okt
2019
Fra 31-10-2019 til 03-11-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

Riders Cup indendørs stævne med Distrikt Mesterskab Hold/individuelt (C)

Stævnenummer
Prop00034799

Dato for resultat d. 06-11-2019

Resultatbehandling færdig

Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
004521400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Banedesigner
Henrik Maarlev, Christian Eilschou Holm
Dommere
Charlotte Petersen, Tom Nielsen, Lena Aagaard
Teknisk Delegerede
Elisabeth Østergaard, Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

15. Distriktmesterskab HOLD LB2** Springning Heste (110 cm) B12 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B12 (SVH 1)

Opdateret: 06-11-2019
Antal starter:
38
Antal placeringer:
14
Dotering:
1: 1400 DKK 2: 1000 DKK 3: 800 DKK 4: 600 DKK 5: 100 DKK 6: 100 DKK

Dommere: Henrik Maarlev, Charlotte Petersen, Tom Nielsen, Christian Eilschou Holm, Dea Rockhill Lysgaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Fejl Tid Kat. point Placering
Mathias Kofoed Larsen OEDIPE ST LOIS
2002/SF/QUIDAM DE REVEL/AZALEE DE MAI II/MUGUET DU MANOIR
HASP 0 57,98 0 58,21 58,21 0 58,21 1
1 1
Caroline Vestergaard ULTIMATE DU REVERDY
2008/SF/QUIDAM DE REVEL/HELVETII/OBERON DU MOULIN
HASP 0 55,91 0 57,32 57,32 0 57,32 1
2 2
Karsten Jakobsen SANNEBO'S FRANCIS HEART
2008/DV/HEARTBEAT/FRINKA/CARANO
HASP 0 60,99 0 60,65 60,65 0 60,65 1
3 3
Julia C. Foss I.MEVISTA
2013/KW/LEVISTO/MELODIE VIII/LENNON
RIC 0 60,51 0 60,37 60,37 0 60,37 1
4 4
Marcus Bach Jensen KHARTOUM.PP
2010/BWP/NABAB DE REVE/WAMI VAN DE GULDENNAGEL/LATANO
RIC 0 57,66 0 55,44 55,44 0 55,44 1
4 4
Lone Linding 4 EVER SMILLA
2012/DV/PARTY DANCE/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
HASP 4 59,02 0 58,94 58,94 0 58,94
6 6
Julie Henriksen FAVORITA FP
2011/DV/FAVORIT ASK/LEENET/LEENDERT
HASP 0 60,62 4 61,81 61,81 0 61,81 1
7 7
Emma Stengelshøj Jørgensen UNICORN'S WILMA
2011/DV/WILLEMOES/UNICORN'S LARISSA/LINARO
HASP 0 59,18 4 58,00 58 0 58,00 1
8 8
Emilie Kanstrup Vestmar LERO NYGÅRDSTOFT
2007/DV/BLUE HORS LEREDO/BORA/SOLOS LANDTINUS
HASP 0 59,55 4 61,52 61,52 0 61,52 1
9 9
Marie Schou CAVA S
2013/DV/CAVALL ASK/LUCILLE/LAMBRUSCO ASK
MBRK 4 58,42 0 60,12 60,12 0 60,12
10 10
Kia Wallin Jørgensen ARDYNA
2005/KW/CARTIER VD HEFFINCK/DOUBLETTE/JASPER
RIC 0 58,94 4 55,51 55,51 0 55,51 1
10 10
Mathilde Springer LORIANO B
1997/BL/LORD Z/ROMINA/RASPUTIN
PMR 4 58,60 0 56,85 56,85 0 56,85
10 10
Stine Søgaard Normann HUSSMANNS CAYENNE
2008/DV/CARMARGUE/HEDEGAARDENS NADINAH/A'KHAN Z
RIC 4 57,82 0 56,79 56,79 0 56,79
10 10
Merethe Juul CAPTAIN-L
2002/DV/CAPE TOWN S./FLORIDA/BONJOUR
RIC 0 52,44 4 53,06 53,06 0 53,06 1
10 10
Christiane Birksted BISCAYA 60
2010/HO/CLASSE/PICCA/FAVORY AA
PMR 4 62,35 4 65,41 65,41 0 65,41
Cecillie Stensnæs FERRARI (SWB)
2010/SWB/FETCHER N (SWB)/GHUBERTA/JOOST
OHR 4 58,49 4 63,70 63,7 0 63,70
Amalie Lebech Petersen ZANDOR
2004/KW/LUPICOR H/JIRENE/FRUHLING (LANDJONKER)
RIC 0 58,91 8 58,56 58,56 0 58,56 1
Simone Henriksen KJÆRGAARDS JACKPOT
2003/LU/SPEEDY/MISS JAY OX/TICAN OX
MBRK 4 62,08 4 61,76 61,76 0 61,76
Laura Johansen Skov TONADA
1999/DV/MOSEGÅRDENS DILIGHT/MAYBRITT/MARCH XX
HKR 8 62,49 4 61,12 61,12 0 61,12
Liva Nedergaard Madsen OUNBØL FLORINA
2005/DV/LADAS/OUNBØL FINESSE/LIMEBRAND
HASP 8 61,99 8 61,96 61,96 0 61,96
Nikoline Dalsro Jørgensen CHAPLIN SKOU
2008/DV/CARMARGUE/CHALOT SKOU/CAJUS
OHR 12 60,00 4 59,51 59,51 0 59,51
Amalie Rosenstand LORD CALYPSO
2002/HO/LORD CALIDOS/KARO/CORNETTO
RIC 8 56,17 8 55,49 55,49 0 55,49
Victoria Suzette Kahr FALI UTOPIA
2010/KW/WARRANT/BALI-UTOPIA/SANDREO
CEP 12 58,17 4 61,17 61,17 0 61,17
Mikala Colberg Jensen LAURENTIUS JUSTICE (LANDANO)
2009/DV/LANDOR S/EXCENTIA/PABLO
PMR 14 73,92 4 59,40 59,4 0 59,40
Vibeke Korup LOUPACCIO
2001/HO/LOUTANO/KYRA II/CARPACCIO
PMR 20 78,60 0 59,63 59,63 0 59,63
Victoria Dalsro Jørgensen CASSIOPEIA
2012/LU/URFÜRST AF HVARRE/TIFFANY/
OHR 12 62,17 8 59,99 59,99 0 59,99
Louise Pedersen SANNEBO'S FIREA
2007/DV/CARSON ASK/FRIDA LANGMOSE/CORLANDO
RIC 17 82,78 4 54,00 54 0 54,00
Emma Hedenskog QUICKBORN Q (SWB)
2010/SWB/QUINTENDER/STAR Q (55) (SWB)/STAKKATO
RIC 4 65,76 19 93,83 93,83 0 93,83
Vicky Nielsen I ADORE YOU
2008/GHH/ARTANI/I MISS YOU/I NEED YOU
OHR 8 59,07 16 61,89 61,89 0 61,89
Janni Krygermeier LL. VOLDBYHOLMS CONFETTI
2008/DV/COSMEO/STOKBROENS KARINA/COME BACK II
MBRK 16 59,37 8 64,11 64,11 0 64,11
Vivan Mary Ryslinge KAPAW DE VISION
2013/LH///
HKR 12 62,42 20 63,14 63,14 0 63,14
Mathilde Lindorff Pedersen CARRY CONADO
2005/OS/CARRY GOLD/GLORINA/PLAISIR D 'AMOUR
RIC 12 55,32 20 56,93 56,93 0 56,93
Celina Schönemann - Paul CAN-CAN
2000/DV/CAJUS/ELIPSE/EXCELLENS
RIC 27 90,55 8 58,88 58,88 0 58,88
Anne Lindgreen BINDIE
2009/HO/CRISTO/UTOPIA XI/LIMBUS
RIC 21 83,84 16 61,82 61,82 0 61,82
Aia Friis SKOVLY'S HEART MELTING
2013/DV/HEARTBEAT/COSMEA FREDENSBO/COME BACK II
RIC 14 73,47 Opg.
Lærke Jonsson HOT SHOT
2008/LH///
HKR Udg.
Laura Lundtorp Olsen LILLEVANGS CHRISTO
2010/DV/CHELLYS Z/LILLEVANGS GALINA/QUIDAM'S RUBIN
RIC Opg.
Inge Hansen LAFAYETTE SJÆLSTOFTE
2009/TR/KAISERDOM/LALANDIA/SCHWADRONEUR
RIC 6 72,15 Opg.