maj
2004
Fra 01-05-2004 til 02-05-2004
  • Dressur
  • Spring
  • Pony

Ikast Rideklub Pony-C-Stævne

Stævnenummer
Prop00010536
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Ikast Rideklub (Distrikt D11)
Navervej 23
7430 Ikast

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Jørgen Dreier
Tilbage til klasseoversigt

18. SMB P (C)

Spring: MB2** Springning Ponyer (110/100/90 cm) B3 (SVH 3)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
31
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 125 DKK 2: 100 DKK 3: 75 DKK 4: 60 DKK 5: 60 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Stine Laursen DANAE DE CISSE
1991/DR/Fakir De Ravary/Utha De Fontmaure/Gold Fort
0 57,41 0 27,37 1
1 1
Sofie Møller Sandermoen CAROUGE MAK (CAROUGE)
1992/NR/LYS ROUGE/CANDY/NIMB OX
0 62,89 0 29,26 1
2 2
Victor Lica Larsen SIR OSCAR (FEIGLING)
1996/BL///
0 57,37 0 30,14 1
3 3
Anja Møller Sørensen POLLO
1997/SP/Firhøjs Papageno/Flicka/Hepitho
0 57,33 0 30,72 1
4 4
Stine Laursen MOLLY MADSEN
1995/DR///
0 62,84 0 32,74 1
5 5
Rikke Andersen LADY MARION
1996/DR///
0 62,71 0 36,97 1
6 6
Mia Grundvad SUNRISE
1996/DR///
0 61,20 8 33,26 1
7 7
Sashia Astrup Jensen HERTAL SAFARI
1990/DR///
4 51,64
8 8
Rikke Andersen GALADRIEL
1996/DR///
4 57,89
Charlotte Jørgensen SKONHØJS SURVIVER
1997/DR///
4 60,59
Kristina Madsen FAIRYTALE
1997/DR///
4 61,13
Malene Arpaci KANEA
1995/Sh/O'BEDU/EL KENIA/NERON OX
4 62,10
Marianne Green Jørgensen ROY
1996/PI/Indy/Tequila/
4 63,63
Johanne Nynne Pedersen ENGLYST SYDNEY
1992/WE/Talon Toreth/Lesto Rebecca/Trefaes Welsh Rocket
4 67,01
Ninna Nielsen I.ÅDAHL-KIMBELY (KIMBELY)
1998/NF/KANTJE'S RONALDO/CAROLA/DE RIDDERSLAG CARLO
5 72,74
Michala Johansen ISROEM
1995/NR/ISMAR/JOSTIE/PR. ABDULL. NO. V.H. OOSTERV OX
8 53,05
Melissa Bundgaard SØLYST LITTLE TOY BOY
1994/CO/Caraway/Birkely Claire/Øxenholm Topsider
8 57,59
Cecilie Berthelsen DEE BEE
1994/DR///
10 74,28
Thomas Dørk Olesen BRAVE HEART
1998/DR///
14 75,21
Charlotte Jørgensen SOFUS
1991/SP/RORY RUADH/SPEEDY/
14 75,39
Benedichte Kejlberg SHEENAN SHINE
1986/LU///
15 78,65
Lisa Ballegård KAJOR
1992/LU/FADJOR OX/KARIMA OX/EL MOKARI OX
16 63,52
Melissa Bundgaard AGERHØJGÅRDS APEAL
1996/DR///
16 65,03
Marianne Green Jørgensen PAW
1997/PI/INDY/STELLA/
17 70,88
Sissel Kathrine Holm Hansen KARIMA OX
1987/OX/EL MOKARI OX/SHEILA OX/SILVER SCENARIO OX
20 95,76
Sille Rold Thomsen ÆRENLUND MYRISTICAE
1993/CO/FREDERIKSMINDE HAZY MARVEL/ØXENHOLM MEMORY/MARBLE
Disk.
Marianne Arndt INDIANA BB (MEI-LIN P)
1995/NF/SULAATIK'S FIREBALL/LILLIAN/NOORDERERF CHAP
Disk.
Kristine Dalmine Andersen STALDBIRKESØ QUEEN
1995/DR///
Disk.
Sashia Astrup Jensen QUIEANA
1989/DR/Braamhoeve Werner/Midlands Mieke/Sweet William
Disk.
Simone Jull Jørgensen ODBJERGS IZARA
1990/NF/Højlunds Motley/Højmarkens It/Løndals Benjamin
Disk.
Benedichte Kejlberg EKSPRESS
1992/DR///
Disk.