feb
2003
Fra 15-02-2003 til 16-02-2003
  • Dressur
  • Hest

SIV- med Kval. til KBH Mesterskaber for heste

Stævnenummer
Prop00009735
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Vallensbæk Ridecenter Vejlegårdsvej 123-125
2625 Vallensbæk

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

1. DLA2AH (C)

Dressur: LA2-B Heste (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
30
Antal placeringer:
9
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Pernille Channi Hansen HOBA'S CHASSÉ
1997/DV/Kadroneur/Hoba'S Hip-Hop/May Sherif
69,71
1 1
Stine Bøiehøj AKI
1993/OL/Kimmi Af Nørhalne/Alexia/Aleksander
67,71
2 2
Pernille Gert-nielsen ROSSINI
1997/DV/Robin/Remmevads Mascarade/Mago Xx
67,71
2 2
Helle Brandt FIGARO
1997/DV/Ragazzo/Kingstrupnygård Sun-Day/Bonsoir
67,43
4 4
Natacha Normann Seemann RAMAZOTTI
1995/DV/Rawage Quintus/Kokholms Violetta/Voltaire
66,29
5 5
Christopher Løgsted Bitsch MONSIEUR HØJRIS
1997/DV/Michellino/Kassiopeia Højris/Kassander
65,43
6 6
Signe Kock Andersen BIKUS
1989/TR/Ibikus/Bernadette/Kartusch
64
7 7
Jeanine Michele Khouri-Gantzel FALCON ANTARES
1993/LU///
64
7 7
Helle Bønnelycke MIRAGE
1996/DV/Mago Xx/Partricia/Herbststurm
64
7 7
Anette Hammer CRAZY DAISY
1991/DR///
63,14
Sascha Bønnelycke MONIQ
1996/DV/Blue Hors Romancier/Nadia/May Sherif
62,71
Anne Raaen Rasmussen KRESJANG
1992/OL/KIMMI AF NØRHALNE/STELLA/SOKRATES
62,43
Caroline Bering ILANTHUS
1997/DV/ROHDIAMANT/IBEN/IBIKUS
62,14
Hanne Mogensen LANCASTER MÅRSØ
1995/DV/Landau/Barynia Von Bø- Gedal (Rasmine)/Rasant
61,86
Louise Agerbo BRAVEHEART Z.
1997/LU/MA KILO HARDSYSSEL/ZOROYA/
61,71
Charlotte Fogh Cook DIPLOMATS AIR ACE
1995/DV/DIAMANT/NINEUR/SCHWADRONEUR
60,71
Helle Westh RONDO DANE
1997/DV/Blue Hors Romancier/Øxenholm Parieuse/Deadly Nightshade Xx
60,57
Jan Wiinblad TEQUILA
1989/DV/Raimondo/Hennessy C./Herbststurm
60,29
Kenneth Nielsen RODRONEUR SØDAL
1997/DV/Robin/Filippa/Schwadroneur
59,71
Pernille Borreskov Hansen PARCO
1993/DV/DIAMANT/SUSI/ALASKA III
59,29
Anne Birkbjerg Møller PORT NOVEL (KLAUS)
1992/DV/Port Royal Xx/Lise/
59,14
Signette Damgaard DANDY SØNDERGÅRD
1996/OL/Urprinz/Kamilla Ii/Aleksander
59,14
Helle Yring ARROGANT (D' ARTAGNAN)
1991/DV/Aron/Venus/Weltstar
57,86
Mette Møs Koch SHARNO
1996/AH/SCHANI/KOKO (BARTHAHUS)/KOHEILAN I (BABOLNA)
57,57
Anne Marie Baklid STARLIGHT BASTBJERG
1995/DV/RED FERN/STAR FLYER/LAVALLO
56,57
Mette Marie Dvinge FRK. NITOUCHE SØNDERVANG
1995/OL/Rarus/Mimi Søndervang/Kim Damsgård
56,43
Trine Ginnerup Thuesen HØGHOLM'S FANGIO
1994/DV/Fernando/Farina Høgholm/Triumph
54,43
helena Vitek Wachmann LUXON
1993/DV/Højvangs Lukas/Hycent Xx/Connaught Xx
53,86
Dorte Sejrup Hæsum DUKE
1991/DV/CANNON ROW XX/MIA/ATLANTIC
52,43
Jan Olsen HEDEBO BOREAS
1994/DV/Elmegårdens Fight/Liva/Epok
52,14