nov
2019
Fra 16-11-2019 til 17-11-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

SLR hest/pony spring (C)

Stævnenummer
Prop00034703

Dato for resultat d. 02-12-2019

Resultatbehandling færdig

Slangerup-Lynge Rideklub (Distrikt D02)
Slangerup Overdrev 1 A
3550 Slangerup

Kontakt inden stævnet

Line
22550400
hestespring@slr-rideklub.dk

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll, Maria Stentebjerg
Dommere
Karina Eckert, Per Krohn, Charlotte Kondrup
Teknisk Delegerede
Merete Schmidt Pedersen, Elisabeth Østergaard
Tilbage til klasseoversigt

2. LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) S2 (C)

Spring: LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) S2 (SVH 1)

Opdateret: 02-12-2019
Antal starter:
37
Antal placeringer:
12

Dommere: Mette Dyrbye Hersbøll, Maria Stentebjerg, Karina Eckert, Elisabeth Østergaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Cathrine Saldern Lygum PAULINE DI BELLE
2011/BP/ANYDALE RON/BELLE/BEYERLODGE DIAMOND M
NØR 0 40,32 8,9
1 1
Maya Ceder BORRIS DE JANEIRO
2009/IHR///
GEK 0 42,97 8,8
2 2
Josefine Skovhus KABRIT'S SHERIFF
2005/LH///
HYP 0 38,90 8,8
2 2
Kristina Aunsbjørn Thomsen FLYING REX
2000/DR///
CSC 0 44,33 8,7
4 4
Leonora Sandberg Nielsen KARINA
2011/LH///
EGE 0 41,23 8,7
4 4
Merle Hartvig Nielsen NEWCASTLE GOBLIN GIRL
2008/CO/CLONBERNE BOY/GLENAYRE KATIE/GRANGE KING'S SURF
HIS 0 42,83 8,7
4 4
Victoria Bloch LILLEPIGEN
2006/KN///
HYP 0 38,25 8,6
7 7
Sille Marie Krøyer RUBY RUBY RUBY
2008/IHR///
STRK 0 43,45 8,6
7 7
Cecillie Aggersbøl MOONJAM'S POÉME
2005/SP/COELENHAGE'S PURIOSO/ZOÉ BREDAGER/TAI TANANGA
ØKR 0 41,23 8,6
7 7
Sofia Irina lyhne bæk MARS STAR
2001/RP/MARSVOGEL XX (GB)/NEVER AGAIN/TOP NONSTOP
FHSR 0 47,36 8,5
10 10
Maiken Meglby Iversen HESTEKLEWA MELANIE
2013/CO/HOHNHORST JEREMY/SKOUSBOE MARVIE/SKOUSBOE MORNING ROCK
HKR 0 44,54 8,5
10 10
Laura Sargent AC-STAR VILLI (L) AF ENGVANG
2012/LU/HOHNHORST JEREMY/AC-SILLE YEMANJA ENGVANG/SKOUSBOE MORNING ROCK
HSK 0 39,14 8,5
10 10
Marie Guldbrandt Kristensen STRANDAGER'S CÆSAR
2008/NF/CHAMPIZ/MAJA/MALIBU II
HIS 0 44,57 8,4
Josefine Koskelin Ejsing LANGTOFTEGÅRD LAMBORGHINI
2012/CO/STERNBERGS LARRY JUNIOR/NØRLUNDS PACIFIC QUEEN/NØRLUNDS MR. SWING KING
SLR 0 43,68 8,4
Helene Nielsen LUA LANI
2009/LH///
DARK 0 40,59 8,4
julie nybroe LA VITA A EGELYKKEN
2006/LU/FALCO (RACKET)/EGHOLMS DUSJKA/SUHEIL L
SLR 0 43,39 8,3
Victoria Braad MELO GULDBJERG
2010/NF/MISTER MALTHE/KVÆGENBJERG'S DOMONIK/ESKEHØJGAARDS ALI
EDAL 0 43,12 8,3
Emma Gradischnig EMERALD ADORATION
2003/BL///
SLR 0 38,87 8,3
Laura Søgren Gade WOODS LADY
2005/BL///
BAL 0 42,02 8,2
Nicoline Langballe SKOVLY'S LEOPOLD
2010/NF/SOPHIENHOFS MAROON/SKOVLY´S DEBBIE/ROLØKKE FIXE
HRK 0 50,12 8
Camille Myrner-Høst MR GREY
2009/BL///
EGE 0 40,60 8
Maja Kimmie Hansen MILKY TWILIGHT
2000/BL///
SLR 0 38,57 7,4
Klara Branick SKOVLUNDEGÅRDS FLYING SURPRISE
2009/NF/FIRFOD JETSET/FANNY/ZWAVO´S SUPRISE
RIH 1 53,90 6,8
Sarah Lund Mortensen OX MOUNTAIN WIND
2004/IHR///
RIC 1 55,50 6,6
Mikkel Madsen A'KADUR A EGELYKKEN
2006/LU/FALCO (RACKET)/BOUBJERGS CELICA/A-DUR
AMR 1 49,65 6,5
Cathrine Batchelor HØNSEHALSENS BALDUR
2011/CO/HOHNHORST JEREMY/HEDEGÅRDENS BELLA/TEGLSTRUP DUKE
HRK 1 59,55 5,7
Clara Røhrmann DAKOTA 195
1999/RH/Dagon Ox/Nadja/Nante Ii
DARK 1 54,55 5,2
Sarah Lund Mortensen GAMBLING FAME
2002/LH///
RIC 2 64,05 4,7
Tilde Holm Remmer TUBBERVALE RUAI LLE BUAILLE BUI
2010/CO/CORAL GOLD/BELFAST ELENA/RUAILLE BUAILLE BUI
NSR 4 58,07 2,7
Sara Fivelsdal FERRARI
2010/SP/CHAMBERLAIN/KARISMA/BOOMERANG
VEK 4 67,90 2,3
Inge Bach Mikkelsen MARGO
2002/NF/LARGO/PETRA/OLEANDER
SPR 4 64,31 2,2
Anna Bursell GRANAHAN SKY ROCKET
2007/CO/DERRYMORE DUNCAN/CORAL POWER ROCKET/MATTY'S ROCK
NSRK 6 83,83 0,2
Amanda Louise Sheldon UMRIGAR STAR
2010/CO/LÆRKENS CASCADE DAWN/KILLEAS STAR/TYNAGH MILLER
SPR Udg.
Emilie Rosenlund Svendsen LILLE ASSERHOLT PAPRIKA
2007/SP/AMMADOOR/HONEY HOLLYWOOD/BROADWAY
FHSR Udg.
Gaia Henk KALBYGÅRD'S CASSIO
2010/NF/CHAMPIZ/MARRONDALES SWEET LOVE/CORSO
NSR Udg.
Alberte Bentien Oxenløwe NEWTOWN TOM
2008/IHR///
RIH Udg.
Sofie Nørgaard-larsen COSTA 54
2007/RP/CHARIVARI/ARGENTINA/ARGENTINUS
SOLR Udg.