nov
2006
Fra 03-11-2006 til 05-11-2006
  • Spring
  • Pony

Kongelundens Rideklub

Stævnenummer
Prop00012546
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Kongelundens Rideklub (Distrikt D01)
Tømmerupvej 276
2791 Dragør

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Preben Nielsen
Tilbage til klasseoversigt

9. SLA P (C)

Spring: LA2** Springning Ponyer (100/90/80 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
39
Antal placeringer:
10
Dotering:
1: 300 DKK 2: 250 DKK 3: 200 DKK 4: 150 DKK 5: 100 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Maria Hjorth Frederiksen BERKZICHT RAMON
1998/DR/Kantje'S Ronaldo/Sandy/Ralph
0 36,70
1 1
Ida Mundberg Hansen SKOUSBOE CANDYFLOSS
1996/CO/Skousboe Morning Rock/Cheery Af Ellebrud/Øxenholm Chess
0 39,37
2 2
Alexandra Wibholm Nobel ALBERT
1996/DR///
0 39,98
3 3
Line Juul FOXY LADY
1997/DR///
0 40,27
4 4
Nikoline Dahle LISE (DK)
1993/DR///
0 40,27
4 4
Jessica Vinther Jensen MR ABEL
1991/DR///
0 40,28
6 6
Caroline Brasch Nielsen KILTORMER PRIDE
1993/CO/CORBALLY CON/KILLIMOR PRIDE/CARRAGH KINSMAN
0 40,32
7 7
Jannick Alexander Frid SIG'S JEANNE D'ARC
1993/SP/OFERO/MAJCO'S JOLLY/SKOVFOGED- GAARDEN'S JOKER
0 40,63
8 8
Henriette Jensen CHIVAS
1987/LH///
0 40,91
9 9
Lena Graulund Hackenberg GRY
1989/DR///
0 42,05
10 10
Rikke Friland Hansen ROLØKKE CACHAREL
1994/NF/Horsemosens Navarone/Roløkke Coco/Folehaves Vizir
0 42,78
Julie Jørgensen STEGSTEDGÅRDS MARGURITA
1996/NF/Malibu Ii/Isabell Af Stegstedgård/Holly Prince Rupert
0 42,85
Sandra Salløe LANGAGERS MISHA
1998/DR///
0 43,07
Monica Bugge Skibsted NINA
2000/NF/ARENBERG'S MAURITS/EIKHOF MERMAID/KLOOTWIJKHOEVES WALTER
0 44,65
Luna Løfstrøm RZ-DZ
1993/DR///
0 44,89
Jannick Alexander Frid LANGMARKSGAARDS APOLLON
1998/NF/MONDAY'S MOSCAN/ESKEHØJGAARDS NYNNE NANANDA/ESKEHØJGAARDS ALI
0 44,89
Maria Reinhold Jensen CASPER DAMGÅRD
1998/LU/PAL OX/CALAMITY JANE/PANCHO AF HØJEN
0 45,41
Nicklas Lynge Nielsen VESTERGAARDS QUICK STEP
2000/DR///
0 46,01
Natasha Olszowski HAMLET'S MÉRICK
2000/NF/KANTJE'S RONALDO/HAMLET'S MAYBELLE/OOSTERBROEK SERGIO
0 47,59
Rasmine Laudrup KROGHØJS TANGO
1993/NF/BAVIAN/LYKKE/OFFEM AENEAS
0 50,73
Line Marie Sommer CINDY Z
1990/DR///
0 51,46
Helene Lau Adrian SAFRAN MAGIC
2000/SP/BOHØJGAARD'S MIRAGE/SKOVGÅRDENS SIFF/
4 39,66
Anne Mette Hansen BOGARD
1988/DR///
4 39,80
Maria Hjorth Frederiksen MISS POTTER
1994/DR///
4 39,91
Signe Mathilde Pedersen SOCCER
1995/LH///
4 44,29
Camilla Skøtt PATRICK
1991/LU///
4 45,24
Lea Elmegaard FALKEN
1980/DR///
4 49,10
Nicoline Koblauch YABADOO
1999/PA/TRIGGER/MERCI OX/ZIAAM OX
4 49,92
Silje Bjørn Nørgaard Pedersen VISBY
1996/SC///
4 50,75
Katrine Frost WESTERN GREY
1993/IRH///
4 52,34
Anne Brohm Kallestrup BAILEYS
1989/NF/Bavian/Tanja/Staplecross Spitfire
4 54,94
Camilla Kjelstrup KVÆGENBJERGS JUNI MARIE
1995/NF/ESKEHØJGAARDS ALI/ESKEHØJGAARDS SORTE SARA VNJ/HEIHOF'S PRIMEUR
4 63,49
Shannon Ketterle MIDNIGHT DANCER
1994/WF/ANJERSHOF ROCKY/POLLY'S HOEVE LIAN/GREDINGTON VICEROY
5 71,95
Kirstie O.J. Wade TINTIN
1997/DR///
12 64,28
Nanna Blach NYKILDEGÅRDS ASTERIX
1992/LU///
12 65,89
Emilie Holm YELLOW LADY
1994/DR///
13 68,38
Lisbeth Nielsen ATLANTIS CROWN
1988/WE/Mi Amor X/Ræveskiftets Moonstone/Valley Lake Fizz
Disk.
Jeanette Zena Jensen FJORDGÅRDENS MALLE
1987/DR///
Disk.
Isabella Schønbeck MUSSE
1998/LH///
Disk.