okt
2019
Fra 25-10-2019 til 26-10-2019 -
  • Spring
, Hest

FSRK C-stævne heste spring (C)

Stævnenummer
Prop00034931

Dato for resultat d. 18-11-2019

Resultatbehandling færdig

Fredericia Sportsrideklub (Distrikt D10)
Fuglsangvej 30
7000 Fredericia

Kontakt inden stævnet

Winni Lauridsen
30635160
staevne@fredericiasportsrideklub.dk

Officials

Banedesigner
Søren Milert Vestergaard, Nagitha Christensen
Dommere
Aliice Østergaard Petersen, Lisette Biirthe Alberthe Johannsen, Jonny Kristiansen
Teknisk Delegerede
Else Bjerre Dalum, Helle Smidt Bill
Tilbage til klasseoversigt

13. MA1* springning Heste (135 cm) B0 (C)

Spring: MA1* springning Heste (135 cm) B0 (SVH 4)

Opdateret: 18-11-2019
Antal starter:
20
Antal placeringer:
5

Dommere: Søren Milert Vestergaard, Nagitha Christensen, Jonny Kristiansen, Else Bjerre Dalum, Helle Smidt Bill

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Rikke Thingholm WI FABREGÁS
2011/LU/FAVORIT ASK/WI A´QUA/CARSON ASK
ODIN 0 69,53 1
3 Ingen fejl
Anna Sandahl Michelsen SIR ROCKLAND
2011/DV/ROCKLAND/FIE/CARANO
GRRK 0 72,41 1
3 Ingen fejl
Espen Christian Espensen TAARUPGAARDS SHAIGUN
2008/DV/SOLOS LANDTINUS/MADONNA/MAY SHERIF
SVKR 0 69,92 1
3 Ingen fejl
Pernille Tribler FIVE STAR GENERAL EW
2012/LU/FAVORIT ASK/COCO CHANELL/CLEARWAY
MBRK 0 70,30 1
3 Ingen fejl
Maria Nørregaard Langhoff DIARADA S
2011/HO/DIARADO/CASABLANCA S/CASSINI I
HDR 0 69,21 1
3 Ingen fejl
Nikoline Gulstad CRISPI T
2012/DV/CRIS ASK/APOLOGY T/CARMARGUE
BIS 4 70,41
Filippa Sand Ibsen LEVIS
2005/HO/LEVISTO/P-LINA/LINARO
RESR 4 68,91
Pernille Sørensen QUINTA BS.
2010/DV/QUINTON/VANDETTO BS/ACODETTO I
VJRK 4 66,32
Camilla Lund-Pedersen COPPERFIELD V.D. HELD
2006/VB/CASSINI I/MARYLOU/LORD CALANDO
FSRK 4 71,23
Line Pagh Nielsen COPY LUCKY
2008/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/BLEJSBJERGS LUCKY/LASZLO (LOCKY-SPIET)
HRB 4 62,70
Thomas Pihl Jensen BONETTE II
2005/DV/CARANO/ALTÆA/LAMBRUSCO ASK
FSRK 8 71,54
Mie Daugaard Reimer LAYOUT 22
2010/HO/LASINO/FALETTA I/CAPITOL I
SAS 8 73,78
Marie Lunding Hansen LICARDO
2004/HO/LIMBUS/DIANA XVIII/CARETINO
LYK 8 71,86
Sara Kjer Andersen HER´S WILLY
2006/HO/CRAWFORD/HUSKY/ACORD II
HOKR 8 65,71
Camilla Lærke Stubberup LILLESTARUPHØJS ASCARI
2006/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/LILLE STARUPHØJ CELINA/CRELIDO
KOR 8 64,83
Amalie Reimer Nielsen CORTUS
2001/HO/CORRADO I/A-CANDINA/CANTUS
SAS 8 69,89
Thomas Pihl Jensen CABA BRONS
2013/DV/CABACHON/CORELIE BRONS/CORONADO
FSRK 8 72,19
Lærke Isabell Godsk MISS ELLIE
2008/DV/GLENLIVET SEBIOUNE/GAIA/GRACIEUX
SVRK 12 65,03
Annika Knudsen Lorentsen DAYLIGHT K
2008/KWPN/VERON/WALZING PATTY/RADISSON
KSRK 12 67,32
Line Pagh Nielsen GØRKLINTGÅRDS HENNESSY
2011/OS/HEARTBEAT/GØRKLINTGÅRDS MALIN/QUIDAM'S RUBIN
HRB 28 90,91