nov
2019
Fra 16-11-2019 til 17-11-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

SLR hest/pony spring (C)

Stævnenummer
Prop00034703

Dato for resultat d. 02-12-2019

Resultatbehandling færdig

Slangerup-Lynge Rideklub (Distrikt D02)
Slangerup Overdrev 1 A
3550 Slangerup

Kontakt inden stævnet

Line
22550400
hestespring@slr-rideklub.dk

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll, Maria Stentebjerg
Dommere
Karina Eckert, Per Krohn, Charlotte Kondrup
Teknisk Delegerede
Merete Schmidt Pedersen, Elisabeth Østergaard
Tilbage til klasseoversigt

4. LA1* Springning Ponyer (95/85/75 cm) A (C)

Spring: LA1* Springning Ponyer (95/85/75 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 02-12-2019
Antal starter:
21
Antal placeringer:
6

Dommere: Mette Dyrbye Hersbøll, Maria Stentebjerg, Per Krohn, Elisabeth Østergaard, Merete Schmidt Pedersen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Mia Rex Bøgvald Pedersen KEEGAN'S DUFFY
2009/SP/STEENDIEKS DARCO/BUCASIA/KANUDOS XX
AMR 0 42,31 1
1 1
Carla Sandberg Nielsen SUNDANCE PRINCE
2003/IHR///
EGE 0 45,16 1
2 2
Frida Marie Haggren KEIZE´S LITTLE LADY
1999/WF/PRIORY PRICKLE/VERDI/SILVERTOP'S RICCO
EGE 0 45,22 1
3 3
Cassandra Bech-Azeddine FANNY
2004/NF/ZWAVO'S SUPRISE/NELLY BAVIANE/BAVIAN
BRF 0 48,85 1
4 4
Sara Hansen STUART-ENGLY
2007/HT/STRATO/ANEMONE/LIZ. WILDKOGEL
NVR 0 49,58 1
5 5
Sofia Larnæs Bjerg Hansen BJERGETS MIDNIGHT
2005/LU/LABRI HJORTELUND/LAICA/
EGE 0 50,11 1
6 6
Alma Rose Gudman Andersen SVENSTRUPDALS S. OF SWEETNESS
2007/LH///
SAS 0 53,82 1
Ida Ursin REDO
2010/LH///
SPR 0 54,90 1
Carla Sandberg Nielsen CORBEAGH CLAIRE
2003/CO/SILVER CLOUD/CURRABAWN CLARE/ARAN FLIGHT
EGE 0 55,73 1
Sophia Gløy Schultz X
2011/LH///
SLR 0 56,14 1
Dagmar Borrebye Aamann MOSETOFTENS MISS LADY
2010/SP/MARCHI/AMAZING FLAME (FENJA)/
BRF 0 57,70 1
Alma Alberte Greiffenberg HAPPY BOY
2011/CO/CUSACK/RIVER LEE/GURTEEN LAD
NSR 0 58,08 1
Filippa cederholm Larsen ANEMONE
2004/LH///
SLR 0 60,33 1
Emma Maj Lindorff HALLELEVGÅRDENS CHILI
2012/NF/ELMHOLTS RAKET/ELMHOLTS BARBETH/BAVIAN
HASP 4 49,06
Alberte Smith Nielsen STENDYSSEN'S SUNITHA
2011/WE/STENDYSSEN'S JAPPELOUP/STENDYSSEN´S SUNBEAM/MØLLEGÅRDS SINALCO
STY 4 50,13
Helene Ilsøe Holstein STRADBALLY MIRIAM
2009/CO/LÆRKENS CASCADE DAWN/STRADBALLY TARA/GLENCARRIG PRINCE
SLR 4 53,32
Sigrid Gudman Andersen RAMBO
2004/BL///
SAS 4 63,67
Isabella-Maria Bech-Olsen ROMEO'S KARL SMART
2010/NF/RONALD/HORSEMOSENS JULIA/STAPLECROSS SPITFIRE
HHR 4 65,90
Ingvild Heim Jørgensen BLUE FANCY
2007/BL///
NSR 8 51,49
Frederikke Dahl SHAKIRA
2002/LH///
SLR 8 52,11
Filippa Jeremiassen FUNNY'S FANTASIA
2001/SR/DERANO/FUNNY/
EGE Udg.