aug
2002
Fra 03-08-2002 til 04-08-2002
  • Dressur
  • Spring
  • Hest

Kværnbækgård Rideklub

Stævnenummer
Prop00011214
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
(Distrikt D10)

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

2. DLA1AH (C)

Dressur: LA1-A Heste (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
28
Antal placeringer:
7
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Bjarne Iversen GALAXY BA-KIM
1993/DR///
63,79
1 1
Louise Krath ROMINO LYNGRIS
1995/DV/Royal Z I/Genesa/Gefion
63,45
2 2
Lena Leschly Åmand MIGUELL IMHOFF
1996/DV/Michellino/Lizette/
61,03
3 3
Martin Kindt Clausen AKILIUS
1997/DR///
60,69
4 4
Kim Schebye AHLERICH
1995/DR///
59,66
5 5
Susanne L. Marshall CALLY
1989/DV/CALIMERO/KLIT ROSEN S MIRANDA/RAIMONDO
58,97
6 6
Ann Britt Bruun RODIER
1995/DR///
58,97
6 6
Sandra Mauritsen SCULLY LYNGRIIS
1996/DV/CORIANDER/SARI LYNGRIIS/MANSTEIN
58,28
Kim Schebye ANEMONE BAKKELY
1997/DV/Lillemarkens Arkibal/Snowflake Bakkely/May Sherif
58,28
Lone Jul Sneistrup JENKA ELMELUND
1985/FR/Prince Elmelund/Lucy/Galvao Hamlet
57,93
Lola Kragh NICOLINE
1988/DV/RASTELL/NINNA/ALIBI
57,93
Marie Hindø KASTANIEGÅRDENS FITOU
1993/DV/RACOT/AURICULA LUNDGAARD/ALLEGRO
57,59
Sanne Møller SALUTE
1994/DV/SCHWADRONEUR/WHITNEY/WORLD CUP I
57,59
Siff Maria Mølund KILDEGÅRDENS BARTON
1995/DV/TEMPLE WIND XX/BELLIS/PELE KIGNÆS
57,59
Helle Køpke LATINO
1997/DV/Leandro/Madonna/Mago Xx
57,59
Mia Nørlund Jensen ABIGAEL
1995/DV/LEONARDO II/MADIGAN L/MARATON
57,24
Helle Sørensen NOBLE JAZZ
1995/DR/Jazz/Gamona/Amethist
56,9
Mette Brandenborg Jensen SANKT HANS
1987/LU///
56,21
Lonnie Borring SCRAPPY-DOO
1987/DV/CALIMERO/KARINA/SASKIBARD II
54,83
Henrik Lund RUBICON SØMARK
1995/DV/BLUE HORS ROMANCIER/GANDHINE SØMARK/GEFION
54,48
Hanne Hoffmann Sørensen LAFINETTE ENEMÆRKE
1992/DV/Lambada/Gina-Enemærke/Galanthus
53,79
Kim Schebye KOKKEDALS FIDUC
1997/DV/INDUC/FIONA HOLMGÅRD/GEFION
53,79
Trine Stenou Jensen BLUE DUN
1996/LU/TRAUMDEUTER/DERSIENNE/DERSLAW
53,45
Lone Vindshøj KIS'S DELIGHT
1995/DV/MIDT-WEST IBI-LIGHT/KIS/DOLMAN
53,1
Vibeke Rasmussen ZIPPO
1994/DV/Sorel/Linka/Fleuret
52,41
Bente Ladegaard WEST POINT
1996/HN/WARKANT/WESHUNA/WENZEL I
51,72
Ann Worm CHAPLIN
1995/DV/WINDSOR/MATINÉ/O'BRIAN
51,03
Tina Pedersen ZENIA
1997/KN/XANTHOS/ZITTAN/
50,34