jan
2008
Fra 29-01-2008 til 29-01-2008
  • Dressur
  • Hest

Ølgod & Omegns Rideklub

Stævnenummer
Prop00009621
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Ølgod & Omegns Rideklub (Distrikt D09)
Mejlvangvej 20
6870 Ølgod

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

1. DLA3AH (C)

Dressur: LA3-A Heste (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
31
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 480 DKK 2: 300 DKK 3: 180 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Martina Møller HULBÆKGÅRD ZIDANE
1999/DV/Solos Carex/Voga Askholm/Allegro
68,57
1 1
Carina Hartvig Bruun Severinsen ROLEX (SWB)
2003/SWB/RUBINROT/PONTESSE (42)/PONTUS
67,71
2 2
Carina Hartvig Bruun Severinsen HILTON
2000/DV/BLUE HORS HERTUG/VENA/LANCIER
67,14
3 3
Berit Palmelund MARKANT
1998/DV/Manstein/Vanessa/Tango
66,86
4 4
Mette Brodersen DAM'S RAMBLER
2000/DV/Racot/Høgholm'S Duvil/Astaire
66,86
4 4
Nanna Bloch Sørensen MOSEGÅRDS COCO
2002/PI/PLAY BACK/MOSEGÅRDS SORTE SKY/
66,29
6 6
Stine Friis Aldahl HERZIG HØJRIS
2002/DV/BLUE HORS HERTUG/KASSIOPEIA HØJRIS/KASSANDER
64
7 7
Martina Møller CHES
1993/DV/Heslegård´S Camerlengo/Charmi/Weltstar
63,71
8 8
Gitte Kirstine Risager CHIQUITTA
2000/TR/GRIBALDI/CAPPUCINO XX/QUILTED XX (IRE)
63,43
Kristina Boel Hansen CAMATSU
2001/DV/CAJUS/LOTUS/LUCKY LIGHT
63,43
Charlotte Louise Andreasen RUGHAVENS SARINA
1998/KN/Tyfon/Søholmgaards Michaeline/Thunder Boy
63,43
Anne Holck Marcussen MANCINI
2002/DV/MATINIQUE/MONIQUE/HESLEGÅRD'S LOUIS
63,14
Cecilie Davidsen QUISTORFF MORGAN
1991/DV/Supermax Macho/Jammed Girl Xx/Jammed Red Xx (Can)
62,86
Ditte Mikkelsen HOPE M
2002/DV/BLUE HORS HERTUG/FALINKA/ASTAIRE
62,57
Kathrine Thorbøll RAPIDE (RIPENSEREN)
1995/DV/Raffaelli Z/Cochem/Zünftiger Xx
62,29
Rigmor Bek-Pedersen DUET
1994/DV/May Sherif/Ekko/Gold Xx (Swe)
62
Rose-Marie Fogh Sørensen WILD FLEUR
2000/HN/WILAWANDER XX/WENKE/WANDERER
61,71
Linda Krogh Madsen VIVALDI
2000/TR/SCHWADRONEUR/FREUNDIN/CIECIERUK
61,14
Maja Sandvad LACOUR
2003/LU/LABAN AF KLOSTER/PIROUETTE/PRIMUS AA
61,14
Christine Alexandersen BEMCHA SWING (BJARKE)
1998/DV/Resident/Botilde/Gefion
60,86
Charlotte Buurgaard Jørgensen MOESKÆRS ERNESTO
1997/DV/Windsor/Pallas Athene/Gefion
60,57
Helle Skovbo Bersang HOLMERIKS HECTOR
1997/DV/Helenikos Xx (Ire)/Farina/Solist
60,57
Heidi Buhlmann LANDIO
2000/DR/Lanciano/Nina/Itens
60,29
Jonna Christensen RATINA
2002/DV/KAWANGO/CHICIUR/FAIGTHER
60
Pernille L. Nygård TOBLERS PIRATOS
2002/DV/AKINOS/PARI-ROSE/ØXENHOLMS PRINS PARIS
59,43
Stine Friis Aldahl CASA GRANDE
2000/DV/CARANO/WALDFRAU/WALDSTERN
59,14
Glenna Spanner MAYFLOWER HØJRIS
1992/DV/MAY SHERIF/SELINA/RAIMONDO
58,86
Annie Herold Voss MARGUERIT KILEN
2000/DV/MATADOR/GERBARA KILEN/MIDT-WEST IBI-LIGHT
58,57
Rose-Marie Fogh Sørensen SANDDALLUNDS MEGINA
2001/OL/MAGO XX/TOBØL TIFFANY/LABAN AGERBO
56,57
Mette Bloch ELVIRA
1999/DV/Andiamo/Madigan/Dolomit
54,29
Ragnhild Jensen HILLARY VIII
2002/TR/INDUC/HELLA XXI/ANTARES
0