okt
2002
Fra 18-10-2002 til 20-10-2002
  • Dressur
  • Hest

Vejle Rideklub

Stævnenummer
Prop00011543
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Vejle Rideklub (Distrikt D10)
Ibækvej 15
7100 Vejle

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

4. DLA2AH (C)

Dressur: LA2-B Heste (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
29
Antal placeringer:
8
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Preben Ørts ADONIS
1994/DV/A-Dur/Filia/Avanti
68,29
1 1
Andreas Helgstrand BLUE HORS MATINÈ
1997/DV/BLUE HORS SILVER MOON/MATADIE/MATADOR
67,43
2 2
Lone Jul Sneistrup JENKA ELMELUND
1985/FR/Prince Elmelund/Lucy/Galvao Hamlet
66
3 3
Louise Panum CHARLATON
1994/DV/Churchill/Rafine/Raimondo
64,57
4 4
Eva Maria Rasmussen MAGI
1991/DV/Gigant/Micha/
64,29
5 5
Trine Stenou Jensen BLUE DUN
1996/LU/TRAUMDEUTER/DERSIENNE/DERSLAW
64,29
5 5
Gitte Jensen MEGGI
1996/DV/Lucky Light/Midnight/Laban
64
7 7
Maiken Engelbrecht Iwenstam COUNTESS
1997/DV/Come On/Logina/Logan
63,43
8 8
Stine Kristensen JUST JOEY
1991/DR/Columbus/Sasja/Acer Xx
62,29
Lola Kragh ELLE MICHELLE (MICHELL)
1996/DV/Michellino/Madonna A Baldersbæk/Diamond
62
Lisbeth Svensson DONNA
1997/DV/Kadroneur/Duena/Vivaldi
61,43
Maria Pejtersen SORAYA
1995/LU/Sorel/Aria/Arion
61,14
Jens Mortensen HONKY TONKY (BLACK)
1993/DV/Dolomit/May-Amie/May Sherif
60,86
Bettina Kristensen CABALLO
1994/DR///
60,29
Annette Stenius Petersen DIAMENTION
1991/DV/DIAMOND/DRAGONA/DRAGON II
59,71
Linda Rasmussen RØLLIKEHUS FA-SO-LA
1994/DV/A-Dur/Dominique/Faigther
59,71
Janne Hansen LUFFE
1991/OL/Kimmi Af Nørhalne/Dolly Stensbjerg/Kim Damsgård
59,14
Anne-Grethe Svendsen BØGELYS CAMARO
1997/DV/CARPACCIO/ZALIGULA/AHORN Z
59,14
Tina T. Cornelius MAI
1993/DV/Sorel/Betina/Afisz
58,57
Pernille Frederiksen SOLOS LANDWIND
1993/DR/Landgraf I/Z-Laguna/Lorenz
58,57
Annalise Dahl Padetzski EGEBALLES ELIPSE
1995/LU/Claudie Damsgård/Surprise/
58
Helene Udengaard PACIFIC
1988/LU///
57,43
Rikke Hansen SIWA'S SHINY DIAMOND
1996/DV/Rohdiamant/Elmegårdens Siva/Leonardo Ii
56,86
Maria Pejtersen ENDOR MARKA
1994/DR///
56
Dorte Brüggert WEL-DI KLINT
1993/DV/WELTLOEWE/LANETT KLINT/LAGANO
55,71
Christina Sølyst Jensen CASIO
1996/DV/CLASSIC/DIANA/FRÜHLING
54,57
Stinne Borges ZIPPO
1995/LU/Dorpas X/Højgårdens Zita/Ibsen
52,86
René Elgaard Pedersen RANI AF KARSTENSKOV
1994/OL/Rams Jr./Tværhøjgårds Happy Af Egense/Præstegårdens Herold
52,57
Christina Sølyst Jensen MARQUIS
1991/LU///
52