19 19
Mikkel Laursen NUMBER ONE Z
2013/ZA/NUMERO UNO/D.AVOS DEAUVILLE/QUIDAM DE REVEL
KARR 0 69,14 1
20 20
Mikkel Laursen COME UNDONE ONE
2012/OS/CHACCO-BLUE/CENTORA/CENTO
KARR 0 69,37 1
21 21
Mikkel Laursen CULLE
2010/ME/CASSILAS/BRITTA W/DOLLAR DU MURIER
KARR 0 70,52 1
22 22
Monica Sørensen BACKFISCH K
2009/HO/CANTO/KATRINEBJERG SOTTO VOCE/CORIANDER
NVR 0 71,63 1
Sarah Wheler SYVHØJEGÅRDS HOT BEAUTY PH.
2014/DV/BALOU/HOT CHERIÉ P/CHICO'S BOY
SIR 0 71,95 1
Lars Trier Kjøller CALVIN JESSEN
2012/HO/CHEPETTO/PETUNIE (CANDELA 23)/CANDILLO
TSC 0 73,41 1
Anne-Kjestine Diederichsen PS CAT
2010/HN/CATOKI/DOLCE VITA/DROSSELKLANG II
BIS 0 75,56 1
Heidi Nyhus Jensen LANDLYSTES ZARINA
2008/DV/SOLOS LANDTINUS/SENECA/LORD CALETTO
KARR 4 56,37
Johanna Gallus HEART BEAT'S BRAKEOUT
2010/DV/HEARTBEAT/LADY SHIKIRA/LIMBUS
PRC 4 56,57
Emmelie Aabech TIFFANY
2003/BB/LEVISTO/TARALUCCI/FARINELLI
HRV 4 58,47
Matilde Hauge Andreasen HEART BREEZER
2009/DV/HEARTBEAT/FIDELIA/GRUNDYMAN XX (GB)
LYK 4 58,66
Laura Elisabeth Andersen WALENCIO DE
2003/KW/C-INDOCTRO/LOUISE/VOLTAIRE
HFR 4 58,71
Christine Krogh Frausing MONTANA -S
2005/DV/CARSON ASK/CÉST SI BON/CHURCHILL
KER 4 59,10
Vicky Mathiesen DEJÓ
2003/BL/KAFKA/DEBORA/BE MY GREY XX
HGR 4 59,43
Liv Rahbek Kamp BAKKEGÅRDENS LA CILLA
2011/DV/CONNOR/BAKKEGÅRDENS LAICA/CAPE TOWN S.
KRK 4 59,87
Freja Bjerregaard CLAIRE
2010/HO/CLARIMO/WANOU/QUO VADOS I
SKÅR 4 60,12
Julie Hedegaard Klausen SYVHØJEGÅRDS ELINOR
2014/DV/CHANDLER/CALLIA/CARANO
SIR 4 62,05
Zabrina Nanett Christensen CAIPIRINHA
2013/LU/CANNAVAROS/L'AMOUR II/LAMBRUSCO ASK
HARK 4 62,25
Marcus Bach Jensen KHARTOUM.PP
2010/BWP/NABAB DE REVE/WAMI VAN DE GULDENNAGEL/LATANO
RIC 4 63,49
Lilianna Sørensen JOHNNY CASH
2008/HO/CARMARGUE/GISELA I/CARTHAGO
NVR 4 63,78
Helena Kirstine Kjær Danielsen CATCH ME
2012/HN/CLASSE/EMELY/ESCUDO I
SIR 4 65,09
Mikkel Laursen CASSUS'S CANDY GIRL
2013/HN/CASSUS/ESCADA/ESCUDO I
KARR 4 66,87
Julie Bøgh Pedersen HARLI
2007/DV/Heartbeat/Liva/Limaro
KOOR 4 67,25
Christina Stecher FIREFLY
2009/LH///
EDR 4 67,28
Stine Hansen CALACO
2011/LH///
KÅR 4 67,43
Helena Kobborg LINCA G
2008/HO/DE CHIRICO/LEXA II/COR DE LA BRYÈRE
AAR 4 67,43
Katrine Ladefoged Rasmussen SAMBA'S SURVIVOR H
2013/DV/CI CI SENJOR ASK/SAMBA H/LUCKY LIGHT
DDHS 4 68,13
Hannah A Rich Kristiansen CLAVILLE'S COMPLETE
2001/DV/CORONADO/LOTTE/RASANT
SPR 4 68,34
Sara Louise Bay-Christensen DIABLO-EM
2014/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/LAGANA-EM/BØGEGÅRDENS APOLLO
SKÅR 4 68,42
Lina Lindbjerg WAJES QUICK-LADY
2013/DV/QUINTON/LAJKA/LIATOS
BSR 4 68,86
Anne Forsberg Bøllingtoft UNICORN'S CHAMPION
2013/DV/CHANDLER/UNICORN'S LARISSA/LINARO
KER 4 69,35
Mikael Kofoed LUCKY STARLIGHT
2007/OLD/LUCKY LIGHT/PRETTY BROWNY/PONTICELLO XX
HESK 4 70,15
Iben Just Madsen HALIFAX
2012/DV/HEARTBEAT/LAURA LIGHT/LEO-LIGHT
KONG 4 70,35
Kia Keller WINSTON-C
2010/DV/CHURCHILL/MØLLGÅRDS WILHMA/WILLEMOES
SPS 4 70,35
Cecilie Aarslev Papsø DAMORKUS R-E
2008/KW/QUASIMODO VD MOLENDREEF/WORKA R/HAARLEM
KOOR 4 71,13
Michelle Østergaard Tovgaard VANGEBO'S FAVOUR
2013/LU/FAVORIT ASK/PAPRIKA AF SKOVLY/PRÆSTEGÅRDENS HAMLET
HDR 4 71,51
Cecillie Stensnæs FERRARI (SWB)
2010/SWB/FETCHER N (SWB)/GHUBERTA/JOOST
AAGS 6 80,59
Louise Broch Gregersen EMOTION P
2012/HO/ARAGORN/OHARA III/CLINTON I
BSR 7 85,69
Katrine Krog stigsen CASANDRA
2008/DV/CASIR ASK/GINEBORGS AMANDA Z/A'KHAN Z
KOOR 8 55,31
Karoline Holt-Kristensen STALD K.H.'S LAUDECOR
2005/DV/LANCELOT/STALD K.H.'S CHANTAL/CARANO
EBR 8 56,23
Amalie Reimer Nielsen SALAMANCA-B VAN DE BEEMDEN
2002/sBs/JALEO DU DEFEY/CHABLIS/LANDGRAF I
SAS 8 60,72
Christa Ledskov CAZANTO
2010/DV/CATOKI/UTOPIA S/CASALL
LYK 8 61,88
Sara Holm Mikkelsen BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO
2005/DV/GRAF TOP/STAPHIRA/STAKKATO
BÆK 8 62,35
Sofie Berg RYTTER'S CAYENNE
2010/DV/ASSENDRUPLUNDS CAYMAN/GAMBORG´S CORLINA/CORLANDO
RIC 8 62,63
Sandra L. Hansen STAUGAARD'S FAITHFUL HEART
2007/DV/HEARTBEAT/FABINA/PRINCE MAB XX (FR)
SLR 8 63,19
Josefine Bækgaard ALL INCLUSIVE DS Z
2011/ZA/AREZZO VDL/CARTHAKILLY D Z/CARTHAGO
JSK 8 64,91
Freja Løbner Fugl LA MARISSA
2007/LU/LACASIR ASK/MALITZA/
AAR 8 66,63
Aia Friis SKOVLY'S HEART MELTING
2013/DV/HEARTBEAT/COSMEA FREDENSBO/COME BACK II
VASK 8 67,38
Cilia Jaegergaard AB'S CONQUEROR
2008/LU/CON AIR/A QUESTION OF LOVE/QUIDAM DE REVEL
BIS 8 69,41
Cecilie Aarslev Papsø ERICA
2012/HO/CLARIMO/PERLE VI/CARPACCIO
KOOR 8 69,61
Dorthe Sevaldsen Fallet QUASIANTA B Z
2006/ZA/QUASIMODO Z/LAVANTA/RAMIRO Z
HRV 9 76,24
Mille Albinus Hjermitslev MARTI VD BISSCHOP
2012/BWP/PRESIDENT/JELLA VD BISSCHOP/OGANO SITTE (E.T.)
SKÅR 10 82,15
Karina Korsgaard LUKAS E
2008/DV/HEARTBEAT/LAURA/LANCIER
BIS 11 86,88
Katrine mikkelsen GINSARA
2011/KW/ARIZONA/WINSAARA/KRUNCH DE BREVE
BOR 12 66,98
Maiken Rønn ELLELY'S GAMBLER
2011/DV/DIARADO/LOTTE/LEZARD
IRK 12 73,56
Josefine De Mille Büsing Larsen-Petersen CHARLOTT SØHOLT
2010/LU/FINDUS B./CHERIE SØHOLT/ROBIN
KONG 13 78,52
Louise Sowinski CASI B
2009/DV/CASIR ASK/QUITE SHINY/QUITE EASY
NTR 16 59,96
Klara Øskov Olesen COMITY VG
2010/DV/COME BACK II/VANITY DAVIS/ROYAL BRAVOUR
KONG 26 115,47
Sophie Bonde Nielsen RYTTER'S CAYZER
2011/LU/ASSENDRUPLUNDS CAYMAN/GAMBORG´S CORLINA/CORLANDO
GRRK 33 92,48
Natasha Tang Kaspersen BOLOUBET DE ESPRI
2004/WP/BALOU DU ROUET/EMMA LEE/ESPRI
VIR 35 101,78
Line Hvistendahl FARIDA
2010/KW/ZIROCCO BLUE/CARIDA/EMILION
RÆV Opg.
Pernille Pilegaard Nielsen VITTRUPGÅRDS AURA
2008/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/BØGELYS LUCKY LINE/LUCKY LIGHT
BAR Opg.
Sarah Sofie Lundgreen CALIMERO
2006/HN/CHICO'S BOY/ESPINA/ESPRI
SPR Opg.
Hege Nilsen ZORENTINO H
2007/DV/CARANO/F-ZOSTARA/RAMIRO Z
NØRK Udg.
Katrine M. Ernst FAVIENNE DE SEMILLI
2011/DV/FAVORIT ASK/MADIGAN/MAGO XX
SVRK Udg.