nov
2019
Fra 16-11-2019 til 17-11-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

SLR hest/pony spring (C)

Stævnenummer
Prop00034703

Dato for resultat d. 02-12-2019

Resultatbehandling færdig

Slangerup-Lynge Rideklub (Distrikt D02)
Slangerup Overdrev 1 A
3550 Slangerup

Kontakt inden stævnet

Line
22550400
hestespring@slr-rideklub.dk

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll, Maria Stentebjerg
Dommere
Karina Eckert, Per Krohn, Charlotte Kondrup
Teknisk Delegerede
Merete Schmidt Pedersen, Elisabeth Østergaard
Tilbage til klasseoversigt

4. LA1* Springning Ponyer (95/85/75 cm) A (C)

Spring: LA1* Springning Ponyer (95/85/75 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 02-12-2019
Antal starter:
22
Antal placeringer:
6

Dommere: Mette Dyrbye Hersbøll, Maria Stentebjerg, Per Krohn, Merete Schmidt Pedersen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Julia Kogler EMIRA C
2007/RP/GRISU N/ELITE III/CARETINO
SIV 0 46,63 1
1 1
Anna Gothen Ibsen SKATERGIRL
2010/LH///
ESP 0 54,57 1
2 2
Cornelie Catarine Christiansen DERRYMATTERY FLASH
2007/CO/ROBE THUNDER/CARA ROSE/ARDRAVINNA ANDY
NSR 0 54,90 1
3 3
Olivia Rekling FIONN'S SON
2009/CO/MONAGHANSTOWN FIONN/DEREEN LADY/GLENCARRIG PRINCE
EGE 0 57,20 1
4 4
Freja Peitersen BALLYHOWLEY GIRL
2010/CO/ROBE RIVER MIST/SALSA LADY/KYLEMORE ROCKY
MMR 0 57,89 1
5 5
Caroline Durup KILPATRICK FIONN ÓG
2009/CO/KILPATRICK FIONN/ROSSLEA LADY/CASTLESIDE JJ
HIS 0 58,67 1
6 6
Magdalene Rose Mikkelsen KNOCKMULLEN BAYSTAR BEAUTY
2010/BL/WHITE BEAUTY/LADY ISRAEL/
SPR 0 60,24 1
Inge Bach Mikkelsen SPOTLIGHTS DONNA
2008/SP/DOUCAN/BROOMELLS MALTESER/SPARSIDE BUTTONS
SPR 0 60,87 1
Mie Cecilie Laungaard HALLEY MC
2009/RP/CASINO ROYALE K/HIGH LIGHT/BLACK DANCER
ESP 0 63,78 1
Annika Friis PANTANI
1998/LU/PAL OX/ØXENHOLM DANCING QUEEN/RORY RUADH
SLR 0 63,84 1
Izabella Tardrup Frandsen PLAY MISTY FOR ME
2001/IHR///
ESP 4 53,28
Emilie Sindt QUEENS DANDELION
2005/SR/MINOTAUROS (SWB)/STELLA/
SLR 4 54,37
Thea Væver Hartvig FIBIGER'S PÅØ LÁSZLÓ
2012/LH///
NSR 4 55,30
Sofie Bay Holm ALIVE
2007/SP/AMMADOOR/FANAD ECLIPSE/ABBEYTOWN PRIDE
HIS 4 61,39
Frederikke Birk MAAM BOY
2006/BL///
NSR 5 70,96
Vilde-Thit Hoffmeyer Molbech PHANTOM
2007/BL///
ESP 8 65,94
jean ferdinand kluge CAPPAGH ZOE
2014/CO/GERRY GOT TALENT/HAPPY PRINCE/GLENCARRIG PRINCE
ØSR 11 76,19
Cecilie Højris Hansen DONAR
2007/BL///
SLR 12 51,27
Xenia Kjær Lønkvist LUNA AF HVORVARP
2010/SP/CHAMBERLAIN/MAGIC POWER/
SLR 23 92,93
Elvira Becker Gaardlykke TOVDAL'S CRAZY DAIZY
2009/LU/CJ CHARGON BREDAGER/TOVDAL´S MAY DAY/MANGO AA
EDAL Opg.
Karoline Amalie Uhd-Nielsen LARAGH STORM
2009/CO/LEÁG/MEG/CATAMARAN
HIS Opg.
Caroline Larsen WESTERVIGS CANON
2007/LU/LÁMOUR AF STØVLEBÆK/SECRET BABE XX (DEN)/FLYINFACT XX (FR)
CEP Udg.