nov
2019
Fra 16-11-2019 til 17-11-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

SLR hest/pony spring (C)

Stævnenummer
Prop00034703

Dato for resultat d. 02-12-2019

Resultatbehandling færdig

Slangerup-Lynge Rideklub (Distrikt D02)
Slangerup Overdrev 1 A
3550 Slangerup

Kontakt inden stævnet

Line
22550400
hestespring@slr-rideklub.dk

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll, Maria Stentebjerg
Dommere
Karina Eckert, Per Krohn, Charlotte Kondrup
Teknisk Delegerede
Merete Schmidt Pedersen, Elisabeth Østergaard
Tilbage til klasseoversigt

6. MB1* Springning Ponyer (105/95/85 cm) A (C)

Spring: MB1* Springning Ponyer (105/95/85 cm) A (SVH 3)

Opdateret: 02-12-2019
Antal starter:
25
Antal placeringer:
7

Dommere: Mette Dyrbye Hersbøll, Maria Stentebjerg, Per Krohn, Merete Schmidt Pedersen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Sacha Branick LINTRUPGAARDS SPIRIT
2006/SP/ANTARIO N/ASHKA/VITA NOVA'S HANASSIE
RIH 0 47,42 1
1 1
Karoline Sloth Kjær RYEHILL LADY GODIVA
2009/WD/RYEHILL RED COMET/MENAI LADY ELLEN/TREVALLION J R
SLRK 0 49,51 1
2 2
Freja Høyer Pedersen EXPAT'S MUZZLE FLASH
2011/MO/EXPAT'S REGIMENTAL COLORS/SWANBROOK NEON LIGHTS/HVK NOBLE WIND
HIS 0 49,77 1
3 3
Thilde Rosenstand Bach KILLAGS X FACTOR
2004/IHR///
HIS 0 51,79 1
4 4
Catharina Zenia Waterstradt ATTYRORY SHADES OF GREY
2006/IHR/DERRYMORE LAD/ROSE OF BALLINAKILL/
HIS 0 56,55 1
5 5
Rikke Friis WR GOLDEN GIGI
2012/IHR///
AAGS 0 56,60 1
6 6
Ida Sylvest KILTIERNAN BELLA
2013/CO/DUNLEWEY GOSHAWK/TUBBERVALE BELLA/CORAL GOLD
EGE 0 56,94 1
7 7
Cornelie Catarine Christiansen FINN JUNIOR
2009/SR/FINN/FAVOURITE GAME/SZKOPUL
NSR 0 57,61 1
laura christiansen FRIIS MAESTRO
1999/SP/AQUAVIT N/FRIIS CASIA/ASSJUR OX
SLR 0 57,88 1
Olivia Høyer Pedersen GLENCROFT MACHNO
2012/IPS/MACHNO CARWYN/WILDFIRE/ROBIN HOOD
HIS 0 58,27 1
Karoline Amalie Uhd-Nielsen GOLDEN MACK
2008/CO/TYNAGH MILLER/BALLYGARRIS KATIE/PARKMORE BOBBY
HIS 0 59,02 1
Thilde Rosenstand Bach CRAFTY BOY
2004/IHR///
HIS 0 59,20 1
Milla Wisti Petersen DUNLUCE TANGLED UP IN BLUE
2009/CO/BOBBY SPARROW BLUE/ATLANTIC GAL/CORAL PRINCE
HIS 0 59,27 1
Camille Hartvig Nielsen BALLYBALOO
2004/IHR///
HIS 0 60,11 1
Maria Espersen DUN BOY
2010/BL///
HIS 0 60,52 1
Anna Helena Ekman-Sørensen ALFRED
2007/LH///
SLR 0 64,55 1
Selma Voergaard CECILIE
2007/LH///
NSR 4 55,27
Izabella Tardrup Frandsen PLAY MISTY FOR ME
2001/IHR///
ESP 4 56,28
Catharina Zenia Waterstradt ESKERS DREAMER
2007/IHR///
HIS 4 58,81
Petrea Fredskov Christensen GEDSAGERGÅRDS ROBERTO
2008/LH///
HKR 4 60,19
Karoline Sloth Kjær TOUCHÉ
2013/SP/DEXTER LEAM PONDI/LAYKA/BJIRMEN'S WYTSE
SLRK 8 50,86
Clara Rune Lindqvist BOSAGERGÅRDS BONNETTA
2006/NF/HAMLET'S MÉRICK/BOSAGERGÅRDS ARWEN/MISTER MALTHE
CEP 8 60,00
Sofie Møller Ellegaard ØRSTEDS NOUGAT
2007/LH///
SLR 8 61,30
Emilie Nielsen ODDEN'S REPLAY
2010/NF/PEDRO/ODDEN'S DAYTONNA/STACKARPS DAYTON
SLR 12 53,57
Mille Andersen BALLINDEREEN LASS
2010/CO/LISHMAR SHADOW/MANNINARD RUA/GANTY BLAZER
ØSR Udg.