sep
2019
Fra 28-09-2019 til 29-09-2019 -
  • Spring
, Hest

FSRK Distrikt 10 holdmesterskab Hest (C)

Stævnenummer
Prop00034930

Dato for resultat d. 07-10-2019

Resultatbehandling færdig

Fredericia Sportsrideklub (Distrikt D10)
Fuglsangvej 30
7000 Fredericia

Kontakt inden stævnet

Winni Lauridsen
30635160
staevne@fredericiasportsrideklub.dk

Officials

Banedesigner
John Nielsen, Nagitha Christensen
Dommere
Jesper Dippel, Jonny Kristiansen, Aliice Østergaard Petersen
Teknisk Delegerede
Else Bjerre Dalum, Carina Fuglsbjerg Overgaard
Tilbage til klasseoversigt

17. MB1* Springning Heste (125 cm) A (C)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) A (SVH 3)

Opdateret: 07-10-2019
Antal starter:
26
Antal placeringer:
7

Dommere: John Nielsen, Nagitha Christensen, Carina Fuglsbjerg Overgaard, Aliice Østergaard Petersen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Melissa Bundgaard MR. GREY
2011/HO/CACHAS/KLETTERROSE/LAVALL I
BIS 0 56,82 1
1 1
Sabine Karlskov Lange FOR JOY
2011/HO/FOR FASHION/RIANA/COLMAN
FSRK 0 57,85 1
2 2
Pernille Tribler FIVE STAR GENERAL EW
2012/LU/FAVORIT ASK/COCO CHANELL/CLEARWAY
FSRK 0 58,39 1
3 3
Charlotte Schreiber WANNABE CS
2012/DV/WARRANT/WELITE/PYTHAGORAS
CSK 0 58,77 1
4 4
Kim Kristensen CRESSENDO BV Z
2009/ZA/CANTURANO/CASSIRA/CASSINI I
BÆK 0 59,59 1
5 5
Maria Nørregaard Langhoff DIARADA S
2011/HO/DIARADO/CASABLANCA S/CASSINI I
HDR 0 60,74 1
6 6
Sisse Juul Pedersen HEART 2 BEAT
2010/LU/HEARTBEAT/STAGSTED'S ELAIZA/WOERNITZ
HDR 0 60,78 1
7 7
Camilla Lund-Pedersen COPPERFIELD V.D. HELD
2006/VB/CASSINI I/MARYLOU/LORD CALANDO
FSRK 0 68,12 1
Kristina Kragh Olesen STEWART V.
2013/DV/STAKKATO/BIRKEGÅRDENS CHAKIRA/CARSON ASK
KIRK 0 68,22 1
Line Wartenberg Wollesen CALDERO N
2011/DV/COULTHARD/GANETTA/CASCAVELLE
ABR 4 55,80
Emma Toft Heilesen HIP-HOP'S FIREFLY
2011/DV/FAVORIT ASK/HIP-HOP'S COVER-GIRL/CHARMEUR
BÆK 4 57,71
Mathilde Lind Skjøtt DUSTY DEVIL
2011/HO/CARPACCIO/CORONADI II M/CORONADO
LYK 4 58,45
Helle Nielsen RTS-CALIGULA
2005/LU/CONSUL/RTS - CASSIOPIA/LORAN
HDR 4 60,01
Cecilie voller Kjærulff HAMILTON-F
2010/DV/HEARTBEAT/CANTELLA-F/CARANO
SPS 4 62,04
Kaisa Stasia Aino CORD'S CHAMP
2012/HO/CHIN CHAMP/U-CALEFORNIA/CARETINO
LYK 4 64,07
Sönke Johanning Iwersen CANTRIS
2006/DV/CORONADO/LIRCA/LEONID
ABR 4 65,18
Dennis Noes Nielsen DIADUCCI
2010/HO/DIARADO/RATINA N/LANDUCCI
LYK 4 67,53
Mathilde Lind Skjøtt CACIDO L.
2009/DV/COME BACK II/LUCIENNE-WUNDER/LUCKY LIGHT
LYK 8 57,03
Jesper Meyenburg COLDPLAY
2013/HO/COLMAN/KONDRIA/QUIDAM DE REVEL
ABR 8 61,64
Line Pagh Nielsen ANZU Z
2012/WP/ARPEGGIO/PERLE/PONTIFEX
HRB 8 61,78
Camilla Lund-Pedersen C. CHITAL
2010/DV/CHURCHILL/ØXENHOLM GISELA/RAM-A´-JEAN
FSRK 8 68,43
Julie Zoëga Søndergaard JIVARO DE LAUBRY
2009/BWP/INDORADO/MAGESTUEUSE BEGIJNAKKER/SKIPPY II
KER 8 69,86
Martin Neergaard NE VLINDER VD WITHOEVE
2013/BWP/VAGABOND DE LA POMME/BECKELIEN VAN DE WITHOEVE/RUBENS DU RI D'ASSE D'96
LYK 8 73,25
Emma Toft Heilesen CASEY
2013/DV/CAVALL ASK/CASIRA/CASINO
BÆK 12 67,67
Martin Neergaard SWEDISH DYNAMITE
2013/HN/SAMPRAS/QUIVIVE P/QUALITY
LYK 12 73,74
Martin Neergaard GØRKLINTGÅRDS LESOTHO
2009/OLD/LORDANOS/GØRKLINTGÅRDS MALIN/QUIDAM'S RUBIN
LYK Opg.