okt
2019
Fra 04-10-2019 til 06-10-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

HHH C-spring (C)

Stævnenummer
Prop00034848

Dato for resultat d. 09-10-2019

Resultatbehandling færdig

Gøttrupstrandvej 58
9690 Fjerritslev

Kontakt inden stævnet

Trine Henriksen
20899116
th@eucnordvest.dk

Officials

Banedesigner
Bjørn Munk Hansen, Thomas Mikkelsen
Dommere
Maria Kjeldgaard, Ulla Biisgaard, Charlotte Jensen
Teknisk Delegerede
Mette Winther, Bjørn Munk Hansen
Tilbage til klasseoversigt

20. LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) S3 (C)

Spring: LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) S3 (SVH 1)

Opdateret: 09-10-2019
Antal starter:
22
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 400 DKK 2: 350 DKK 3: 300 DKK 4: 175 DKK 5: 150 DKK

Dommere: Bjørn Munk Hansen, Charlotte Jensen, Mette Winther

Rytter Hest Klub Fejl Tid Slutpoint Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Caroline Marie Gade Larsen KYRILL
2005/NR/KHADIBOJ VAN KLAVERBORCH/KELSEY/KRIMH OX
MRR 0 52,28 8,5 0 26,05 0 26,05 1
1 1
Line Nielsen FELIX
1999/DR///
USR 0 43,04 8,7 0 26,72 0 26,72 1
2 2
Sofie Quistgaard BRUMMERHOEVE'S NEWTON H
2011/NF/MIKEL/BRUMMERHOEVE'S BELL/MOLENAAR'S GOLDEN KING
RÆV 0 47,76 8,9 0 26,73 0 26,73 1
3 3
Mathilde Rebsdorf Simonsen GRIBVADS LEADING SILVER
1998/WE/TALON TORETH/DORTHEALYST LEADING LADY/TREFAES DON
URK 0 46,56 8,6 0 27,52 0 27,52 1
4 4
Laura Pilgaard Langballe YELLOW PRINCE
1999/DR///
VROR 0 48,98 8,5 0 29,00 0 29,00 1
5 5
Sylvester Vikene BANDIT
2004/LH///
FRK 0 50,89 8,5 0 29,27 0 29,27 1
6 6
Anna Søndergård Holm KULI'S MAYBE MAGIC
2009/WE/MAGIC DANCER H./SKOVBJERGS BLAI/COED COCH ENDOR
MRR 0 53,25 8,4 1
Louise Kirshøj Kjær RYTTERGÅRDENS AVANTI
2009/LU/AQUAVIT N/JOSÉ/COMM´S FOREST MISTLETOE
ASR 0 48,44 8,4 1
Marie-Louise Rise Fedder ATHENE
2006/LH///
RÆV 0 48,62 8,3 1
Agnes Donskov Lytzen LINKSBURY TOP-LINK
2013/WF//LINKSBURY PASSION/LINKSBURY CELEBRATION
HJR 0 51,61 8,3 1
Line Balle Bjerrum TANNES BAILEY 2 BLUE
2008/WE/WESTMINSTER BAILEY/MEADOW´S BETTY BLUE/RANDAN WALTER
MRR 0 47,60 8,3 1
Cille Ramlow Jensen TALENTO
2002/LH///
SRI 0 47,23 8,3 1
Silje Glans TH'S ATHENE
2012/LH///
HARK 0 47,57 8,3 1
Bertil Vikene BELLA
2011/LH///
FRK 0 53,95 8 1
Jakob Bjerg Pedersen LÆRKENFELDTS ARAMIS
2003/LH///
FRK 0 44,67 8 1
Julie Helena Vognsen KAMILLE KÆRLUND
2010/SP/AQUAVIT N/LENE/FREDERIKSMINDE HAZY MARVEL
FRK 0 53,47 8 1
Nikoline Haabendal LANGHOLTGÅRDS LULU
2009/LH///
KONG 4 52,93 7,4 1
Frida Bruun jensen LITTLE MISS MAY
2006/BL///
RSR 3 57,30 7,2 1
Laura Sten Christensen TOFTLUND'S GRAFIT-CHI
2010/LU/GRANDEUR/CHILI BURTON/CANSAS
URK 8 66,36 6 1
Sofie Holm Sort Christensen ASLAN
2003/LH///
HHH 8 72,53 5,8 1
Frederikke Hannesbo Barshøj MAX MOTOR
1997/DR///
NIR Udg.
Andrea Brix Faarbæk SDR. SKOVSGAARD PRETTY STITCH
2008/NF/GLENWOOD MASTERMIND/GERALJA'S PRETTY GIRL/HALENSHOF WILFRED
HHH Udg.