okt
2019
Fra 18-10-2019 til 20-10-2019 -
  • Dressur
  • Spring
, Hest/Pony

EGR D stævne pony/hest spring og dressur med E og R klasser (D)

Stævnenummer
Prop00035006

Dato for resultat d. 22-10-2019

Resultatbehandling færdig

Egtved Rideklub (Distrikt D10)
Egtvedvej 14
6040 Egtved

Kontakt inden stævnet

Søsser Sejer
42233298
EGRstaevne@hotmail.com

Officials

Banedesigner
Bonnie Berg Madsen
Dommere
Mikaela Lohmann Nissen, Anne Nielsen, Nickie Poulsen Madsen, Mette Kragholm
Tilbage til klasseoversigt

15. Østjysk spring festival Showklasse - Pony metode A 50- 60-70-80 cm (D)

Spring: Springning Showklasse - Pony B0 (SVH 0)

Opdateret: 22-10-2019
Antal starter:
74
Antal placeringer:
19

Dommere: Bonnie Berg Madsen, Nickie Poulsen Madsen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Emma Høgsted LUCKY BEACH
1999/LH///
OTB 0 34,00
1 1
Emma Høgsted LUCKY BEACH
1999/LH///
OTB 0 34,00
1 1
Isabell Føns Arnesen TEQUILA
2006/LH///
BOOR 0 35,30
3 3
Filippa Sønderby TIMBERLAKE
2006/LH///
ROOR 0 35,80
4 4
Isabell Føns Arnesen TEQUILA
2006/LH///
BOOR 0 36,10
5 5
Mila Thea Pedersen LUMINA HØJGÅRD
2011/PI/MILANO HØJGÅRD/LUNA HØJGÅRD/SHEROC HØJGÅRD
PIH 0 37,30
6 6
Filippa Sønderby TIMBERLAKE
2006/LH///
ROOR 0 38,10
7 7
Malou Føns Arnesen SKY
2005/LH///
BOOR 0 38,40
8 8
Caroline Jendresen Nicolaisen BAKDALGÅRDS KEHMIR
2007/LU/SAAM-A-LI OX/LÅDDENHØJS SMILA/CWMCLAIS PRINCE
PIH 0 38,50
9 9
Malou Føns Arnesen SKY
2005/LH///
BOOR 0 39,50
10 10
Emmelie Christensen MY MARVEL
2011/LU/MAGIC DANCER H./GIRLI OX/ZAROON OX
VDR 0 39,90
11 11
Melanie Schmidt domaiski STEMAR'S DIJOY
2012/SP/DICARDO/JOY AF LUNDSBJERGGAARD/STEGSTEDGÅRD`S MC KENZIE
ABR 0 40,30
12 12
Nete Kring Spejlborg BLACK SHADOW
2005/LH///
EGR 0 40,90
13 13
Freja Harsdorf jensen NANNA
2014/LH///
LLRK 0 40,90
13 13
Mille Marschall Christensen MOVIE STAR HOEJGARD
2013/PI/GP MONTEDO HØJGÅRD/LUTINA HØJGÅRD/ANTARIO N
DFGK 0 41,20
15 15
Nina Mumm NØRLUNDS DON COPYCAT
2009/SP/DON'T FORGET ME/GINSTERHOF'S ROSABELLA/LADY'S WISE GUY
RMØ 0 41,20
15 15
Kayla Amalie Burles Piihl MISS MARY
2002/LH///
EGR 0 41,30
17 17
Nina Mumm NØRLUNDS DON COPYCAT
2009/SP/DON'T FORGET ME/GINSTERHOF'S ROSABELLA/LADY'S WISE GUY
RMØ 0 41,50
18 18
Emil Grønbjerg VIGGINS "EGELY"
2012/NF/SÖRBYS VILMER X/KANTJE'S PRISCA/KANTJE'S RONALDO
GRK 0 41,60
19 19
Anne katrine Morais hessel STALD HVIDSTENS STAR
2007/LH///
EGR 0 42,00
Silje Dalgaard RUGHAVENS FLINT
2010/KN/BROOMELLS MANTOVANI/RUGHAVENS PRIMA/SOKRATES AF MESBALLE
HDR 0 44,10
Emmelie Christensen MY MARVEL
2011/LU/MAGIC DANCER H./GIRLI OX/ZAROON OX
VDR 0 44,30
Freja Harsdorf jensen NANNA
2014/LH///
LLRK 0 45,40
Victoria Tirsgaard Jensen LINDHOLMS MICKY
2001/LH///
PIH 0 45,50
Nanna Andersen CAROL DAMGÅRD
2011/SP/MAGIC DANCER H./CASANDRA DAMGÅRD/PAL OX
KOR 0 45,60
Bolette Isabella Pedersen JOLLY JUMPER
1996/DR///
HMR 0 46,10
Mathilde Skovbjerg FØLHOLMS CAMINI
2009/LH///
JSK 0 46,30
Mikkel Bach Sander CASTELLIONI'S KONDOR
2006/NHS/KARLOS/DIANA/ELEGANT
HOKR 0 46,80
Mie Amstrup Ebbesen BREEOGUE MILLIE
2009/CO/CLONBERNE BOY/BRAUN GIRL/MERVYN POOKHAUN
VRK 0 46,90
Frederik Palm Nielsen KEENAGHAN LUCKY LADY
2014/CO/MURVEY RONAN/KNOCKADALTEEN LADY/CORAL LAD
LLRK 0 47,00
Emil Grønbjerg NYLYKKES MANIFIQUE
2013/LH///
GRK 0 47,00
Mie Amstrup Ebbesen BREEOGUE MILLIE
2009/CO/CLONBERNE BOY/BRAUN GIRL/MERVYN POOKHAUN
VRK 0 47,10
Filippa Strøm Schmidt LOTTE
2005/LH///
LLRK 0 47,60
Victoria Tirsgaard Jensen LINDHOLMS MICKY
2001/LH///
PIH 0 48,30
Stephanie Nygaard SOLHØJ'S YODA
2013/LU/SHULAY GOLD RUSH/SOLHØJ´S APRICOT/CWMCLAIS PRINCE
JSK 0 48,50
Frederik Palm Nielsen KEENAGHAN LUCKY LADY
2014/CO/MURVEY RONAN/KNOCKADALTEEN LADY/CORAL LAD
LLRK 0 48,70
Mathilde Lausten SNIF
2007/LH///
EGR 0 48,80
malene schmidt pelle CHECK-IN
2010/SP/FS CONCORDE/BOUQUET/BOLERO
ABR 0 49,30
Augusta Rosendahl Rudnicki GKV´S CASSANOVA
2002/LU/BAY NOIR OX/GKV`S BALLET/FLAMME OX
ØOR 0 49,90
Caroline Skovbjerg WIECHHOFS RAVAMOON
2002/NF/RAMBO/MEDYNA/MORNING SUN
JSK 0 50,10
Augusta Rosendahl Rudnicki GKV´S CASSANOVA
2002/LU/BAY NOIR OX/GKV`S BALLET/FLAMME OX
ØOR 0 50,50
Nanna Andersen CAROL DAMGÅRD
2011/SP/MAGIC DANCER H./CASANDRA DAMGÅRD/PAL OX
KOR 0 50,60
Silje Dalgaard RUGHAVENS FLINT
2010/KN/BROOMELLS MANTOVANI/RUGHAVENS PRIMA/SOKRATES AF MESBALLE
HDR 0 51,70
Anne katrine Morais hessel CORDELION
2006/LH///
EGR 4 37,30
Anne katrine Morais hessel CORDELION
2006/LH///
EGR 4 39,20
Silja Hyllested Berthelsen BLUE TIANNA A' MOUR
2007/SP/POUR AMOUR/SKÆRGÅRDENS BLUE FIGHTER/UFFE KORSHØJGAARD
DBR 4 41,10
Silja Hyllested Berthelsen BLUE TIANNA A' MOUR
2007/SP/POUR AMOUR/SKÆRGÅRDENS BLUE FIGHTER/UFFE KORSHØJGAARD
DBR 4 41,50
Melanie Schmidt domaiski STEMAR'S DIJOY
2012/SP/DICARDO/JOY AF LUNDSBJERGGAARD/STEGSTEDGÅRD`S MC KENZIE
ABR 4 42,10
Mathilde Skovbjerg FØLHOLMS CAMINI
2009/LH///
JSK 4 42,90
Mila Thea Pedersen LUMINA HØJGÅRD
2011/PI/MILANO HØJGÅRD/LUNA HØJGÅRD/SHEROC HØJGÅRD
PIH 4 45,50
Bolette Isabella Pedersen JOLLY JUMPER
1996/DR///
HMR 4 45,90
Anaya Isabella Sønnichsen SWEET SURPRISE
2011/WE/BJERREGÅRDS WITEK/BJERREGÅRDS EVELYN/CENNEN SCHUBERT
OTB 4 46,00
Pauline Corfitz Mose PRIVATE PEACEFUL
2012/BL///
DBR 4 47,60
Mikkel Bach Sander CASTELLIONI'S KONDOR
2006/NHS/KARLOS/DIANA/ELEGANT
HOKR 4 47,90
Caroline Jendresen Nicolaisen BAKDALGÅRDS KEHMIR
2007/LU/SAAM-A-LI OX/LÅDDENHØJS SMILA/CWMCLAIS PRINCE
PIH 4 48,50
Karen Louise Kiærbye Jensen HELLIA
2009/HT/LIZ. ABENDSTERN/HINDA/LIZ. STANDSCHÜTZ
HSDK 4 48,90
Karen Louise Kiærbye Jensen HELLIA
2009/HT/LIZ. ABENDSTERN/HINDA/LIZ. STANDSCHÜTZ
HSDK 4 50,00
Anaya Isabella Sønnichsen SWEET SURPRISE
2011/WE/BJERREGÅRDS WITEK/BJERREGÅRDS EVELYN/CENNEN SCHUBERT
OTB 4 50,10
Emil Grønbjerg NYLYKKES MANIFIQUE
2013/LH///
GRK 4 50,20
Caroline Skovbjerg WIECHHOFS RAVAMOON
2002/NF/RAMBO/MEDYNA/MORNING SUN
JSK 4 50,50
Sofia Brøgger Petersen PURPLES PAINT ME PROUD
2008/LH///
TBR 4 52,40
Emil Grønbjerg VIGGINS "EGELY"
2012/NF/SÖRBYS VILMER X/KANTJE'S PRISCA/KANTJE'S RONALDO
GRK 4 56,00
Stine Falk-Adamsen STENSGAARDENS CHIKITA
2010/PA/KÆRGAARDENS DOM PERIGNON/KÆRGAARDENS CHILI/MONDAY´S MOSCAN
RMØ 4 57,00
Celina Brøgger Petersen CASSIOPEIA
1999/LH///
TBR 4 63,80
Stephanie Nygaard SOLHØJ'S YODA
2013/LU/SHULAY GOLD RUSH/SOLHØJ´S APRICOT/CWMCLAIS PRINCE
JSK 8 47,10
Filippa Strøm Schmidt LOTTE
2005/LH///
LLRK 8 50,10
Sofia Brøgger Petersen PURPLES PAINT ME PROUD
2008/LH///
TBR 12 56,30
Mille Marschall Christensen MOVIE STAR HOEJGARD
2013/PI/GP MONTEDO HØJGÅRD/LUTINA HØJGÅRD/ANTARIO N
DFGK 12 73,10
Pauline Corfitz Mose PRIVATE PEACEFUL
2012/BL///
DBR 16 47,00
Freja Stender Deneken JUPITER
2002/LH///
LLRK Udg.
Freja Stender Deneken JUPITER
2002/LH///
LLRK Udg.
Celina Brøgger Petersen CASSIOPEIA
1999/LH///
TBR Udg.
malene schmidt pelle CHECK-IN
2010/SP/FS CONCORDE/BOUQUET/BOLERO
ABR Udg.
Nete Kring Spejlborg BLACK SHADOW
2005/LH///
EGR Udg.