nov
2019
Fra 15-11-2019 til 17-11-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

Ræv c-stævne spring (C)

Stævnenummer
Prop00035177

Dato for resultat d. 19-11-2019

Resultatbehandling færdig

Dybvad Mølle Vej 8
9600 Aars

Kontakt inden stævnet

Lene Larsen
29780058
raevhalegaard14@gmail.com

Officials

Banedesigner
Niels Kolborg Johansen
Dommere
Ulla Biisgaard, Bjarne Mørup
Teknisk Delegerede
Lone Nørager Kristensen
Tilbage til klasseoversigt

26. LA2** Springning Ponyer (100/90/80 cm) B7 (C)

Spring: LA2** Springning Ponyer (100/90/80 cm) B7 (SVH 2)

Opdateret: 19-11-2019
Antal starter:
17
Antal placeringer:
5
Dotering:
1: 450 2: 360 3: 270 4: 180 5: 150 6: 150

Dommere: Niels Kolborg Johansen, Lone Nørager Kristensen, Bjarne Mørup

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Anna Ley FOZZIE
2010/LH///
KONG 0 41,54 0 25,06 25,06 1
1 1
adrijana Jankauskaite NØRLUNDS MAGGIE MAE
2006/SP/ANTARIO N/MELISSA/KAISERWALZER
SKRK 0 36,98 0 25,36 25,36 1
2 2
Signe Lohse Jensen PATCHS
2005/IHR///
SIR 0 39,50 0 26,67 26,67 1
3 3
Anna Ley BADGERHILL SUE ELLEN
2007/CO/CROSSKEYS REBEL/BADGERHILL MISS ELLIE/ASHFIELD BOBBY SPARROW
KONG 0 40,96 0 27,67 27,67 1
4 4
Emma Dam Andersen TASJA SKOVGAARD
2005/LU/ORCHID'S TYGO/ORCHID'S SINGA/MARNEHOEVE'S EVEREST
RÆV 0 37,80 0 29,72 29,72 1
5 5
Søren Willemoes Holst YELLOW PRINCE
1999/DR///
HJR 4 42,19 0 25,91 25,91
Silje Glans TH'S ATHENE
2012/LH///
HARK 4 42,51 0 28,67 28,67
Agnes Donskov Lytzen LINKSBURY TOP-LINK
2013/WF//LINKSBURY PASSION/LINKSBURY CELEBRATION
HJR 0 39,45 4 28,90 28,9
Lina Hegelund Andersen ATTYRORY BRUCE
2005/IRH//WHISPER AN SOLAIS/
NIR 4 42,81 0 29,98 29,98
Karoline Tollestrup Tjørnelund SADY
2006/NF/SIRIUS HIPPIOS/BLACK BEAUTY/PEDRO
SKO 4 45,75 0 36,40 36,4
Nicoline Friis Krogfelt FIND NEMO
2008/IHR///
LØR 0 45,49 7 52,71 52,71
Olivia Lyager Rose GLEBE GLORY
2011/IHR///
HJRK 8 41,78 0 36,07 36,07
Rebekka Pinstrup STALD FOX'S MR. ZAK
2010/LU/DON'T FORGET ME/KIRA/
HURK 14 54,70 0 33,60 33,6
Vanessa Hollesen CALLER KILTORMER
2000/IHR///
URK 4 45,24 11 54,15 54,15
Anne-Sofie Dichmann Faurschou FRK. FLIPPA
1999/LH///
VAS Udg.
Sylvester Vikene BANDIT
2004/LH///
FRK Opg.
Marie-Louise Rise Fedder ATHENE
2006/LH///
RÆV Opg.