sep
2006
Fra 09-09-2006 til 10-09-2006
  • Spring
  • Hest/Pony

Kallehavegård Rideklub, Randers - Dist.mesterskab - hold for heste

Stævnenummer
Prop00012300
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Ingvardt Andersen
Tilbage til klasseoversigt

11. SLB H (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B3 (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
47
Antal placeringer:
13
Dotering:
1: 250 DKK 2: 200 DKK 3: 150 DKK 4: 100 DKK 5: 80 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Tia Fogh Lundemose CORSAGE
1996/DV/Corlando/Citta/Dan Senator
0 59,85
1 1
Janni Grundvad ÅKÆRS CILLE
1997/DV/CARANO/LIMARA/LANCIER
0 64,74
2 2
Søren Stæhr ONITA
1996/DR///
0 69,16
3 3
Michael Bech Jensen LYSIA
1996/DR/Acord Ii/Fiona Xvii/Cascadeur
0 68,16
4 4
Søren Stæhr FELIX
1993/DR///
0 67,61
5 5
Jesper Reiff-Larsen DON CARLOS
1993/DV/Logan/Frk. Nitouche/Flamingo
0 74,02
6 6
Trine Lassen ABSOLUTE
1994/DR/Alcatraz/Eileen Iv/Carolus I
0 70,14
7 7
Jeanette Høgedal Jensen CHILI - Z (RAMONA)
1996/DV/Raimondo/Blis/Højvangs Lukas
0 68,30
8 8
Simon Yde LACOSTA
2001/DR///
0 72,09
9 9
Anne Svanholm VESTERAGERS FRAJA
1995/DV/A-DUR/ANJA/ARSENAL
0 65,59
10 10
Kristine Bille Pedersen CABINDA
2000/DV/COME BACK II/VERONA/VICTORY
0 69,09
11 11
Mette Dallerup GRAFUSS
1999/DR/Graf Top/Amorika/Amoroso
0 69,35
12 12
Benedikte Kroer Henriksen BØGEGÅRDENS LEKTOR
1996/DV/LIONELL/LEANA/LOCARNO
0 69,01
13 13
Mettine Blach ANTARES
2001/DV/ANDIAMO/DALILA/CORONADO
0 69,04
Helle Kaad Lykke Gregersen BØGELYS COLIBRI
1999/DV/CONTINUE/DUPLO/SUPERMAX MACHO
0 76,05
Hans Ley KONG'S WHOPSIE
2001/DV/WILLEMOES/COLOR LINE/CANDALETTO
0 66,41
Tina Jensen CHARMEUR
2000/LU/CAVALET (CONQUEST M)/BEAUTY/SASKIBARD II
0 61,73
Tanja Guldal Rønn Pedersen KURUPS DUFAUX
1999/DV/COME BACK II/FAUVE/ROYAL Z II
0 67,92
Liselotte Ternvig PHILLIPPA
2000/HO/CONCORDE/FATIMA II/GRUNDYMAN XX (GB)
0 71,61
Katharina Kjeldsen CARNA SPRITE
1994/IRH/CAVALIER/TOOSHE/
0 59,35
Christian Jansen OTHELLO
2000/DR/Limbus/V-Manon/Silvester
0 73,43
Christina Wilkens GØRKLINTGÅRDS LANTANA
2001/DV/DREAM OF HEIDELBERG/LEANDI MANDØ/LEANDRO
0 74,09
Louise Wittendorff LADY'S DELIGHT
1996/DV/Casino/Laddina/Aladdin
0 60,17
Sabina Baltzer Hvid LA-CASSIN
1997/DV/Cassini I/Lana/Lagano
1 78,51
Jonas Mejlvang LA TOYA
2000/DV/First Flair R/Liva/Weinberg
4 63,37
Beth Falch Olesen UNO CHOPIN
1999/DV/CHOPIN DANE/WUNDERSTAR/WELTSTAR
4 66,37
Mia Kovdal Jørgensen PASCHA
1999/LU/DON PREMO/FLIKA/FALKNER
4 66,51
Helen Thuesen ALEXANDER
1996/DR///
4 67,05
Trine Lindberg SOLITEJA
1998/TR/OTELAS/SORBONA/VYSTREL 48
4 67,73
Mikael Ketelsen VICTORY
1998/KW/CARUSO/NELLA/BERNSTEIN
4 67,93
Jeppe Vedding Nielsen LØTH'S RUBINA
2001/DV/RUBINSTEIN I/LØTH'S TEQUILA/DIAMOND
4 68,15
Mette Mortensen GOATHILL'S POKER
1997/DR/Little Rock/I-May Flower/Carolus I
4 68,34
Trine Lindberg LATINA
2000/DV/Solos Landtinus/Hera/Ascot Xx
4 69,03
Michael Bech Jensen FONTUS-LOUDRES
1999/DV/HESLEGÅRD'S LOUIS/ANDORRA/A-DUR
4 70,01
Simon Yde SALLY
2001/HN/SALIERI/DORNROESCHEN/DON JUAN
4 73,59
Nicoline Therkildsen GAMBORG'S DUCHESS
1996/DV/Dorpas X/Dirty Dancer/Ibsen
4 76,72
Heidi Schiødt ZORRO
1996/DR///
4 76,97
Mia Bjerring Andersen QUIDAM
1993/DR/Quidam De Revel/Creta-L/Lugano Van La Roche
5 79,56
Ann Linn Palm Hansen ARGANZA
1999/DV/Aston/Levina/Haarlem
9 96,12
Michelle Hvid KILDEMARKS KALIF
2000/DV/COME BACK II/KIRSA KILDEMARK/RESIDENT
10 101,10
Mia Seedorff Sørensen ZAR D
1998/DR/Leonid/Sascha/Højvangs Lukas
13 81,81
Mia Kovdal Jørgensen QUITE A LADY
1999/DV/Quite Easy/Laura/Limelight
15 88,40
Anne Bager Rasmussen ACAJOU DE LIT- RANGE XXXVIII
2000/BWP/NABAB DE REVE/BARTINA/TOPAS
23 88,36
Anne Line Knudsen MIRANDA
1995/DV/Ladoga/Askepot/Alibi
Disk.
Troels Lundemose Andersen ROXANE SKOVGAARD
1998/DV/Royal Z Ii/Fleur/Grandis
Disk.
Karen Møller Rohde NINE O'CLOCK STAR
2001/LH///
Disk.
Liselotte Ternvig PEGGY LEE
2001/ZW/U. N./CINDY/CARNABY
Disk.