okt
2019
Fra 18-10-2019 til 20-10-2019 -
  • Dressur
  • Spring
, Hest/Pony

EGR D stævne pony/hest spring og dressur med E og R klasser (D)

Stævnenummer
Prop00035006

Dato for resultat d. 22-10-2019

Resultatbehandling færdig

Egtved Rideklub (Distrikt D10)
Egtvedvej 14
6040 Egtved

Kontakt inden stævnet

Søsser Sejer
42233298
EGRstaevne@hotmail.com

Officials

Banedesigner
Bonnie Berg Madsen
Dommere
Mikaela Lohmann Nissen, Anne Nielsen, Nickie Poulsen Madsen, Mette Kragholm
Tilbage til klasseoversigt

18. Springning Showklasse - Hest B0 40/50/60/70/80/90/100 cm (D)

Spring: Springning Showklasse - Hest B0 (SVH 0)

Opdateret: 22-10-2019
Antal starter:
36
Antal placeringer:
20

Dommere: Bonnie Berg Madsen, Nickie Poulsen Madsen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Malene Ramsing CÆSAR LYKKEGÅRD
2001/LU/MERLYN CANON/STELLA/
EGR 0 50,50
3 Ingen fejl
Lise Fahnøe Ulbæk Jensen FELEX
2005/LH///
EGR 0 52,90
3 Ingen fejl
Xenia Loft Strandgaard SCHRØTERS SENSATION
2012/SP/LUKAS 163/SCHRØTERS CAMP-GINI/FS CHAMPION DE LUXE
AAR 0 58,60
3 Ingen fejl
Malene Ramsing CÆSAR LYKKEGÅRD
2001/LU/MERLYN CANON/STELLA/
EGR 0 48,50
3 Ingen fejl
Melanie Rechangel Madsbjerg BOUNCY BELLA
2013/LU/KIRSEBÆRGÅRDENS JOKER/MAGGIE/
GRRK 0 47,60
3 Ingen fejl
Xenia Loft Strandgaard SCHRØTERS SENSATION
2012/SP/LUKAS 163/SCHRØTERS CAMP-GINI/FS CHAMPION DE LUXE
AAR 0 58,50
3 Ingen fejl
Charlotte Sejer CAPELLA SUPRICE
2008/LH///
EGR 0 55,30
3 Ingen fejl
Melanie Rechangel Madsbjerg BOUNCY BELLA
2013/LU/KIRSEBÆRGÅRDENS JOKER/MAGGIE/
GRRK 0 48,10
3 Ingen fejl
Charlotte Sejer CAPELLA SUPRICE
2008/LH///
EGR 0 54,20
3 Ingen fejl
Victoria Nicoline Jensen PROSECCO
2009/OLD/PROFIT/LANDSIEGERIN/LANDFRIESE I
AAR 0 44,40
3 Ingen fejl
Magdalena Gubaro WALTRA
2011/BL/CARAOKI/WORTUNA/STALON
JSK 0 53,30
3 Ingen fejl
Magdalena Gubaro WALTRA
2011/BL/CARAOKI/WORTUNA/STALON
JSK 0 51,60
3 Ingen fejl
Nanna Loft Jensen BOTA'S CELLEST
2014/LU/CELLESTIN SEKT/BJERREGAARDEN'S BOTANIQUIE/STALD CALLES BROR BALLY
CSK 0 53,00
3 Ingen fejl
Naja Korsgaard BALTHAZAR
2006/KWPN/SILVERSTONE/TIARA/GOODTIMES
GRRK 0 48,30
3 Ingen fejl
Mathilde Lausten BLEJSBJERGS COSBY
2008/DV/BLEJSBJERGS COOPER/CAN'T TOUCH/CASCO
EGR 0 50,30
3 Ingen fejl
Natalie Mariam Kastrup SOLVANG'S SALLY
2005/DV/CARSON ASK/LUCKY GIRL/LUCKY LIGHT
BIS 0 49,50
3 Ingen fejl
Mathias Revsbæk CASMIR
2009/LU/CAJUS/FLEUR/GORM DAMSGÅRD
KÅR 0 51,00
3 Ingen fejl
Rebecca Føns Arnesen LENNON ROSE
2013/DV/LAMBRUSCO ASK/ACAPELLA B/A'KHAN Z
BOOR 0 53,80
3 Ingen fejl
Natalie Mariam Kastrup SOLVANG'S SALLY
2005/DV/CARSON ASK/LUCKY GIRL/LUCKY LIGHT
BIS 0 46,80
3 Ingen fejl
Matilde Plauborg Philipp DAEDALOS VAN DE BREM
2003/BWP/CUMANO Z/MAIA VAN DE BREM/FABIO I
UK 0 49,00
3 Ingen fejl
Lise Fahnøe Ulbæk Jensen FELEX
2005/LH///
EGR 4 63,20
Maria Hedegaard Thomsen LECIA
2014/LH///
BRI 4 69,50
Meline Bella Pedersen ROLF VÅRBY
2014/FJ/GOLF GUDENÅ/RIGMOR VÅRBY/ORION HALSNÆS
HMR 4 52,90
Mathilde Lausten BLEJSBJERGS COSBY
2008/DV/BLEJSBJERGS COOPER/CAN'T TOUCH/CASCO
EGR 4 69,00
Melanie Gabelgaard Christensen LAMBADA
2012/DV/SIR SHUTTERFLY/LOUSANNE/LOUVRE S
KÅR 4 67,30
Katrine Simonsen CARTOON
2005/DV/CARSON ASK/ACENT/
EGR 4 51,40
Nanna Loft Jensen BOTA'S CELLEST
2014/LU/CELLESTIN SEKT/BJERREGAARDEN'S BOTANIQUIE/STALD CALLES BROR BALLY
CSK 4 49,10
Naja Korsgaard BALTHAZAR
2006/KWPN/SILVERSTONE/TIARA/GOODTIMES
GRRK 4 50,30
Melanie Gabelgaard Christensen LAMBADA
2012/DV/SIR SHUTTERFLY/LOUSANNE/LOUVRE S
KÅR 4 47,50
Katrine Simonsen CARTOON
2005/DV/CARSON ASK/ACENT/
EGR 4 49,80
Mathias Revsbæk CASMIR
2009/LU/CAJUS/FLEUR/GORM DAMSGÅRD
KÅR 4 50,80
Matilde Plauborg Philipp DAEDALOS VAN DE BREM
2003/BWP/CUMANO Z/MAIA VAN DE BREM/FABIO I
UK 4 51,40
Rebecca Føns Arnesen LENNON ROSE
2013/DV/LAMBRUSCO ASK/ACAPELLA B/A'KHAN Z
BOOR 4 57,60
Meline Bella Pedersen ROLF VÅRBY
2014/FJ/GOLF GUDENÅ/RIGMOR VÅRBY/ORION HALSNÆS
HMR 8 69,10
Victoria Nicoline Jensen PROSECCO
2009/OLD/PROFIT/LANDSIEGERIN/LANDFRIESE I
AAR 12 45,50
Nina Egeris Svendsen NØRGAARDS QUINTARO
2009/DV/QUINTON/LANDDINA K/SOLOS LANDTINUS
JORK Udg.