okt
2019
Fra 31-10-2019 til 03-11-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

Riders Cup indendørs stævne med Distrikt Mesterskab Hold/individuelt (C)

Stævnenummer
Prop00034799

Dato for resultat d. 06-11-2019

Resultatbehandling færdig

Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
004521400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Banedesigner
Henrik Maarlev, Christian Eilschou Holm
Dommere
Charlotte Petersen, Tom Nielsen, Lena Aagaard
Teknisk Delegerede
Elisabeth Østergaard, Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

16. LA1* Springning Heste (115 cm) A (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 06-11-2019
Antal starter:
46
Antal placeringer:
12
Dotering:
1: 800 DKK 2: 640 DKK 3: 480 DKK 4: 320 DKK 5: 200 DKK 6: 200 DKK

Dommere: Henrik Maarlev, Charlotte Petersen, Christian Eilschou Holm, Dea Rockhill Lysgaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Olivia Hundborg Dresler BULL'S CABACHINO
2011/NV/CABACHON/ACKWORTH DAZZLER/ANIMO
CSC 0 59,65 1
1 1
Marc Christensen ONE 4 CAMILLA K
2013/DV/REGINO ADELHEID/PARIDA-A BASIC POSSESSION K/PARTY DANCE
RIH 0 59,89 1
2 2
Kristine Amalie Paulson CARACELLA
2008/HO/CACHAS/O-CARLOTTA/CARTHAGO
NSR 0 60,90 1
3 3
Kristine Amalie Paulson TOFTEHØJS JUSTITIA
2010/DV/USTINOV/DITTE/DIAMANT
NSR 0 61,19 1
4 4
Emilie Heering GOLIATH J&J Z
2009/ZA/GRISELDI L/PRESTIGE Z/PUCCINI
NSR 0 61,99 1
5 5
Cecilie C. Ravn V-MAX Z
2003/ZA/VIGARO Z/NAOMI/ARGUS
KAR 0 62,78 1
6 6
Charlotte Bjørnstrup ZIDANE
2004/KWPN/MONTREUX X-6301/SEMMY/HAARLEM
NSR 0 63,90 1
7 7
Tina Lund CLEAR CASH
2012/HO/CLEARWAY/NANETT III/CORIANDER
RIC 0 64,35 1
8 8
Melissa Fobian CATHLEEN HORSENÆS
2006/DV/Carano/Corleen/Leendert
SPR 0 64,51 1
9 9
Julie Lund Terkelsen ARGENTINA
2008/HO/CANCARA/HISTORY-GIRL/CORRADO I
HRK 0 65,04 1
10 10
Kamilla Flemming Hansen CARBON RAVNES-HAVE
2005/DV/CARSON ASK/AMIEL RAVNESHAVE/A-DUR
RKV 0 72,58 1
11 11
Katrine Daugaard Jørgensen UPGRADE S
2011/WP/UNTOUCHED S/SONJA II/CISCO
SLR 0 73,38 1
12 12
Sisse Pedersen Mylin BUGS BUNNY D'YSENBEECK Z
2012/ZA/BALOU DU ROUET/PIN UP VAN DE PADENBORRE/QUIDAM DE REVEL
NSR 0 73,87 1
Tina Lund BALOU'S CENTO Z
2013/DV/BALOU DU ROUET/CENTINA 10/CENTO
RIC 1 76,20
Anastazia Hoffmann CRISTOBAL S
2009/HO/CATOKI/CASABLANCA S/CASSINI I
VÆR 1 78,62
Tina Lund NO NAME Z
2013/ZA/NABAB DE REVE/CENTINA 10/CENTO
RIC 1 79,13
Henriette Stampe Ladegaard STORBANK'S DARLING
2007/DV/HEARTBEAT/ROFINO/ROSSI XX
RKV 2 82,32
Rosemarie Heering LUIGI
2005/OLD/LAMENTOS/WEISSENA/CONCETTO
NSR 4 63,27
Laura Touborg LEVI VAN DE NEERHEIDE
2011/BWP/EMERALD VAN RUYTERSHOF/ELFIE/GALOUBET A
EGE 4 64,17
Maria Hjorth Frederiksen MASHIA-LIWE
2011/DV/LIWE STAR/MADDIE - COME/COME BACK II
SPR 4 66,99
Maria Hjorth Frederiksen HARLEY
2012/DV/HEART-ACHE BS/ECARDOR/EQUEST CARNUTE
SPR 4 68,09
Josephine Bøgh CORAMO LN
2014/DV/CORMINT/CATONETT LN/CATOKI
NSPR 4 68,38
Maria Thrane Jensen QUASIMODO
2007/HO/CASSINI II/TIARA/CASH AND CARRY
RIC 4 68,82
Nikoline Dahle CC CATCH
2002/HO/CALANDO V/NAOMI XXXIII/CATANO
SPR 4 68,89
Hanna-Sofie Dahle CASPER
2002/HO/CHALAN/NORA IX/CALIDO I
SPR 4 69,13
Frederikke Nielsen BACI 5
2007/WP/BALOU DU ROUET/LADY M/LANDGRAF I
KRK 4 71,58
Cecilie Gernager Petersen BØGEGÅRDENS DARLING
2014/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/BØGEGÅRDENS CORONA/CARANO
DSM 4 74,67
Rosemarie Heering COUP DE FOUDRE NT
2007/HO/CONCRETO/RAINBOW I/LANDJUNGE
NSR 4 75,75
Kiah Andersen VALENTINA
2012/DV/ACOLINO/HYGGEBO´S DONNA/CASTRO
MSR 5 76,04
Christina Fobian CANSAS
2006/DV/CORRATUS/CANTATA XX (DEN)/QUILTED XX (IRE)
SPR 5 77,11
Freja Høyer Pedersen GOLDDATE
2011/OLD/GOLDFEVER/IN TO DATE/LORD
HIS 6 81,27
Anastazia Hoffmann CALAZIO 2
2007/HO/CALATO/ZIVIA/CALYPSO II
VÆR 7 84,22
Freja Høyer Pedersen NIOBE VAN 'T COMMERCEHOF
2013/BWP/ADORADO/CADANS VAN HET GROENE VELD/CODEX
HIS 8 61,38
Alma Alberte Greiffenberg FAYOLATERMA TK
2010/KWPN/HARLEY VDL/OFIETERMA/KARANDASJ
UK 8 89,43
Mikkel Aagaard Rasmussen INIVERSE
2013/KW/FALAISE DE MUZE/DE GOGO/NUMERO UNO
AAGS 9 76,46
Louise Lindegaard Petersen CLARIMAR
2010/HO/LARIMAR/WANDA XV/QUITE CAPITOL
AAGS 9 76,63
Nanna Ellefsen HOELGAARD'S TAKE QUANDO
2008/OLD/QUANDO-QUANDO/ATTIKA/ASTEK
SPR 9 78,33
Ann-sofie Brandt Odgaard AGOSTINO
2005/HN/ACORD II/PIA/PRESTIGE PILOT
SLR 10 82,91
Hannah A Rich Kristiansen CLAVILLE'S COMPLETE
2001/DV/CORONADO/LOTTE/RASANT
SPR 11 100,77
Aia Friis BANKGÅRDS CÈLESTE
2014/DV/CRELIDO/POPPELGAARDENS CALISTA/COME BACK II
RIC 12 72,70
Tanja Gyldensted Edvardsen CABALLERO
2010/OS/CANDIRO/BRISBANE W/BALOU DU ROUET
KRK 13 94,74
Michele S. Christiansen HOPLA'S LOVE ME
2007/DV/HEARTBEAT/LINDVEDGÅRD'S LOVE FOREVER/I LOVE YOU
RIC 14 80,28
Mia Thomassen WILDDANCER
2003/KWPN/PATIJN/PRUDANCE/FABRICIUS
HGRK 15 85,17
Katja Riberholdt CARAT
2012/BAY/CADOR/FINE HERA/HERALDIK XX (CZE)
SPR 23 86,57
Charlotte Bjørnstrup TEXAS DES FORETS
2007/SF/MR. BLUE/HELAINE DES FORETS/COUNT IVOR XX (USA)
NSR Udg.
Pernille Pilegaard Nielsen VITTRUPGÅRDS AURA
2008/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/BØGELYS LUCKY LINE/LUCKY LIGHT
BAR Opg.