jul
2002
Fra 15-07-2002 til 21-07-2002
  • Dressur
  • Spring
  • Hest

Silkeborg Rideklub

Stævnenummer
Prop00011437
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Silkeborg Rideklub (Distrikt D12)
Funderholmevej 31
8600 Silkeborg

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

16. DLA4AH (C)

Dressur: LA4-A Heste (SVH 2)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
32
Antal placeringer:
8
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Marie Lykke Pedersen CAPRI TÅGERUP
1995/DV/CASTRO/RODIA/DIAMOND
67,06
1 1
Rikke Rauff SAHVA POLLUX (POLLUX)
1994/DV/A-Dur/Heidi Ii/Sorel
66,76
2 2
Tenna Annet Andersen SHARON VAN DE BEKPUT
1995/DR/Landino/Pattaya Van De Bekput/Feinschnitt I V.D. Richter
65,88
3 3
Benedikte Brebøl Windfeld RACING FABIAN
1991/DV/Racing Ace Xx/Fran/Frøy
65,59
4 4
Benedikte Brebøl Windfeld VULCANO
1988/DV/LEONARDO II/LINETTE/RAIMONDO
65,29
5 5
Merete Munk Jensen LUCKY MANN
1993/DV/Lucky Light/Lennox Ii/Leonardo Ii
65
6 6
susanne irene pedersen MAMERTUS
1994/DV/Stald Calles Bror Bally/Hedens Afroditte/Weinberg
64,71
7 7
Lene Lykke Nielsen REZA
1992/DV/Ragtime/Arleen/Alibi
63,53
8 8
Gitte Mors Burgaard AJA
1993/DV/A-Dur/Medina/Maerchenprinz
62,94
Mette Brik ZION SKOVVANG
1993/DV/ROYAL MI LORD SØNDERSKOV/HANDY GAMBORG/SCHWADRONEUR
62,35
Lola Kragh NICOLINE
1988/DV/RASTELL/NINNA/ALIBI
62,06
Charlotte Skall Lynge ALITIME
1989/DV/ALIBI/RAGINA/RAGTIME
62,06
Anne-Mette Nørskov Nielsen MISS LA RUE
1994/DV/Resident/Lucinda/Lagano
61,76
Gerd Røy KANDIS BYGHOLM
1991/DV/ROYAL Z I/GASSANDI/MARCON
61,47
Mia Schødt Dickow CARELESS CRUISING
1995/DR///
61,47
Charlotte Skall Lynge PAVAROTTI
1993/DV/PRIMUS AA/ALINETTE/ALIBI
61,18
Ania Borgbjerg Østergaard LIMBO
1995/DV/Limelight/Fleur/Cannon Row Xx
60,88
Vibeke Marquart Christensen L'AMI MARQUIS
1995/DV/Cannon Row Xx/Haiti Gamborg/Kawango
60,59
Majbrit Dyrlund KIRKEHØJGÅRDS STAR-LIGHT
1987/DV/RACOT/BIBSEN/AVANTI
60
Helle Knop PENELOPE
1990/LU///
60
Annemarie Simonsen LIND'S UTOPIA
1994/DR/Samber/Talent Utopia/Duc De Normandie
60
Dorte Alrøe Christensen ZORBA
1995/DV/Dorpas X/Amoroso/Aron
59,41
Torben Bentsen MADONNA
1991/DV/Boston/Mademosielle/Arsenal
59,12
Pernille Hauge Bünger PRÆSTEGÅRDENS VERDI
1995/OL/Temple Wind Xx/Præstegårdens Stella/Aleksander
59,12
Louise Angel EMINENT
1990/LU/Kim Damsgård/Cheri/Kalpak Xx
58,82
Susanne Juhl Christensen SASHA
1990/DV/ASFERG CYKLO/BIANCA GEDSTED/ARSENAL
58,53
Line Holm Bidstrup PAS DE DEUX
1994/TR/ATOLL/PLEASE ME (ex) PETOSKI/KARO AS
57,94
Christina Jensen PASQUINEL
1992/DV/PRIMUS AA/RABITA H./LENARD
57,35
Hanne Vestergaard LAVANTINO
1996/DR///
57,06
Elisabeth Holm Frederiksen MONTREUX
1983/LU/MAY BLACK/NILLE/PERON HJORTELUND
55
Merete Munk Jensen WELT WIPS
1993/DV/WELTLOEWE/LADY KARI/LATINO
54,41
Trine Stenou Jensen BLUE DUN
1996/LU/TRAUMDEUTER/DERSIENNE/DERSLAW
51,18