jul
2003
Fra 14-07-2003 til 20-07-2003
  • Dressur
  • Spring
  • Hest

Silkeborg Rideklub JYSK RIDEUGE

Stævnenummer
Prop00009587
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Silkeborg Rideklub (Distrikt D12)
Funderholmevej 31
8600 Silkeborg

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

15. DLA4AH (C)

Dressur: LA4-A Heste (SVH 2)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
30
Antal placeringer:
8
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Louise Boesen Kristensen TANEUR MOESGÅRD
1995/DV/Schwadroneur/Talima/Limebrand
68,5
1 1
Marie Louise Faarkrog Nielsen LADY AKACIA
1996/DV/A'Khan Z/Lana/Lagano
65
2 2
Julie Vittrup NEW WILLI BOXI
1997/LU/Willemoes/New Georgia/Urprinz
65
2 2
Anne-Katrine Rask Nielsen KASTANIEGÅRDENS FELICE
1997/DV/MAY SHERIF/MADAME POMPADOUR/IBI-BELL
62,9
4 4
Mette Busk Rosenkrands Johansen FUEGO (JES-JES)
1989/DV/FRÜHLING/ZATOPEQ/GOLDFINGER
61,2
5 5
Sandra Sørensen BOLERO
1996/DV/WINDSOR/LITANI/DIAMOND
60
6 6
Bente Korsgaard Andersen LORD-LIKE
1997/DV/Loran/Albanine/Alibi
59,7
7 7
Hanne Vestergaard LAVANTINO
1996/DR///
59,4
8 8
Karin Bonde Sørensen STENGÅRDENS LOLA
1995/DV/L'Amour/Medina/Manstein
58,8
Pernille Nordborg MARENGO GREVELUND
1996/OL/Uffe Korshøjgaard/Mindy Grevelund/Conder Af V. Hassing
58,2
Liselotte Jacobsen WILD FALCON
1998/DV/WELT HIT I/FLOWER POWER/PICASSO
57,9
Janne M. Jensen DOMINIQUE-Y
1997/DV/Rambo/Chili/Racing Ace Xx
57,7
Simone Lunding-Hoppe MAESTOSO I-XIII BERON
1990/LI/Maestoso Xxix Zoltaan-43/Suska Favory 3-6/Zaner
57,4
Mette Riddersholm Lauridsen REGINA
1996/DR///
57,1
Christina Winther Christensen KASPER
1993/DV/PORT ROYAL XX (GB)/LISE/
57,1
Bitten Møller Hansen MADS-KEPI
1997/OL/Top Of Class/La Maja De Goya/Chandulal Xx
57,1
Jette Meyhoff CASALL BAKKELY
1996/DV/CASTRO/CAVELE BAKKELY/SYLVESTER
56,8
Karin Rye Caspersen MANIQUE
1990/DV/May Sherif/Nictouch/
55,9
Trine Black BASSIST
1991/LU/Lorbas/Ekvilibrist/Jaime Xx
55,9
Mette Aaby Andersen LUSKE
1995/DV/SCHWADRONEUR/KIRKEHØJGÅRDS ALCENTA/ALLEGRO
55,6
Marie E.K. Nielsen NICO
1990/LU/Nicolars/Nette/Chronist
55,3
Helle Lynggaard AMOUR
1994/DV/A-Dur/Fairly'S Fenja (Fenja)/Maerchenprinz
55,3
ane kristine cobb LIMAL II KONGEÅDAL
1994/DV/Limelight/Angelique/Aladdin
55,3
Mia Nørlund Jensen ABIGAEL
1995/DV/LEONARDO II/MADIGAN L/MARATON
55,3
Charlotte Tirsvad Sørensen AENTHONIE
1997/HO/ALASCA/FABIENNE VII/GRUNDYMAN XX (GB)
55,3
Marianne Wichmann EDELGÅRD'S LINUS
1996/DR/Linaro/G-Cheri/Logan
54,1
Susanne Pinderup Hansen TINA-C
1994/LU/Fanal Prydsholm/Lajsmindes Cita/Astaire
52,7
Lola Kragh KANDY LYKKE
1996/DV/ESPOIR DE L'ALARIC/KATHLEEN LYKKE/DIAMOND
51,8
Maiken Kühl SILONI
1993/DV/DOLOMIT/SILVIA/HERBSTSTURM
51,2
karina henriksen LORD OF RED SUN
1995/LU/L'Amour/Stella/
49,4