maj
2004
Fra 14-05-2004 til 16-05-2004
  • Spring
  • Hest/Pony

C-stævne i springning for ponyer

Stævnenummer
Prop00010350
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Kongelundens Rideklub (Distrikt D01)
Tømmerupvej 276
2791 Dragør

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

5. SLA P (C)

Spring: LA2** Springning Ponyer (100/90/80 cm) B3 (SVH 2)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
30
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 300 DKK 2: 200 DKK 3: 180 DKK 4: 150 DKK 5: 120 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Shannon Ketterle MOLLY
1991/LU///
0 59,00 0 27,33
1 1
Julia Florin Skafte PALLE
1988/LH///
0 59,20 0 27,56
2 2
Sabrina Biltzing TØSEN II
1991/SP/Cansas/Janelle/Jahanir Ox
0 58,60 0 28,18
3 3
Sabrina Biltzing BEAUTY BUTTERFLY
1996/DR///
0 58,70 0 28,66
4 4
Ida Marie Bjerre Jepsen SAVAGES ISAK VENTURE
1995/SP/SARNAU VENTURE/SAVAGES SANTANA/
0 54,50 0 28,94
5 5
Annika Jensen TOBÆKS ISABELLA
1991/CO/Skatholm Talisman/Carina/Maigaardens Killian
0 58,00 0 29,07
6 6
Sabrina Biltzing MY LITTLE PONY
1997/DR///
0 61,10 0 29,62
7 7
Nikoline Dahle ROMEO
1994/DR///
0 62,40 0 30,47
8 8
Nanna Valentiner Mortensen HERMAINIE
1997/DR///
0 63,10 0 31,32
Anna-Sophia Lyrhøj Holm TAI PAN
1991/SP/Nick/Tai Queenie/
0 61,30 0 31,68
Caroline Agger-nielsen SMEDESTEDET'S KIWI
1991/SP/NICK/BLIS/
0 61,60 0 32,58
Anna Cecilie Engstrøm VICTOR
1991/LH///
0 59,10 0 32,68
Stephanie Anthon Storm SKELBÆK'S LOTUS LEONARDO
1996/KN/NORKRONS LOTUS/FRISKO/
0 61,00 0 34,10
Simone Pedersen SANDIE LADAGER
1990/NF/RICO-SØNDERMARK/BÆKAGER CEMIRA/BEACON PERICLES
0 64,10 0 36,24
Thomas Jørn Holm BLONDIE
1983/DR///
0 57,00 4 27,96
Clara Holm Nathan STENDYSSEN'S JAPPELOUP
1992/WF/PAL OX/SKELLORN JADE/SKELLORN MUSIC BOY
0 59,90 4 28,45
Stephanie Anthon Storm MISS DANCER
1990/LU///
0 66,00 4 35,00
Amalie Jørgensen STEGSTEDGÅRDS MARGURITA
1996/NF/Malibu Ii/Isabell Af Stegstedgård/Holly Prince Rupert
0 64,50 4 36,90
Julie Sofie Petersen YELLOW LADY
1994/DR///
0 68,00 4 41,06
Rikke Lindegaard Madsen TEAMWORK
1994/DR///
4 60,50
Katarina Mottlau IRISH FLAMBOYANCE
1988/LU///
4 61,80
Michala Holm SHENANDOAH BIDDY
1995/IRH///
4 62,90
Lisbeth Nielsen ATLANTIS CROWN
1988/WE/Mi Amor X/Ræveskiftets Moonstone/Valley Lake Fizz
4 65,30
Mia Elisabeth Tvenge SKY
1990/BL///
4 70,00
Shannon Ketterle ANGEL ON FIRE (TRILLE)
1990/LU///
4 73,40
Michala Holm MOONLIGHT SHADOW
1993/DR///
4 74,10
Pernille Tribler GRIBSVADS TANGO
1994/WE/SYNOD GROUSE/PERSIE RUMBA/SYNOD RANGER
4 75,70
Ea Feldt FIGHTER
1993/DR///
Disk.
Mia Elisabeth Tvenge NØRGÅRDS MAGENTA
1988/CO/ØXENHOLM MARKBOOK/HOLENS GASELLA/ROSENAHARLEY MAC MILO
Disk.
Thomas Jørn Holm LANA
1986/SP/Sir George Ox/Dixi/Prut Ox Sar
Disk.