okt
2019
Fra 31-10-2019 til 03-11-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

Riders Cup indendørs stævne med Distrikt Mesterskab Hold/individuelt (C)

Stævnenummer
Prop00034799

Dato for resultat d. 06-11-2019

Resultatbehandling færdig

Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
004521400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Banedesigner
Henrik Maarlev, Christian Eilschou Holm
Dommere
Charlotte Petersen, Tom Nielsen, Lena Aagaard
Teknisk Delegerede
Elisabeth Østergaard, Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

11. Distriktmesterskab Individuelt LA1* Springning Heste (115 cm) B12 (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) B12 (SVH 2)

Opdateret: 06-11-2019
Antal starter:
35
Antal placeringer:
9
Dotering:
1: 700 DKK 2: 500 DKK 3: 400 DKK 4: 300 DKK 5: 200 DKK 6: 200 DKK

Dommere: Henrik Maarlev, Lena Aagaard, Tom Nielsen, Christian Eilschou Holm, Dea Rockhill Lysgaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Fejl Tid Kat. point Placering
Julia C. Foss FUNGHI
2010/KW/SINGAPORE/BAKKERTJE/BURGGRAAF
RIC 0 76,42 0 73,02 73,02 0 73,02 1
1 1
Mathias Kofoed Larsen OEDIPE ST LOIS
2002/SF/QUIDAM DE REVEL/AZALEE DE MAI II/MUGUET DU MANOIR
HASP 0 75,48 0 74,55 74,55 0 74,55 1
2 2
Matilde Skov SARTORS TIAMO
2008/DV/BALOU DU ROUET/CINDY SARTOR/CASTRO
RIC 0 68,68 0 71,03 71,03 0 71,03 1
3 3
Mie S. Rasmussen UMANI
2001/KW/FRENCH BUFFET XX (CHI)/LOTTE/ZEP
RIC 0 67,77 4 67,67 67,67 0 67,67 1
4 4
Marie Ida Hocke ZATORI
2008/OS/LORDANOS/LA LUNA II/CARTHAGO
MBRK 4 71,32 0 69,63 69,63 0 69,63
5 5
Signe Nordahl BAKKEGAARDENS MADDIESON
2008/LU/CRELIDO/MADDIE/
OHR 4 70,21 0 71,47 71,47 0 71,47
6 6
Stine Søgaard Normann HUSSMANNS CAYENNE
2008/DV/CARMARGUE/HEDEGAARDENS NADINAH/A'KHAN Z
RIC 0 73,61 4 73,92 73,92 0 73,92 1
7 7
Lilianna Sørensen JOHNNY CASH
2008/HO/CARMARGUE/GISELA I/CARTHAGO
NVR 4 76,19 0 71,72 71,72 0 71,72
8 8
Louise Lindegaard Petersen CLARIMAR
2010/HO/LARIMAR/WANDA XV/QUITE CAPITOL
AAGS 4 74,35 0 74,09 74,09 0 74,09
9 9
Line Lehnshøj CELINE BALSLEV
2012/DV/CONTHARGOS/CONBETTE/CON AIR
AAGS 0 73,46 4 75,22 75,22 0 75,22 1
Kimmie Ny Linde TAARUPGAARDS CIRKEL
2012/DV/CANNAVAROS/MADONNA/MAY SHERIF
NVR 4 76,71 0 73,87 73,87 0 73,87
Julie Henriksen FAVORITA FP
2011/DV/FAVORIT ASK/LEENET/LEENDERT
HASP 5 79,35 0 75,51 75,51 0 75,51
Oliver Skjøt CLEMENS 56
2007/HO/COULTHARD TOP/I-CASH FLEUR/CALANDO I
OHR 5 80,89 0 75,47 75,47 0 75,47
Mikkel Aagaard Rasmussen INIVERSE
2013/KW/FALAISE DE MUZE/DE GOGO/NUMERO UNO
AAGS 4 73,81 4 75,51 75,51 0 75,51
Sabine Munksgaard LANTANA
2006/HO/LADAS/PRIDE/LIATOS
OHR 8 70,47 0 70,63 70,63 0 70,63
Sofie Fredslund CURIE
2011/DV/WILLEMOES/NIKITA/RACOT
ALS 4 75,36 8 69,04 69,04 0 69,04
Maja Juhl Sørensen FLIK FLAK 4'EVER
2011/DV/FAVORIT ASK/FUN 4' EVER/SHINDLER DE MUZE (E.T.)
SLRK 8 75,38 4 73,58 73,58 0 73,58
Mathilde Springer LORIANO B
1997/BL/LORD Z/ROMINA/RASPUTIN
PMR 8 72,31 4 73,71 73,71 0 73,71
Cecillie Stensnæs FERRARI (SWB)
2010/SWB/FETCHER N (SWB)/GHUBERTA/JOOST
OHR 5 78,82 8 74,58 74,58 0 74,58
Michele S. Christiansen HOPLA'S LOVE ME
2007/DV/HEARTBEAT/LINDVEDGÅRD'S LOVE FOREVER/I LOVE YOU
RIC 11 86,48 6 85,07 85,07 0 85,07
Liva Nedergaard Madsen OUNBØL FLORINA
2005/DV/LADAS/OUNBØL FINESSE/LIMEBRAND
HASP 5 79,15 12 70,64 70,64 0 70,64
Monica Sørensen BACKFISCH K
2009/HO/CANTO/KATRINEBJERG SOTTO VOCE/CORIANDER
NVR 14 85,55 8 75,53 75,53 0 75,53
Kia Wallin Jørgensen ARDYNA
2005/KW/CARTIER VD HEFFINCK/DOUBLETTE/JASPER
RIC 12 71,03 12 73,04 73,04 0 73,04
Emma Hedenskog QUICKBORN Q (SWB)
2010/SWB/QUINTENDER/STAR Q (55) (SWB)/STAKKATO
RIC 14 100,92 24 122,41 122,41 0 122,41
Henrik Lidsmoes KJÆR'S CAJSAR
2011/DV/CAJUS/CHER/CARANO
MBRK 4 71,50 Opg.
Celina Schönemann - Paul CAN-CAN
2000/DV/CAJUS/ELIPSE/EXCELLENS
RIC 25 94,83 Opg.
Julie Friis ØSTERHEDENS HAPPYFEET
2008/LU/HEARTBEAT/VANESSA-B/A JUNGLE PRINCE
RIC 16 76,91 Opg.
Amalie Rosenstand LORD CALYPSO
2002/HO/LORD CALIDOS/KARO/CORNETTO
RIC Opg.
Mikala Colberg Jensen LAURENTIUS JUSTICE (LANDANO)
2009/DV/LANDOR S/EXCENTIA/PABLO
PMR Opg.
Mathilde De Neergaard CASPIAN
2009/HO/CARMARGUE/CONCERTINA/CORRADO II
MBRK Udg.
Lærke Jonsson HOT SHOT
2008/LH///
HKR Udg.
Laura Lundtorp Olsen LILLEVANGS CHRISTO
2010/DV/CHELLYS Z/LILLEVANGS GALINA/QUIDAM'S RUBIN
RIC Udg.
Emilie Kanstrup Vestmar LERO NYGÅRDSTOFT
2007/DV/BLUE HORS LEREDO/BORA/SOLOS LANDTINUS
HASP Udg.
Amalie Lebech Petersen ZANDOR
2004/KW/LUPICOR H/JIRENE/FRUHLING (LANDJONKER)
RIC Udg.
Jennifer Nisted Florboe STORBJERGS CRUELLA
2007/DV/CRELIDO/LIA/LAST LAGANO
RIC Udg.