nov
2019
Fra 15-11-2019 til 17-11-2019 -
  • Dressur
, Hest

FVRs efterårs C-stævne (C)

Stævnenummer
Prop00034559

Dato for resultat d. 19-11-2019

Resultatbehandling færdig

Frederiksværk Rideklub (Distrikt D02)
Kappelhøjvej 127
3300 Frederiksværk

Kontakt inden stævnet

Astrid Mitens/Jette Vermehren
00000000
staevnefvr@gmail.com

Officials

Teknisk Delegerede
Ulrik Ditlev Bolm-spohr
Tilbage til klasseoversigt

3. MB0-A Heste (C)

Dressur: MB0-A Heste (SVH 3)

Opdateret: 19-11-2019
Antal starter:
22
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 300 DKK 2: 250 DKK 3: 200 DKK 4: 170 DKK
Rytter Hest Klub Dommer C Total Kat. point Placering
Sophie Wilson SOFTBALL
2010/DV/FÜRSTENBALL/SONATE/ONASSIS
FVR 74,872 74,872
1 1
Sophie Wilson ALESSI LYKKEDAL
2011/DV/AMPERE/STENDALENS ALIFÉRE/LILLEMARKENS ARKIBAL
FVR 69,359 69,359
2 2
Susie Juhl AKCENT
2013/DV/TAILORMADE ATTENTION/DIANE/DIAMOND
FVR 69,231 69,231
3 3
Marie Amalie Müller SPRINGBORGS DUNKELBALL
2011/DV/FÜRSTENBALL/SPRINGBORGS DESTINY/DE NIRO
FVR 68,974 68,974
4 4
Louise Estrup SØBAKKEHUS MAMMA MIA
2012/DV/WILKENS/LINDELYGAARDS MAI-TAI/MIDT-WEST IBI-LIGHT
SPR 68,333 68,333
5 5
Cecilie Christine Kristensen LILLEGÅRD'S ROMANDO
2005/DV/BLUE HORS ROMANOV/VIOLA/ATTENTION
KAR 68,333 68,333
5 5
Michelle Werge Frandsen SOLERO LANTINUS AF NØRBO
2010/DV/SOLOS LANDTINUS/LANDLADY MOSEBO/SOLOS LANDWIND
MSR 68,205 68,205
Sanne Kersø ANZPRING FIRFOD
2004/ZP/ZARDIN FIRFOD/ANTRIT FIRFOD/BLUE HORS HERTUG
SIV 67,564 67,564
Lene Hoberg SINCLAIRE AF HVARRE
2004/OL/STUNTMANN AF HVARRE/LEASY AF HVARRE/PRÆSTEGÅRDENS LUKAS
SPR 67,051 67,051
Frederikke Aagot Jabina CLOONEY
2007/KW/SANDRO HIT/NICARA/BLUE HORS ROMANCIER
VAL 66,667 66,667
Liv Nana Vangsgaard Larsen ZOYA
2010/DV/BLUE HORS ZACK/LANCOME/SOLOS LANDTINUS
HGS 66,667 66,667
Stine Pihl Guldmann SØNDERGAARD'S M.J. JACKO
2009/DV/BLUE HORS HOTLINE/WELTZA/WELTFRIEDE
AAGS 66,410 66,41
Silke Madsen POSTGAARDENS DOLCETTO
2010/DV/BLUE HORS RUSH HOUR/MIDT-WEST LUCKY GIRL/MIDT-WEST IBI-LIGHT
NOA 66,154 66,154
Helle Galberg Jensen INDIAN SILVER
2000/TR/BLUE HORS SILVER MOON/INDIAN-SUMMER/SCHWADRONEUR
HRK 65,897 65,897
Maja Thirstrup Simonsen FAUERBIRK'S FREESTYLE
2011/DV/FÜRST ROMANCIER/GØRKLINTGÅRDS LUCCA/RUBELS
SPIP 65,769 65,769
Michaela Navrsted ATTERUPGAARDS DELINE
2012/DV/JAZZ/DOREEN/DONNERHALL
SPR 65,128 65,128
Ida Grønne Leth ABILDGAARDS SIXTYFIVE
2011/DV/CHURCHILL/ABILDGAARDS SAMINA/PAINTERS ROW XX
SPR 64,487 64,487
Emma Marie Hansen EJSTRUPBÆKGÅRDS LAJOS
2008/LU/LAZIO KÆRLUND/KAROLA/WOERNITZ
CEP 63,333 63,333
Josefine Snæbum BASHIR
2007/LU/SAAM-A-LI OX/MAJSGÅRDENS PETIT CHEVAL/PAL OX
DSAH 61,026 61,026
Laura Qvade Sperling LYKKENS B. ONE
2005/HO/CALIDO I/OPIMO L/GAMBLER'S CUP XX (USA)
VAL 59,359 59,359
Cecilia Rømer Storm CHIANTI
2002/DV/COME BACK II/TESS/FAIGTHER
EPO 57,949 57,949
Heidi Marie Nielsen QUATERDANCE
2009/DV/QUATERBACK/LAUSANNE/LAURIES CRUSADOR XX (GB)
HHR 55,385 55,385