okt
2019
Fra 31-10-2019 til 03-11-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

Riders Cup indendørs stævne med Distrikt Mesterskab Hold/individuelt (C)

Stævnenummer
Prop00034799

Dato for resultat d. 06-11-2019

Resultatbehandling færdig

Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
004521400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Banedesigner
Henrik Maarlev, Christian Eilschou Holm
Dommere
Charlotte Petersen, Tom Nielsen, Lena Aagaard
Teknisk Delegerede
Elisabeth Østergaard, Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

5. Springning Showklasse - Hest & Pony B0 110 cm (D)

Spring: Springning Showklasse - Hest & Pony B0 (SVH 0)

Opdateret: 06-11-2019
Antal starter:
30
Antal placeringer:
17

Dommere: Henrik Maarlev, Lena Aagaard, Christian Eilschou Holm, Dea Rockhill Lysgaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Inge Hansen LAFAYETTE SJÆLSTOFTE
2009/TR/KAISERDOM/LALANDIA/SCHWADRONEUR
RIC 0 64,83
3 3
Sandra Enemark COMME CI COMME CA
2014/HO/COMME IL FAUT/UPSTREAM/CONTENDER
RIC 0 80,27
3 3
Maria Thrane Jensen QUASIMODO
2007/HO/CASSINI II/TIARA/CASH AND CARRY
RIC 0 75,05
3 3
Emma Hedenskog QUICKBORN Q (SWB)
2010/SWB/QUINTENDER/STAR Q (55) (SWB)/STAKKATO
RIC 0 81,31
3 3
Emma Hedenskog QUICKBORN Q (SWB)
2010/SWB/QUINTENDER/STAR Q (55) (SWB)/STAKKATO
RIC 0 84,14
3 3
Amalie Rosenstand LORD CALYPSO
2002/HO/LORD CALIDOS/KARO/CORNETTO
RIC 0 71,23
3 3
Martin Dahlmann ALLADYN
2005/BL/CANTANIS/ALABAMA/ELMERO B
CSC 0 81,88
3 3
Ida Mundberg Hansen CLONGUISH CASSANOVA
2012/IRH/WOMANIZER/CLONGUISH GOLD/TANAOS XX
ØSR 0 73,06
3 3
Simone Vinther ABILDGAARDS SYNERGI
2014/DV/CAPE TOWN S./ABILDGAARDS SAVANHA/LORENTIN I
HESK 0 88,09
3 3
Julie Skjeldborg CHESNY (SWB)
2013/SWB/CABACHON/SAN COSMA SN (SWB)/COSMEO
BAR 0 84,07
3 3
Mathilde Boldreel FACTOR ASK
2011/DV/FAVORIT ASK/FELINE ASK/CARTHAGO
KRK 0 77,02
3 3
Line Lehnshøj CELINE BALSLEV
2012/DV/CONTHARGOS/CONBETTE/CON AIR
AAGS 0 74,02
3 3
Emilie Henningsen Schäfer HERMES VAN SCHUTTERSHOF
2013/SBS/KASHMIR VAN HET SCHUTTERSHOF/URSULA VAN SCHUTTERSHOF/CORRADO I
HIS 0 75,75
3 3
Emilie Henningsen Schäfer HERMES VAN SCHUTTERSHOF
2013/SBS/KASHMIR VAN HET SCHUTTERSHOF/URSULA VAN SCHUTTERSHOF/CORRADO I
HIS 0 71,08
3 3
Mille Lykke Jørgensen BELLE AMOUR
2011/DV/BALOUBET DU ROUET/STALINA SP/STAKKATO GOLD
FKR 0 79,91
3 3
Mille Lykke Jørgensen BELLE AMOUR
2011/DV/BALOUBET DU ROUET/STALINA SP/STAKKATO GOLD
FKR 0 84,94
3 3
Katja Riberholdt LANDLYST VOY CONTIGO
2014/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/SANEL MANDØ/SOLOS CAREX
SPR 0 78,53
3 3
Celina Schönemann - Paul CAN-CAN
2000/DV/CAJUS/ELIPSE/EXCELLENS
RIC 4 78,06
Marie Mødekjær HOLMGAARD'S CONTES
2009/DV/COLMAN/CARMEN THAIS/CASINO
RIS 4 80,52
Janni Krygermeier LL. VOLDBYHOLMS CONFETTI
2008/DV/COSMEO/STOKBROENS KARINA/COME BACK II
MBRK 4 75,25
Maria Stentebjerg AMADEUS
2006/LU/BØGEGÅRDENS APOLLO/LOPSTI MAGIC/BØGEGÅRDENS LANTANO
ROR 8 78,37
Kia Wallin Jørgensen ARDYNA
2005/KW/CARTIER VD HEFFINCK/DOUBLETTE/JASPER
RIC 8 74,09
Shannon Ketterle LA FLEUR
2011/DV/FASSBINDER/LANØR/SCHWADRONEUR
RIC 8 84,83
Ida Mundberg Hansen CLONGUISH CASSANOVA
2012/IRH/WOMANIZER/CLONGUISH GOLD/TANAOS XX
ØSR 8 74,73
Maria Thrane Jensen LAGRETTO
2014/DV/LAGAVULIN/GRETA-GISA/GROSSADMIRAL
RIC 8 78,09
Emma Langvad HAMILTON
2006/HO/CARTANI/OLIVIA XX/QUIDAM DE REVEL
ISR 8 72,87
Katja Riberholdt LANDLYST VOY CONTIGO
2014/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/SANEL MANDØ/SOLOS CAREX
SPR 8 86,11
Shannon Ketterle LA FLEUR
2011/DV/FASSBINDER/LANØR/SCHWADRONEUR
RIC 12 87,16
Maria Stentebjerg AMADEUS
2006/LU/BØGEGÅRDENS APOLLO/LOPSTI MAGIC/BØGEGÅRDENS LANTANO
ROR 17 108,58
Sarah Kroman Rosenlund Christensen KVOLSBÆK'S AMAZING AQUA
2010/PS/MAGIC MEMPHIS/HANA KINSKÁ/2546 HURIKÁN
BAL Opg.