sep
2006
Fra 09-09-2006 til 10-09-2006
  • Spring
  • Hest/Pony

Kallehavegård Rideklub, Randers - Dist.mesterskab - hold for heste

Stævnenummer
Prop00012300
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Ingvardt Andersen
Tilbage til klasseoversigt

12. SLA H (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) B4 (SVH 2)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
65
Antal placeringer:
17
Dotering:
1: 250 DKK 2: 200 DKK 3: 150 DKK 4: 100 DKK 5: 80 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Bjørn E. Christensen COMET LYNGKÆR
1999/DV/Cornetto/Lapinta/Lagano
0 47,42
1 1
Rikke M. Videler NANDO 289
1995/DR/Holstein/Kaylee/Burggraaf
0 45,39
2 2
Liselotte Ternvig TANJA
1997/DV/Helenikos Xx (Ire)/Tabita/Waldstern
0 48,58
3 3
Susan Kjærgaard HAYA 2
1997/DR/Heartbreaker/Glandina/Grannus
0 47,50
4 4
Bjørn E. Christensen CILANGO LYNGKÆR
1994/DV/Churchill/Lizette/Lagano
0 47,18
5 5
Karen Møller Rohde CAPO
2000/HO/CARETINO/ELITE V/GRUNDYMAN XX (GB)
0 44,80
6 6
Morten Bennetsen MISS COROFINA R
1997/DR/Corofino I/Ganessa-R/Calato Z
0 46,12
7 7
Søren Stæhr FELIX
1993/DR///
0 47,81
8 8
Lykke Andersen SIKKA
1999/DR/Sergeant Pepper/Rubina/Rouletto
0 44,13
9 9
Sofie Bøgelund MARNIX
1994/DR///
0 48,51
10 10
Karen Møller Rohde TREZEGUET
2000/KW/HORS LA LOI II/CARLIEN/ULRICH
0 53,20
11 11
Liselotte Ternvig PHILLIPPA
2000/HO/CONCORDE/FATIMA II/GRUNDYMAN XX (GB)
0 50,78
12 12
Cherina Søby VICTORIA
1999/DV/A-DUR/VERONICA TOFTEBJERG/BLUE HORS AGENT
0 46,67
13 13
Sofie Bøgelund HYGUM'S ISOPAYA
2000/DV/CASIR ASK/LINDVEDGÅRDS ISODEM/ISOTOOP
0 47,52
13 13
Ann Linn Palm Hansen CHIRAC
1995/DV/Corlando/Perhaps Love Xx/Honduras Xx (Ger)
0 52,84
15 15
Camilla Aarslev LUCKY-PUNCH
1991/DV/Lucky Light/Puk/Øxenholm Pioneer
0 43,15
16 16
Mikael Ketelsen SAMORAY
1993/DR///
0 52,31
17 17
Mette Mortensen GOATHILL'S POKER
1997/DR/Little Rock/I-May Flower/Carolus I
0 48,47
Søren Skovgaard LUCA
1995/DV/Lancier/Candis/Leonardo Ii
0 49,66
Liselotte Ternvig BARSAC
2000/DR/Barnaul Xx/Ferolina/Roderik
0 50,41
maria würtz nielsen HANNIBAL
2000/DV/COME BACK II/NAIANNE/CHREVI'S CAVALLO
0 45,45
Mettine Blach ANTARES
2001/DV/ANDIAMO/DALILA/CORONADO
0 57,47
Nicoline Therkildsen GAMBORG'S DUCHESS
1996/DV/Dorpas X/Dirty Dancer/Ibsen
4 44,00
Katharina Kjeldsen CARNA SPRITE
1994/IRH/CAVALIER/TOOSHE/
4 45,85
Rikke M. Videler SIOROODNOOT
1999/KW/KIGALI/MIOROODNOOT/BERNSTEIN
4 46,21
Mette Dallerup TEIGEN
1991/LU/Lorbas/Tania/Marokko
4 48,12
Maria-Louise Buhl SPEEDWAY
1993/LU/DIAMOND/PEDDAR'S WAY (GB)/SO BLESSED XX (GB)
4 48,36
Troels Lundemose Andersen ZIGEUNER ÆRTBJERG
1994/LU/Godfather/Sisse Ærtbjerg/Oleander Ærtbjerg
4 48,81
Anne Line Knudsen MIRANDA
1995/DV/Ladoga/Askepot/Alibi
4 48,99
Mette Dallerup PARI-LIGHT
1997/LU/LIMELIGHT/PARILINE/LOGAN
4 49,07
Beth Falch Olesen UNO CHOPIN
1999/DV/CHOPIN DANE/WUNDERSTAR/WELTSTAR
4 49,39
Mikael Ketelsen VICTORY
1998/KW/CARUSO/NELLA/BERNSTEIN
4 49,74
Heidi Schiødt LYKKENS TOUCHÉ
1993/DV/Mago Xx/Lykkens Vindi/Flamingo
4 52,18
Christian Jansen OTHELLO
2000/DR/Limbus/V-Manon/Silvester
4 53,39
Charlotte Jørgensen RAMUR
1996/DR/Rapallo/Ladymecklenburg/Lateiner
4 68,11
Simon Yde I-PUNKT 0010
1998/ZP/CHAGALLO/DOLLAR LADY/DON JUAN
5 60,29
Laura Børsen Rindom RAMAZOTTIE
1998/DR/Calvados/Utopia/Matador
5 61,25
Stine Dahl SOFFI BAKKEGÅRD
1994/DV/FALKNER/FREJA KARMISHØJ/TRIUMPH
6 67,78
Tia Fogh Lundemose CORSAGE
1996/DV/Corlando/Citta/Dan Senator
8 43,21
Susan Kjærgaard KINGSTONE
1996/DR///
8 47,31
Signe Hansen SAVANNAH
2000/DR///
8 52,56
Trine Bager Rasmussen CORSOLINA
1995/DV/Corlando/Molli/Solist
8 52,63
Charlotte Jørgensen LEMAY
1999/HO/LAVALETTO/VISITE/LORD
8 58,55
Janni Grundvad ÅKÆRS CILLE
1997/DV/CARANO/LIMARA/LANCIER
8 59,63
Jill Thomasen ESCUDO-STAR
2000/HN/ESCUDO II/PALOMA H/PINKUS
8 75,70
Jesper Reiff-Larsen DON CARLOS
1993/DV/Logan/Frk. Nitouche/Flamingo
8 75,74
Ann Linn Palm Hansen ARGENTINA 126
1994/DR/Athletico/Aggy/Abseits
9 63,04
Jill Thomasen ELLELY´S MELISSA
2000/DV/RACOT/CHERIE/MIDT-WEST IBI-LIGHT
10 66,65
Sabina Baltzer Hvid LA-CASSIN
1997/DV/Cassini I/Lana/Lagano
22 97,33
Michael Bech Jensen LUDIVIG MIX
2000/LU/LUCKY LIGHT/CORINA/CORLANDO
25 94,91
maria würtz nielsen MISTER
1994/DR///
28 91,15
Mette Dallerup GRAFUSS
1999/DR/Graf Top/Amorika/Amoroso
Disk.
Benedikte Kroer Henriksen BØGEGÅRDENS LEKTOR
1996/DV/LIONELL/LEANA/LOCARNO
Disk.
Jeanette Høgedal Jensen CHILI - Z (RAMONA)
1996/DV/Raimondo/Blis/Højvangs Lukas
Opg.
Christian Jansen GINEBORGS AMANDA Z
1996/DV/A'Khan Z/Sentina Z/Royal Z Ii
Disk.
Michelle Hvid KILDEMARKS KALIF
2000/DV/COME BACK II/KIRSA KILDEMARK/RESIDENT
Disk.
Daniel Elfrom Hansen DYRSLUNDS CHEVAL
1998/DV/Bøgegårdens Capello/Rainet/Raimondo
Disk.
Mette F Schougaard PETITE COLETTA
2000/DR/Corlando/Heldin Leandra/Leandro
Disk.
Mette F Schougaard CEZARIUS
1999/DR/Cezaro/Angelique/Apart
Disk.
Simon Yde LE ROI
1996/DR/Achill- Libero H/Weesby/Watzmann
Disk.
Malene C. Skorstensgaard CHEERENO
1997/DR/Tannenhof´S Cheenook/Dorena/Cantus
Disk.
Michael Bech Jensen LYSIA
1996/DR/Acord Ii/Fiona Xvii/Cascadeur
Disk.
Michael Bech Jensen FONTUS-LOUDRES
1999/DV/HESLEGÅRD'S LOUIS/ANDORRA/A-DUR
Disk.
Søren Stæhr ONITA
1996/DR///
Disk.
Lykke Andersen LADY NATJA
1998/DV/Lordship/Heldin Leandra/Leandro
Disk.