jul
2003
Fra 14-07-2003 til 20-07-2003
  • Dressur
  • Spring
  • Hest

Silkeborg Rideklub JYSK RIDEUGE

Stævnenummer
Prop00009587
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Silkeborg Rideklub (Distrikt D12)
Funderholmevej 31
8600 Silkeborg

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

5. DLA5AH (C)

Dressur: LA5-A Heste (SVH 2)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
31
Antal placeringer:
8
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Morten Petersen VIKJÆRSVANGS MIRAGÈ
1997/DV/COME BACK II/MELANIE/VICTORY
69,2
1 1
Marie Lykke Pedersen CAPRI TÅGERUP
1995/DV/CASTRO/RODIA/DIAMOND
66,4
2 2
Morten Petersen MILANO
1997/DV/Michellino/World-Art/World Cup I
65,6
3 3
Tine Thrane FYNS BESLAG- SMEDIES CHABON
1994/LU/Boston/Fyns Beslag- Smedies Chanel/
64,6
4 4
Karen Høbye MATTHEUS
1994/DV/Elmegårdens Fight/Nadia/May Sherif
64,4
5 5
Benedikte Brebøl Windfeld RANKEGÅRDS BARID'OR
1994/LU///
63,6
6 6
Louise Boesen Kristensen TANEUR MOESGÅRD
1995/DV/Schwadroneur/Talima/Limebrand
63,1
7 7
Louise Edman CALINO Z (LILLE JOHN)
1995/DR///
62,8
8 8
Lone Vindshøj KIS'S DELIGHT
1995/DV/MIDT-WEST IBI-LIGHT/KIS/DOLMAN
62,6
Glenna Spanner MAYFLOWER HØJRIS
1992/DV/MAY SHERIF/SELINA/RAIMONDO
62,3
Glennie Lund Jensen NIRVANA
1995/DR/Itens/Firella/Actueel
62,3
Brian Laursen CANELL Á SCHNELL(CANELL)
1993/DV/CANNON ROW XX/SCHNELL/ASFERG CYKLO
62,1
Tenna Annet Andersen SHARON VAN DE BEKPUT
1995/DR/Landino/Pattaya Van De Bekput/Feinschnitt I V.D. Richter
62,1
Karin Bonde Sørensen STENGÅRDENS LOLA
1995/DV/L'Amour/Medina/Manstein
61,8
karina henriksen THOR AF NØRREGAARD
1995/KN/Apollon/Luna (Blodmosen S Lolitta)/Lotus-Glerup
61,5
Line Jensen PLEASURE
1997/DV/Come Back Ii/Øxenholm Plaisir/Deadly Nightshade Xx
61,3
Marie Louise Faarkrog Nielsen VIBSEN TOFTEBJERG
1994/DV/TEMPLE WIND XX/VANESSA/RACOT
61
Lene Holm Wittrup Lokvig ELMEGÅRDENS LUNA
1993/DV/Churchill/Elmegårdens Larissa/Frühling
60
Lola Kragh ELLE MICHELLE (MICHELL)
1996/DV/Michellino/Madonna A Baldersbæk/Diamond
59,7
Gerd Røy KANDIS BYGHOLM
1991/DV/ROYAL Z I/GASSANDI/MARCON
59,5
Benedikte Brebøl Windfeld DIEGO ASK
1989/DV/MAGO XX/ULLA SØGÅRD/DOLMAN
58,7
Dorte Alrøe Christensen ZORBA
1995/DV/Dorpas X/Amoroso/Aron
58,7
Anne Holck Marcussen RAPHAEL
1995/DV/Radamas/Floss Ferrie/Smaragd
57,4
Heidi Windum Hedelund NIKITA
1994/DV/Dolomit/Maiko/Ibsen
57,2
Lykke Nielsen NANNA
1997/DV/CORLANDO/NANJA/LEONARDO II
57,2
Gitte Mors Burgaard AJA
1993/DV/A-Dur/Medina/Maerchenprinz
56,4
Lina Holmegård Sørensen TOSCANA (VIGGEN)
1992/DV/LABAN AGERBO/DRAKEN II/PICANDT
56,2
Betina Schmidt Bøgeskov MIRAGE
1992/DV/Raimondo/Mira/Leonardo Ii
55,9
Else Dahl Hansen BJERREGÅRDS RAFAEL
1989/DV/Balzac/Sandy/Dominent
55,6
ane kristine cobb LIMAL II KONGEÅDAL
1994/DV/Limelight/Angelique/Aladdin
55,6
Maria Hou Thomsen MORGAN
1990/LU/Laban Agerbo/Manulita/Gay Baron Xx
52,8