nov
2019
Fra 23-11-2019 til 24-11-2019 -
  • Dressur
, Pony

AAGS C-stævne pony-dressur (C)

Stævnenummer
Prop00035175

Dato for resultat d. 09-12-2019

Resultatbehandling færdig

Aagerupvej 89
4390 Vipperød

Kontakt inden stævnet

Jacob Grimbühler
20324907
dressur@aags.dk

Officials

Teknisk Delegerede
Gitte Malene Hansen
Tilbage til klasseoversigt

5. Ingolf Cup LA6-A 1. afd. (C)

Dressur: PRI12 Ponyer Indledende (SVH 5)

Opdateret: 09-12-2019
Antal starter:
19
Antal placeringer:
5
Rytter Hest Klub Dommer C Total Kat. point Placering
Michala Andersson ØRNAGERGÅRD CALUNI
2013/SP/LYKKEHØJS DREAM OF DORNIK/ØRNAGERGÅRD STELLINE/ANTARIO N
SPR 67,625 71,184
1 1
Tascha Engelbrecht SANTHOS KÆRLUND
2009/SP/AQUAVIT N/RØGILD'S ALICIA/FOLLOW MEE BOSSETOON KOLKA
MSR 66,000 69,474
2 2
Thilde Rude Hare HESSELTEICHS A CANDY MAN
2013/RP/A GORGEOUS/HESSELTEICHS GOLDEN QUEEN/DONNERBLITZ
KAR 65,500 68,947
3 3
Ida Hørmann Hansen DAUGAARDEN'S NICHOLE
2010/SP/POUR AMOUR/AMD NAOMI/TOP NANTARIO
ESRK 64,750 68,158
4 4
Camilla Mortensen VIGEROUS RECKLESS
2001/WF/VALENTINO/FAIR/ORCHARD D'AVRANCHES
SIV 64,625 68,026
5 5
Sarah Friis Starup WESTERHUIS STIJN
2005/WF/BOKKESPRONG CZARDAS/WESTERHUIS HANASSIE/VITA NOVA'S HANASSIE
KAR 64,375 67,763
Natascha Juul Jensen PALERMO C-S
2009/LH///
AAGS 64,125 67,5
Katia Bjerregaard Christensen STRANDGAARD´S LET´S DANCE
2010/Reit/DANCE STAR AT/GINGER/BRILLANT
RØH 64,125 67,5
Ida-Marie Schwartz B-UNIQUE
2009/SP/GOLDEN EMPIRE/B-FUNNY/BOLERO
HOL 64,000 67,368
Ida Grimbühler GINGER
2002/NHS///
AAGS 63,250 66,579
Clara Lundgren-Beck RØGILD'S GANDORF
2010/SP/CE ROBERTO/RØGILD'S BERNICE/ZENDRO
MSR 63,250 66,579
Kristine Hviid Rasmussen CORÁZ SAHA
2005/LU/ELMHOLTS RAKET/SINKA/
HOL 63,000 66,316
Signe Grimbühler GOLDEN DELIGHT-LAU
2010/SP/FS CONCORDE/MELISSA/KAISERWALZER
AAGS 62,625 65,921
Ida Schønning Plesner DANCING ROSE
2011/PI/GP DON CHICO HØJGÅRD/BE-DANCER HØJGÅRD/KATINO HØJGÅRD
SPR 61,250 64,474
Rosa Maria Thomsen LADY LEY ROEST
2003/SP///
VRCL 61,125 64,342
Carla Johansen TOFTEGAARDS GURLIE
2012/SP/TOFTEGAARDS HURRICANE/KULIS GOLDEN GIRL/GOLDEN DANCER
AAGS 60,125 63,289
Emma Gardø Riise LAJGÅRDENS BONET MEG
2011/SP/CE ROBERTO/RØGILD'S BERNICE/ZENDRO
STRK 59,500 62,632
Olivia Reenberg Bothmann VASEHØJS LADY SALLY
2012/SP/BONBON/NØRLUNDS SAMANTHA/DARINO
MSR 59,125 62,237
Sarah - Christine Ehrenskjöld STRANDGAARDS DOLEYS
2011/RP/DR. DOOLITTLE/MAXINE/DANCE OF JOY W
HRK 0