maj
2004
Fra 01-05-2004 til 02-05-2004
  • Dressur
  • Spring
  • Pony

Ikast Rideklub Pony-C-Stævne

Stævnenummer
Prop00010536
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Ikast Rideklub (Distrikt D11)
Navervej 23
7430 Ikast

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Jørgen Dreier
Tilbage til klasseoversigt

9. SLA P (C)

Spring: LA2** Springning Ponyer (100/90/80 cm) B3 (SVH 2)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
33
Antal placeringer:
9
Dotering:
1: 125 DKK 2: 100 DKK 3: 75 DKK 4: 60 DKK 5: 60 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Benedichte Kejlberg SHEENAN SHINE
1986/LU///
0 61,62 0 28,74 1
1 1
Melissa Bundgaard AGERHØJGÅRDS APEAL
1996/DR///
0 62,68 0 31,77 1
2 2
Johanne Nynne Pedersen ENGLYST SYDNEY
1992/WE/Talon Toreth/Lesto Rebecca/Trefaes Welsh Rocket
0 66,17 0 32,64 1
3 3
Anja Møller Sørensen POLLO
1997/SP/Firhøjs Papageno/Flicka/Hepitho
0 63,01 0 33,44 1
4 4
Cristine Larsen ENGHØJS QUINCY BLUE
1999/CO/Baunely´S Dipper/Enghøjs Lovely Lauren/Frederiksminde Hazy Marvel
0 68,32 0 33,81 1
5 5
Stephanie Korfitz Christensen AMIGO
1995/DR///
0 73,50 0 35,23 1
6 6
Victor Lica Larsen TICHO
1997/DR///
0 67,39 0 36,10 1
7 7
Anja Møller Sørensen SHEANS DIAMOND LADY
1991/BL/CREGGAN DIAMOND/DERRIVARD LADY/DELERIO XX
0 63,93 0 36,60 1
8 8
Sofie Møller Sandermoen CAROUGE MAK (CAROUGE)
1992/NR/LYS ROUGE/CANDY/NIMB OX
0 72,58 0 37,54 1
9 9
Michala Johansen ISROEM
1995/NR/ISMAR/JOSTIE/PR. ABDULL. NO. V.H. OOSTERV OX
0 69,26 0 45,59 1
Stine Laursen DANAE DE CISSE
1991/DR/Fakir De Ravary/Utha De Fontmaure/Gold Fort
0 62,15 4 30,63 1
Simone Jull Jørgensen ODBJERGS IZARA
1990/NF/Højlunds Motley/Højmarkens It/Løndals Benjamin
0 59,48 4 30,80 1
Jette Stenholt FLYING GIZMO
1992/LU///
0 55,50 4 40,56 1
Cecilie Berthelsen DEE BEE
1994/DR///
4 58,78
Ninna Nielsen I.ÅDAHL-KIMBELY (KIMBELY)
1998/NF/KANTJE'S RONALDO/CAROLA/DE RIDDERSLAG CARLO
4 60,92
Malene Arpaci KANEA
1995/Sh/O'BEDU/EL KENIA/NERON OX
4 61,77
Anne Louise Dalsgaard LOMOMBA
1994/LU/Horsemosens Sandro/Marilyn Monroe/Smoke Ox
4 64,24
Mia Grundvad SUNRISE
1996/DR///
4 67,02
Thomas Dørk Olesen BRAVE HEART
1998/DR///
4 69,72
Sissel Kathrine Holm Hansen KARIMA OX
1987/OX/EL MOKARI OX/SHEILA OX/SILVER SCENARIO OX
4 74,33
Kristine Dalmine Andersen STALDBIRKESØ QUEEN
1995/DR///
5 80,53
Benedichte Kejlberg SONNY
1995/PI/SANDO PASO N/IGRUSCHKA/GROCHOT
6 86,02
Mette Mortensen HARPO VAN DE HAVERKAMP
1991/DR//Cherita Van De Haverkamp/Aron
8 54,86
Mette Mortensen RIVERTOWN'S ROSE
1996/DR///
8 62,69
Rikke M. Videler DANISH DYNAMIT (KALLE)
1998/NF/Monday´S Moscan/Fallon/Bazuun
12 74,11
Rikke Stausholm Meyer BONNIE GHOST
1991/DR///
16 69,63
Melissa Bundgaard RATINA
1993/DR///
Disk.
Victor Lica Larsen GARRYHINCH OWEN
1994/DR/Abbeyleix Owen/Kilbracken Queen/Rory Ruadh
Disk.
Lisa Ballegård KAJOR
1992/LU/FADJOR OX/KARIMA OX/EL MOKARI OX
Disk.
Sashia Astrup Jensen LYGTEGÅRDENS SIR KRUMME
1994/DR///
Disk.
Sashia Astrup Jensen QUIEANA
1989/DR/Braamhoeve Werner/Midlands Mieke/Sweet William
Disk.
Cecilie Berthelsen BLACK ANGEL
1993/DR///
Disk.
Julia Sif Naldal VERONICA
1986/BL/SAMIR OX/VIOLETTE/NEPAL (F.2.)
Disk.