jul
2003
Fra 14-07-2003 til 20-07-2003
  • Dressur
  • Spring
  • Hest

Silkeborg Rideklub JYSK RIDEUGE

Stævnenummer
Prop00009587
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Silkeborg Rideklub (Distrikt D12)
Funderholmevej 31
8600 Silkeborg

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

16. DLA4AH (C)

Dressur: LA4-A Heste (SVH 2)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
29
Antal placeringer:
8
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Pia Lykke Espesen CHANEL
1997/DV/Come Back Ii/Nadia/Allegro
72,7
1 1
karina henriksen THOR AF NØRREGAARD
1995/KN/Apollon/Luna (Blodmosen S Lolitta)/Lotus-Glerup
70,6
2 2
Benedikte Brebøl Windfeld NIRVANA
1995/DR/Itens/Firella/Actueel
69,1
3 3
Marie Lykke Pedersen CAPRI TÅGERUP
1995/DV/CASTRO/RODIA/DIAMOND
68,5
4 4
Gitta Madsen WHITNEY
1997/DV/LILLEMARKENS ARKIBAL/WENDIA/WELTSTAR
68,2
5 5
Malene K. Mathiesen ANTHONY'S AMAZING GRACE
1995/DV/Schwadroneur/Wirbelkrone Ii/Waldstern
67,4
6 6
Karen Høbye MATTHEUS
1994/DV/Elmegårdens Fight/Nadia/May Sherif
67,1
7 7
Lisbeth Kirkegaard WALDNER
1993/DV/DIAMOND/WALDINE/WALDSTERN
66,2
8 8
Helle Knop PENELOPE
1990/LU///
65
Tina Ruben Vestergaard-Jensen DANIELLA
1991/DV/Frühling/Dorenia/Sultan
65
Benedikte Brebøl Windfeld RANKEGÅRDS BARID'OR
1994/LU///
64,4
Betina Berwald HØJBO'S ROSALINA
1996/DV/Uffe Korshøjgaard/Rommi/Grandis
63,8
Lone Vindshøj KIS'S DELIGHT
1995/DV/MIDT-WEST IBI-LIGHT/KIS/DOLMAN
62,9
Bettina Kristensen CABALLO
1994/DR///
62,4
Else Dahl Hansen BJERREGÅRDS RAFAEL
1989/DV/Balzac/Sandy/Dominent
62,1
Marie Louise Faarkrog Nielsen VIBSEN TOFTEBJERG
1994/DV/TEMPLE WIND XX/VANESSA/RACOT
62,1
Charlotte Lynnerup CALINO Z (LILLE JOHN)
1995/DR///
62,1
Lola Kragh ELLE MICHELLE (MICHELL)
1996/DV/Michellino/Madonna A Baldersbæk/Diamond
61,5
Pernille Hansen HØNNERUPS UNICO
1996/DV/Midt-West Ibi-Light/Merian/Hønnerups Melody Maker
60
Kirsten Inger Andersen Sørensen FANTASI
1993/DV/Fanal Prydsholm/Albanine/Alibi
59,1
Christina Kjelvik Rump KROGÅRDENS ZORRO
1995/DV/WOERNITZ/KROGÅRDENS CASSIA/CASSIS XX (GER)
58,8
Betina Schmidt Bøgeskov MIRAGE
1992/DV/Raimondo/Mira/Leonardo Ii
58,5
Majbrit Dyrlund KIRKEHØJGÅRDS STAR-LIGHT
1987/DV/RACOT/BIBSEN/AVANTI
57,7
Brian Laursen CANELL Á SCHNELL(CANELL)
1993/DV/CANNON ROW XX/SCHNELL/ASFERG CYKLO
57,7
Lina Holmegård Sørensen TOSCANA (VIGGEN)
1992/DV/LABAN AGERBO/DRAKEN II/PICANDT
56,8
Marianne Nielsen PRETTY TACOMA XX (DEN)
1991/XX/ÅGE XX (DEN)/PRETTY PEARL XX (DEN)/POLYFOTO XX (FR)
56,2
Rikke Maul DON RIO L
1996/DR/Don Primero/Ria/Figaro
56,2
Dorthe Bertel Lund CHANEL
1988/LU/Garcon Xx/Kariba/Snowmark Xx
54,1
Signe Neimann VULKAN
1996/DV/WINDSOR/SOLBAKKEGÅRDENS PIANA/PICANDT
52,4