feb
2003
Fra 15-02-2003 til 16-02-2003
  • Dressur
  • Hest

SIV- med Kval. til KBH Mesterskaber for heste

Stævnenummer
Prop00009735
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Vallensbæk Ridecenter Vejlegårdsvej 123-125
2625 Vallensbæk

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

5. DLA1AH (C)

Dressur: LA1-A Heste (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
30
Antal placeringer:
8
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Morten Andersen ASHLEY
1997/DV/Aktuell/Dyveke/Atlantic
70
1 1
Jan Stampe LANELL SKOVLUND
1997/DV/Lionell/Lalique/Lacapo
68,62
2 2
Betina Sørensen SALSA
1997/DV/Ramiro'S Bube/Sachalin/Ibikus
66,72
3 3
Charlotte Brostrøm COMCORD
1997/DV/Come Back Ii/La-Corda/Corlando
66,21
4 4
Karina Lippert RAGMAN L
1997/DV/Ragazzo/Amadi Nørgaard/Allegro
65,86
5 5
Claus Chr. Toftgaard Jørgensen ROMAX FOLDAGER
1995/DV/Blue Hors Romancier/Flika/May Sherif
65,17
6 6
Pernille Gert-nielsen ROSSINI
1997/DV/Robin/Remmevads Mascarade/Mago Xx
64,66
7 7
Charlotte Fogh Cook DIPLOMATS AIR ACE
1995/DV/DIAMANT/NINEUR/SCHWADRONEUR
63,97
8 8
Louise Agerbo BRAVEHEART Z.
1997/LU/MA KILO HARDSYSSEL/ZOROYA/
63,62
Trylle Arnfred ØSTERSØENS TERMO
1997/LU/TERMINATOR/ØSTERSØENS CHARIFFA/MAY SHERIF
63,45
Pernille Channi Hansen HOBA'S CHASSÉ
1997/DV/Kadroneur/Hoba'S Hip-Hop/May Sherif
63,28
Charlotte Brostrøm OBREJA'S FELICIAN
1998/LU/Arrogant Odderbjerg/Lillevangs Salome/Rambo
63,1
Anders Egelund OLYMPIA (DYCHESS)
1996/OL/Urkatz/Mona/Dominique
61,03
Sally Klinge Clausen JAKAS RODESIA
1998/DV/Blue Hors Romancier/Malou Ask/Blue Hors Agent
61,03
Anne Raaen Rasmussen KRESJANG
1992/OL/KIMMI AF NØRHALNE/STELLA/SOKRATES
60,69
Merete Eilskov Jessen LORD PARI
1996/DV/Loran/As-Pari/Astaire
60
Kate Hesselholdt KOBE
1997/TR/CATANZARO XX/KOLIBRI/TARINO
59,14
Signette Damgaard DANDY SØNDERGÅRD
1996/OL/Urprinz/Kamilla Ii/Aleksander
58,97
Anne Birkbjerg Møller PORT NOVEL (KLAUS)
1992/DV/Port Royal Xx/Lise/
57,76
Anne Marie Baklid STARLIGHT BASTBJERG
1995/DV/RED FERN/STAR FLYER/LAVALLO
57,59
Lotte Adamsen MAY-STAR
1995/DV/May Sherif/Ritta Ii/Kalpak Xx
57,07
Christina Andersen Andersen KIWI
1997/DV/INDUC/SAVANNAH/ASTAIRE
56,9
Bitten Søholm Larsen FREJA LINDEGÅRD
1996/FR/Rolf Bettysminde/Leda/Thoke Torp
56,72
Maiken Bjørch Hansen ROSENGÅRDENS DUNDEE
1998/DV/Vemmetofte Rainman/Rosengårdens Doscha/Schwadroneur
56,03
Channie Elm Ørsted IMPERIALS RAMAZZOTTI
1998/DV/RAMBO/IMPERIAL STING XX/IMPERIAL FLING XX (usa)
55,34
Kenneth Nielsen RODRONEUR SØDAL
1997/DV/Robin/Filippa/Schwadroneur
55
Sascha Bønnelycke MONIQ
1996/DV/Blue Hors Romancier/Nadia/May Sherif
54,66
Mie Henriette Brock LUCKY HØJVANG
1998/DV/LUCKY LIGHT/SASCHA/LEONARDO II
54,48
Janus Haubroe SCARLET
1996/TR/HESLEGÅRD'S CAMERLENGO/SUNDAY NIGHT/DEADLY NIGHTSHADE XX (GB)
53,97
Trine Ginnerup Thuesen HØGHOLM'S FANGIO
1994/DV/Fernando/Farina Høgholm/Triumph
51,9