okt
2003
Fra 10-10-2003 til 12-10-2003
  • Spring
  • Hest

Frederiksværk Rideklub 3. kvalifikation Wiibroe cup

Stævnenummer
Prop00009679
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Frederiksværk Rideklub (Distrikt D02)
Kappelhøjvej 127
3300 Frederiksværk

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

7. SMB H (C)

Spring: MB2** Springning Heste (130 cm) B2 (SVH 3)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
29
Antal placeringer:
8
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Marie Kruse Skibsted KISS ME RED
1989/LU///
0 47,30 0 31,80
1 1
Marie Kruse Skibsted WHAT A SPOT (CHARLIE)
1989/LU///
0 48,30 0 33,30
2 2
Bettina Kyhl-Hansen DOMINGO VIBEHOLM
1994/DV/Diamant/Penny Vibeholm/Picasso
0 45,60 0 34,10
3 3
Tina Lund TRUE STAR D'IVE
1996/DR/Quick Star/Birke Iii/Landgraf I
0 51,30 0 34,40
4 4
Susanne Thornby STRANDGÅRDEN'S MERCEDES Z
1997/DV/ROBIN Z II/MONT CLARISSA/CHARMEUR
0 49,50 0 38,80
5 5
Jytte Vøls CARAT
1989/DV/CALIMERO/MONTY/MANGON
0 40,50 4 39,20
6 6
Steen Sørensen CORDIE
1996/DV/Corlando/Sandie/Sandro
0 46,50 8 32,50
7 7
Katja Gajhede Nielsen LAMBADINO
1994/DV/Lancier/Bianca/Gefion
4 46,00
8 8
Anita Jane Cordrey CORLANDINE H.
1996/DV/Corlando/Christina/Gay Baron Xx
4 46,10
Anica Kristoffersen CARPENTER
1997/DV/CONTENDER/BANDURA/COR DE LA BRYÈRE
4 47,40
Charlotte von Rönne CORVARA 7
1995/DR/Corofino I/Farielle/Alcatraz
4 48,60
Marie Kruse Skibsted BØGEGÅRDENS LEKTOR
1996/DV/LIONELL/LEANA/LOCARNO
4 49,50
Steen Sørensen ODETTE
1996/DR/Landwind Ii B/Kinette/Amethist
4 50,30
Charlotte von Rönne WEBSTER
1997/DV/CALIDO I/WINCETT/WAHNFRIED
4 50,30
Annika Maria Finér CHAMBERLAIN
1992/DR/Cortez/Chinookee (53)/Nepal
4 50,90
Lars Bo Weilsby HESLEGÅRD'S LUCKY BOY
1996/DV/Heslegård'S Star Light/Åkildens Melissa/Diamant
4 51,10
Tina Lund ZAMIRO
1996/DV/A'Khan Z/Damiro/Ramiro Z
4 51,80
Tommy B. Jensen CLINTON
1995/DV/ROSSI XX/IBEN/SULTAN
4 55,60
Charlotte Engdal Pedersen CORINNE
1995/LU/CORLANDO/LINE/
4 55,60
Tom Gulaker ACORDO Z
1996/DR/Acord Ii/Granny/Grannus
4 56,90
Dan Kallehave FORT KNOX
1992/LU///
8 45,70
Sarah Møller Pedersen CANTUS 18
1995/HO/CANTUS/MAEDI/LANDGRAF I
8 45,80
Rasmus Møller Mortensen MALOU
1991/DV/Lucky Light/Louise-Nør/Lorbas
8 50,70
Charlotte von Rönne LA VIE
1920/DR///
8 50,80
Jeanette Adler LEIKA ØSTERLUND
1992/LU/Limaro/Lucky Spot/Mølager Hof
8 51,50
Tom Gulaker CHANBELL
1995/DR/Bellini/Chania/Chapman 757
8 55,20
Anica Kristoffersen RADIUS H.
1997/DR/Raphael/Giselle/Grandeur
10 61,80
Tina Lund ELAIZA STRAND
1997/DV/Rambo/Elite/Triumph
24 75,10
Susanne Thornby KASPER
1995/DV/DIAMANT/BELLA/VOLTAIRE
Opg.