maj
2010
Fra 29-05-2010 til 30-05-2010
  • Dressur
  • Hest

Årslevgårdens Rideforening

Stævnenummer
Prop00008988
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
(Distrikt D12)

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

1. DLA1A09H (C)

Dressur: LA1-A Heste (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
31
Antal placeringer:
9
Dotering:
1: 250 DKK 2: 200 DKK 3: 175 DKK 4: 150 DKK 5: 100 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Katrine Verdoes KEANDRO
2003/DV/LEANDRO/LADY KARI/LATINO
69,62
1 1
Anja Krøjmand CLEAR
2005/GHH/CLEARWAY/LISETTE/LEONID
69,23
2 2
Karina Hjerrild ROMANO
2004/DV/BLUE HORS ROMANCIER/DESIRÉE/FRÜHLING
68,85
3 3
Marianne Leth Espensen BOURDIEU
2004/DV/BERNSTEIN/NØRREVANGS VERONICA/MICHELLINO
67,69
4 4
Signe Hansen LUPING AF HVORNUM
1997/DV/Heslegård'S Louis/Weltrona Af Hvarre/Weltstar
66,15
5 5
Marie Hoeg Agerbæk CONTINUS
2001/KN/CONETTI LYNGHØJ/TENNA/TEMPLE WIND XX
66,15
5 5
Tina Christiansen LOGO'S SCHALINA
2003/DV/SCHWADRONEUR/WHITNEY LOGO/WELTLOEWE
65,38
7 7
Bettina Godskesen GØRKLINTGÅRDS GRAENA
2003/DV/CAPE TOWN S./GRANADA/COME BACK II
65,38
7 7
Malene Christensen SOLAIRE FOLDAGER
2004/DV/BLUE HORS SOPRANO/LOUISIANA FOLDAGER/LORAN
65,38
7 7
Louise Berkhoudt Lassen VIN DE EMILION
2002/KW/EMILION/EUWALDA/NOTARIS
65
Christina Bermann Østergård BREMSEGÅRDEN'S CELESTE
2000/LU/CASPER/KHANDIS/AGA-KHAN
64,62
Jane Svanekær KASTANIEGÅRDENS LACE
2005/DV/BØGEGÅRDENS LANTANO/KASTANIEGÅRDENS ROMA/BLUE HORS ROMANCIER
64,62
Henriette Pedersen TOFTEGÅRDENS COLORADO
2005/DV/SOLOS LANDTINUS/TOFTEGÅRDENS LACONTA/COME BACK II
64,23
Mark Ingemann ROMANO W
1999/DV/Robin/Sabina Kildegaard/Sidney
63,85
Heidi Danevig Andersen ARISTO HIT
2005/HN/SAN REMO/DELAYLA/DAVIGNON I
63,08
Susanne Rasmussen STENKJERS LOMBARDO
2004/DV/SOLOS LANDWIND/NANCY/FRÜHLING
61,92
Trine Riber Rasmussen GREVENS LOTUS
2003/DV/BLUE HORS HERTUG/LUNA/LEONARDO II
61,92
Tanja Damsø CAPON
1999/LU/BØGEGÅRDENS CAPELLO/ARABELLA/PICASSO
61,92
Nadia Silber Baudy GHOSTFEVER
2005/DV/GHOSTBUSTER/HOLT'S GUAPA/HESLEGÅRD'S RUBIN
61,54
Stephanie Christie Jakobsen WOOLLEY J
2001/HN/WILAWANDER XX/WOGELA/WORLD CUP I
60,38
Ann-Kathrine Brigsted Pedersen KARENSLUNDS DIVA
2004/DV/NOBLEMAN/MIKETTE/VICTORY
60,38
Laila Pedersen AVLSBOGÅRD'S MELANDO
2004/DV/COME BACK II/MILLE-FLOWER/RAM-A'-JEAN
60,38
Malene Dalgaard Rasmussen RED DIABLO
2003/LU/FAVORIT TORPGÅRD/MOONLIGHT/
60,38
Louise Vandel MIDTGÅRDENS DON AMIGO
2005/DV/DON JUAN/ANCELIK/ASTAIRE
60
Laila Pedersen ROMANN FREJ
2004/DV/BLUE HORS ROMANOV/LA-DEUR FREJ/LAURIES CRUSADOR XX (GB)
59,62
Maia Langfeldt Brandt CATHIANA
1999/DV/Solos Carex/Candida/Cannon Row Xx
59,62
Anni Ida Vilstrup Rasmussen ADVENTURE C
2003/DV/AKINOS/STUTTERI JESTIS FANTASI/FERNANDO
58,85
Signe Hansen BLAZE OF GLORY
2000/HN/DREAM OF GLORY/CAMELA/P.B. COURAGE
58,46
gitte reif KOUSTRUPLUND'S MINI MEAL
2005/DV/MICHELLINO/DELIGTH/LIMELIGHT
56,54
Anna Helene Sørensen FOREST TIQUINO
2001/OLD/TIBERIAS/ANN FOREST/HERCULES VESTERGÅRD
56,54
Simone K. A. Videsen BØGEGÅRDENS LION
2001/DV/BØGEGÅRDENS LANTANO/CARILLA/CALIMERO
54,62