nov
2019
Fra 16-11-2019 til 17-11-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

SLR hest/pony spring (C)

Stævnenummer
Prop00034703

Dato for resultat d. 02-12-2019

Resultatbehandling færdig

Slangerup-Lynge Rideklub (Distrikt D02)
Slangerup Overdrev 1 A
3550 Slangerup

Kontakt inden stævnet

Line
22550400
hestespring@slr-rideklub.dk

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll, Maria Stentebjerg
Dommere
Karina Eckert, Per Krohn, Charlotte Kondrup
Teknisk Delegerede
Merete Schmidt Pedersen, Elisabeth Østergaard
Tilbage til klasseoversigt

2. LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) S2 (C)

Spring: LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) S2 (SVH 1)

Opdateret: 02-12-2019
Antal starter:
19
Antal placeringer:
6

Dommere: Mette Dyrbye Hersbøll, Maria Stentebjerg, Karina Eckert, Elisabeth Østergaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Kamille Sofia Allerslev Hek MY DIAMOND
2009/BL///
ESP 0 41,99 8,6 1
1 1
Freya Isabella Edmondson ELVIS
2004/LH///
HHR 0 41,98 8,5 1
2 2
Silke Viktoria Sander zum Vohrde BRUNSGAARDS THOR
2008/PI/SHEROC HØJGÅRD/CASSILIAS/
LTR 0 42,25 8,5 1
2 2
Kaya Bækbo Holm SHANIA
2003/LH///
NSR 0 42,69 8,4 1
4 4
Nicoline Ryborg Celta HØJVANGS KANILLA
2008/NF/ELMHOLTS RAKET/ELMHOLTS BARBETH/BAVIAN
RVV 0 42,36 8,4 1
4 4
Sandra Løvfall Thalund BØGELYS THEA
2007/NF/GAY COUNT SHETAN/VOGNMANDGÅRDENS BIRDY/RICO-SØNDERMARK
HAS 0 42,23 8,4 1
4 4
Clara Røhrmann DONKEY KONG
2002/BL///
DARK 0 44,29 8,3 1
Evita Agerled Thomsen NØRLUNDS SACHA
2001/SP/DIAMANT N/NØRLUNDS SAMANTHA/DARINO
TPRK 0 40,00 8,3 1
Karoline Esbjørn Visti TIRA
2010/LH///
NØR 0 47,75 8,2 1
Caroline Sophie Ghisler ROCKO
2003/BL///
EGE 0 41,37 8,1 1
Anne Silje Rahr STALD SKOVLY'S COCIO
2013/LU/ZWAVO´S SUPRISE/STALD SKOVLY'S SMUKKE/
ROR 0 46,07 8
Victoria Bloch MIDNIGHT MOON
2014/SP/MARCHI/KENTRIS ATHENE/KLOOSTER'S SHOWMAN II
HYP 0 40,53 7,9
Nicoline Krall jepsen HOLLY
2012/BL///
SLR 1 46,79 7
Alberte Smith Nielsen STENDYSSEN'S SUNRIDER
2009/WF/STENDYSSEN'S JAPPELOUP/STENDYSSEN´S SUNBEAM/MØLLEGÅRDS SINALCO
STY 1 50,21 6,5
Asta Emilie Tørnsø Johansen STIDSBJERGS PONCHO
2006/SP/PAN/KVAZANDRA LAPAZ/TAI CALIDO
ROR 1 54,84 6,2
Isa Fischer-Bogason SHAMROCKS FOXY LADY
2010/PI/MOSEGÅRDS MOON STAR/SVALEGÅRDENS ALBERTE/RED-SKIN
SKØR 2 62,49 5,4
Daniella Munck Andersen AELBRECHTSHOEVE PIKACHU
2013/WF/KLEIN RODERIJS COCKTAIL/MINOU/ANMIKLAGE'S SANDOR
STY 3 49,80 3,4
Kirstine Hagerup Meelberg-Lange CLONTARF FANTABULOUS
2006/IHR///
NSR 4 63,34 3,3
Sarah Øgaard STARLIGHT
2002/NF/PEDRO/EGEBALLES GORI/BAKKEGAARDS IRON BELL
BRF Udg.