jul
2003
Fra 14-07-2003 til 20-07-2003
  • Dressur
  • Spring
  • Hest

Silkeborg Rideklub JYSK RIDEUGE

Stævnenummer
Prop00009587
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Silkeborg Rideklub (Distrikt D12)
Funderholmevej 31
8600 Silkeborg

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

9. DLA2AH (C)

Dressur: LA2-B Heste (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
31
Antal placeringer:
8
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Marie Louise Faarkrog Nielsen FOXY FASHION
1996/DV/A'KHAN Z/LUCINDA/LAGANO
66,6
1 1
Helle Kristensen DENESE
1998/DV/Induc/Dublé/Dolomit
63,7
2 2
Lise Trier SIR MØGELVANG
1998/DV/SCHWADRONEUR/LADY MØGELVANG/MAY SHERIF
63,1
3 3
Loa Christensen JUPITER
1994/DR///
62,6
4 4
Benedikte Brebøl Windfeld ROCHKEY
1997/TR/Hockey 41/Rocella/Chopstick
62,3
5 5
Bettina Kristensen CABALLO
1994/DR///
60,6
6 6
Charlotte Tirsvad Sørensen AENTHONIE
1997/HO/ALASCA/FABIENNE VII/GRUNDYMAN XX (GB)
59,7
7 7
Pernille Hansen HØNNERUPS UNICO
1996/DV/Midt-West Ibi-Light/Merian/Hønnerups Melody Maker
59,4
8 8
Dorthea Plesner STELLA
1995/LU/SIDNEY/ISABELLA/DIDRIKSEN (TISINO)
59,1
Katrine Møller Christensen CHASSUR
1992/DV/Racot/Siset/Lollaender
58,6
Marianne Wichmann EDELGÅRD'S LINUS
1996/DR/Linaro/G-Cheri/Logan
58,3
Katja Hoffmann Hammerbøl SANTI MAX
2001/DR///
58
Ann-Kathrine Brigsted Pedersen RAM-Á-Z
1996/DV/Ram-A´-Jean/Dinah/Grandis
58
Hanne Vestergaard BJERGGÅRDENS GAYLORD
1996/DR///
57,7
Lola Kragh KANDY LYKKE
1996/DV/ESPOIR DE L'ALARIC/KATHLEEN LYKKE/DIAMOND
57,4
Maria Melvej MØLLEGÅRDENS ROMANDUR
1998/DV/Blue Hors Romancier/Møllegårdens Stratego/Maerchenprinz
56,9
Susanne Juhl Christensen FERCOTTE
1991/DV/Racot/Fernando/Epok
56,6
Mette Kofoed IRIS BAKKELY
1998/DV/LILLEMARKENS ARKIBAL/TRINE BAKKELY/MAY SHERIF
56,3
Jeanett Retz Andersen VESTERMARKENS MIRA
1994/DV/RESIDENT/DIVA/DIAMOND
56
Bitten Møller Hansen MADS-KEPI
1997/OL/Top Of Class/La Maja De Goya/Chandulal Xx
56
Marianne Jensen FABIAN
1996/DV/A-Dur/Piosenka/Atlantic
55,7
Lykke Greve Sørensen DIRTY DANCER
1994/DR///
55,4
Mirjam Andersen LIMBO
1998/LU/Urprinz/Bolette/Aleksander
55,1
Line Juul Bager MAXINE
1993/OL/Sokrates/Maxi-Girl/First Foot Xx
53,4
Mette Kehlet QUISTORFF ROSSIGNOL-Z
1992/DV/Royal Z Ii/Flair/Flamingo
53,1
Janne M. Jensen DOMINIQUE-Y
1997/DV/Rambo/Chili/Racing Ace Xx
52,9
Sofie Nydam ARON
1994/LU/Aspirant/Sonny Girl/Ernbøll
52,6
Sheila Dyhr MONEYPENNY
1995/DR/Landprinz I/Ulanka/Kogani
50,6
Margaret Forrest APPOLLON
1993/LU/Abasalon Ox/Goddess Xx/Christo Xx (Gb)
49,1
Pia S. Sørensen HEDEBO'S FLICKA
1994/DV/Frühling/Dolly/Dolomit
47,7
Susan Rikke Hansen LEONORA
1995/DV/Leuthen I/Rosianna/Ragtime
46,9